pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
swego czasu widziałem na allegro jakiegos heliosa o ogniskowej coś koło 80 - światło nie pamiętam (ale napewno coś poniżej 1.8) jakie ale ceny dochodziły do 600zł i to jeszcze nie był koniec aukcji. Chętnych było mnustwo
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
Zapewne Helios-40-2 85/1.5.
Ciekawie się układają listki przesłony http://www.photozone.de/R...ew--test-report
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
pinus, Czy chodzi ci o takiego heliosa? http://www.allegro.pl/sea...p&change_view=1 link do aukcji zakończonych.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
tak dokładnie to ten helios 40-2 1.5/85
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Helios jest wszędzie jak Orange, Coca Cola i McDonald. Ciekawe co by go zastąpiło gdybyśmy tyle lat nie należeli do Układu Warszawskiego i nie importowali szalonych ilości Zenitów?
Pewnie nic tak taniego.
Pozdrawiam słonecznie użytkowników Heliosów oraz Heliosfilów i Heliosfobów.
 
karabud  Dołączył: 10 Kwi 2009
Wersji tego obiektywu to jest conajmniej ze 20 :) egzemplarze tak samo oznakowane potrafia sie roznic:)no i pochodzic z 3 roznych fabryk. Helios 44 pierwotna wersja bez dodatk oznaczen mial zdaje sie 13 listkow....:D
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
Dziś wieczorem przyglądnąłem się bliżej staremu Heliosowi, którego używa moja dziewczyna w swoim C... Obiektyw ma oznaczenie HELIOS-44-2 , i to wszystko... Ma 8 listków i preselekcje przysłony... Te parametry nie pasują mi do tego oznaczenia... hm... I jeszcze jedna cecha... Odwrotnie oznaczone wartości przysłony... Na maksymalnie zamkniętej przysłonie, wskaźnik pokazuje 2 , natomiast na maksymalnie otwartej przysłonie, na podziałce jest 16

Czy ktoś potrafi to wyjaśnić ?
 
karabud  Dołączył: 10 Kwi 2009
Bo tam masz przyslone preselekcyjna. No i 8 listkow ma 44-2 44-3 i 44m. Najlepsza imho jest 44-3 mc. Dlaczego?Zobacz na:http://forum.mflenses.com/helios-44-3-t18974.html
a tu inny przykladzik f/2
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
karabud napisał/a:
Bo tam masz przyslone preselekcyjna


ale co ma przysłona preselekcyjna do tego, że są odwrotnie podane wartości na podziałce ? :shock:
 
karabud  Dołączył: 10 Kwi 2009
A to ktos moze grzebal?
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
obiektyw ma dużoooo lat, kupiony jako nówka razem z zenitem, przez Ojca mojej dziewczyny... leżał latami w szafie i się kurzył - nikt z nim nic nie robił, dopiero niedawno został wyciągnięty na światło dzienne...
 
karabud  Dołączył: 10 Kwi 2009
Daj fote jakas
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
Dokładnie taki jak te...




W tej pozycji u mnie przysłona jest całkiem domknięta...
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
co do jakości Heliosów to ponoć najgorszej jakości są te składane w poniedziałki :mrgreen:
mój jest chyba z wtorku lub środy
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
to mój chyba składali w niedzielę... bo nie potrafię wyjaśnić odwrotnego opisu podziałki przysłony...
 
karabud  Dołączył: 10 Kwi 2009
ale cyfry sa w takiej orientacji jak w innych czy zalozyli odwrotnie(dolem do groy)?
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
orientacja jest prawidłowa... tylko zamiast z prawej do lewej to z lewej do prawej są opisane (czy tam na odwrót)
 
karabud  Dołączył: 10 Kwi 2009
A jaki masz nr seryjny?Ciekawe nie slyszalem zeby tak bylo wiec masz unikat:D
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Przerabiałem ten temat rok temu, tez mi coś nie pasowało z tą przesłoną. Kupiłem wtedy 3 sztuki zenita 12xp i et w stanie fabrycznym i dziś zostawiłem sobie po jednym egzemplarzu każdego z nich. Cena za sztukę w granicach 70 zł z obiektywem ale to coś więcej niż zwykły aparat, to sentyment do tamtych czasów pozostał, gdy w 1990 roku kupowałem zenita 12xp za przeciętną pensję (bodajże 300 czy 400 tys. ówczesnych złotych) "Na halach" (kto jest z Łodzi, ten wie o jakie miejsce chodzi). Problem poruszyłem na forum: http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=58755. Może to coś wyjaśni.

 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
ja mam w heliosie tą samą przypadłość co Foinix, więc to chyba nie unikat jednak

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach