alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
podzieliłem przez 6 i 7 zawartości torebek (profesjonalnie, rozsypując na gazecie, robiąc z tego okrągłą płaską kupkę i dzieląc jak tort). Wydzielone "szczypty" do koreksu, reszta do torebek


Ogólnie: nie polecam, z wieeelu wzgledow ;-) Ale ciesze sie ze se udalo ;-)

Spinner napisał/a:
To moze powiesz co lubisz na 1600/3200 puszczac?? Delta? Tri-x? Hp5?


trix najladniej wyglada, ale ma duze ziarno.
neopan 400 po forsowaniu ma ziarno jak trix nieforsowany, a wyglada tez dobrze :-)

aha - na 3200 nie lubie puszczac. hardkor. 1600 jak po masle za to :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No to sie sporo wyjasnilo... Neopan rulezzz... Trzeba teraz tylko zamowic zbiorczow kilka osob rolki tego shitu... albo tri-xa... Gdzie ktos widzial najtanszy?

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Sam nie wiem czego chcę, czy polypana (nie miałem ani razu) czy coś innego, ale chętnie się przyłączę do wspólnych zakupów.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
tref napisał/a:
polypana (nie miałem ani razu)


Podeslij jakies szpulki to Ci nawine na probe:-)

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fajnie, muszę kupić szpulki właśnie, bo do tej pory tylko gotowe rolki. :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Gdzie ktos widzial najtanszy?


Neopan tylko tu http://www.unicircuits.co...ut_shipping.php , jesli maja jakies zapasy - bo zostal wycofany w postacie szpulowej... :-( Polecam tez neopana 1600 - Super Presto po japonsku - jest nieco lepszy na 1600 niz jakakolwiek forsowana 400tka.

Trix - na b&h.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wlasnie chcialem o tego 1600 pytac i o T-max 3200...

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Od razu mowie: tmaxa3200 nie znam, za to mocno zawiodlem sie na delcie3200. Wole forsowane albo neopana 1600.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najprawdopodobniej w niedzielę zrobię swoją pierwszą rolkę BW od kilkunastu lat. Chrzciny u kumpla, światło zastane, nie mam zamiaru brać lampy - myślę o ISO1600. W związku z tym, że oczywiście nie kupiłem jeszcze filmu, jutro wcześniej będe w Adoramie, wygląda na to, że mają i Trix-a i Neopana. Mogę komuś kupić parę rolek (w następnym tygodniu wysyłam paczkę do Polski, to poszłyby razem, w kraju ktoś ode mnie by Wam wysłał)

http://www.adorama.com/KKTX36U.html
http://www.adorama.com/FJNP160036.html

A dla mnie który będzie lepszy, biorąc pod uwagę ponowne uczenie się ciemni?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wez trixa i xtola. Wywolaj w rozcienczeniu 1+3, w 20 i czasie z tabelki.

Z takiej kombinacji robilem 50x60 na wystawe, strzelajac mz5n z automatu w sztucznym swietle :-)

Tego nie idzie spaprac ;-)

(aha - staraj sie robic z bliska, wypelniac kadr osobami. to taka ogolna rada na forsowane 400tki ;-) )
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jestem za , w sensie, za zrzutą na kilka rolek trixa albo neopana ze stanów!
właściwie to byłoby jak raju mieć te filmy na rolkach ..

btw jak jest z cłem jeśli chodzi o prywatne paczki ?
tak samo jak ze sklepów?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Wez trixa i xtola. Wywolaj w rozcienczeniu 1+3, w 20 i czasie z tabelki.
Tego nie idzie spaprac ;-)
Hoho, zobaczymy. Jeszcze koreks muszę niedziurawy kupić jakiś.
A w tej tabelce, do czego są pierwsze kolumny, przed 1:1, 1:2, 1:3 ? - to jest stock, czyli bez mieszania z wodą? (możliwe, że teraz się strasznie wygłupiłem, ale chuk z tym)

alkos napisał/a:
(aha - staraj się robic z bliska, wypelniac kadr osobami. to taka ogolna rada na forsowane 400tki ;-) )


OK, mersi.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A w tej tabelce, do czego są pierwsze kolumny, przed 1:1, 1:2, 1:3 ? - to jest stock, czyli bez mieszania z wodą? (możliwe, że teraz się strasznie wygłupiłem, ale chuk z tym)


Dokladnie, to kolumna dla stocka. Nie polecam, jako ze kompensacja kolejnych wywolan to dosyc niepewna metoda. Miedzy innymi...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Spinner napisał/a:
tri-xa... Gdzie ktos widzial najtanszy?

Kupowałem ostatnio 15zł tu:
http://www.fotograf.fir.pl/
ale od paru dni braki - w hurtowniach też nie mają.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja robie w id11, ale mi sie konczy i czas na kolejne zakupy.

dotychczas rozrabialem 1litr id11 / ponoc podobny do d76/ , porcjowalem go do malych /50ml/ flaszek. gdy mialem rolke / rolki / do wolania, mieszlaem 1 flaszke + woda, zeby temp =20 stopni, i stezenie w koreksie 550ml = 1/3.

majac krokusa 550ml;

1 rolka = ok. 20zl /wywolywacz 1l w proszku/ : 7 flakonikow = 2.85xł za wywolywacz.
2 rolki = 2.85 : 2 = 1,40 zl
3, lub 4 rolki ( wywolywanie powtornie w tym samym wywolywaczu ) = 0,70 zl / 1 film ( w moim przypadku to teoria, bo tak go nie exploatowalem).



Tref; Twoim sposobem mieszania latwo sie przejechac, ja ryzykujac utrate waznosci wywolywacza, rozrobilem caly litr....


Alkos jesli wolasz film np 50 min, to krecisz nim co minute ??

ja tym razem chce zrobic mocniejszy /niz 1:3/ wywolywacz, zeby nie stac w kiblu przez pol godziny, bo mnie to nudzi troche : /

pzdr.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
darius_Er napisał/a:
ja tym razem chce zrobic mocniejszy /niz 1:3/ wywolywacz, zeby nie stac w kiblu przez pol godziny, bo mnie to nudzi troche : /


Przeciez jak zamkniesz to mozesz sobie mieszac ogladajac nawet "Kryminalnych"... :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2007-01-16, 08:47 ]
http://niusy.onet.pl/nius...17&aid=43788179 spotkaliscie sie z tym przypadkiem - padania x-tolu?

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
darius_Er napisał/a:
ja tym razem chce zrobic mocniejszy /niz 1:3/ wywolywacz, zeby nie stac w kiblu przez pol godziny, bo mnie to nudzi troche : /


Przeciez jak zamkniesz to mozesz sobie mieszac ogladajac nawet "Kryminalnych"... :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2007-01-16, 08:47 ]
http://niusy.onet.pl/nius...17&aid=43788179 spotkaliscie się z tym przypadkiem - padania x-tolu?

Pzdr
Spinner


kodak sam zgłaszał że bywają problemy po 6-12 miesiącach z 1:3 rozcieńczeniem, ale że 1:1 działa okej

ja mam pół roczny już i spokojnie 1:3 robi co trzeba
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
Spinner napisał/a:


Przeciez jak zamkniesz to mozesz sobie mieszac ogladajac nawet "Kryminalnych"...



ino mi sie koreks poci, a pozatym nie lubie TV :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To czytaj ksiazke... albo forum...;-P

Pzdr
Spinner
 
kaes  Dołączył: 23 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
Trzeba teraz tylko zamowic zbiorczow kilka osob rolki tego shitu... albo tri-xa...

Czy to jeszcze aktualne ? Ja bym się dołaczył do takiej akcji ...
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach