Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
K110D to K100D z usunięta w celu obniżenia ceny stabilizacją. Jest chyba dzięki temu nieco lżejszy. O ile wiem innych różnic nie ma. Osobiście uważam, że jeśli tylko finanse nie są absolutnie krytyczne - lepiej wziąć K100D - stabilizacja to jednak fajna sprawa.
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
argawen napisał/a:
Stabilizacją


Dzięki za info


Michał napisał/a:
cena za body + 18-55- K100D = 2050zł (za tyle udało mi się go zakupić)


A to był nowy zestaw?????Gdzie jest tak tanio?????

Tak patrze i najtaniej znalazłem zestaw k100D kit za około 2500zł,może wiecie ile kosztuje w aster????Albo gdzie dostane go najtaniej w wawie??????
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Tak patrze i najtaniej znalazłem zestaw k100D kit za około 2500zł,może wiecie ile kosztuje w aster????Albo gdzie dostane go najtaniej w wawie??????
Moze ja sie będę pozbywał, na razie jest w regulacji. Mam Kadyszkę, to K100D jest raczej niepotrzebna. Jeśli będę sprzedawał, to poniżej 2k. I można do woli potestować :mrgreen:
 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
stich czego potrzebujesz a wujo załatwi Ci .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
stich czego potrzebujesz a wujo załatwi Ci .
A właśnie, pytaj Piotra.
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Cytat
stich czego potrzebujesz a wujo załatwi Ci .


Witam wuja:)

Potrzebuje dobrej lustrzanki cyfrowej

Za ile dostane k10d kit a za ile k100d kit????????
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Również nikon d40 był w kręku moich zainteresowań ale jest troche za bardzo zatomatyzowany.
D40 bym sobie odpuścił. Kupisz, a potem będziesz pluł sobie w brodę, że ma ograniczoną kompatybilność nawet ze szkłami AF (że o manualach nie wspomnę).
Powiem tak. Też myślałem o Kadyszce, ewentualnie GX-10. Ale raczej nie sądzę, żeby cena kita spadła do obecnego poziomu Kasetki (na to jeszcze mógłbym sobie pozwolić). To raz. Dwa, że mając w perspektywie kupienie dwóch kart, fotobanku i szerokiego szkła, nie będę mógł sobie pozwolić na Kadyszkę, więc raczej to będzie Kasetka.
Inna sprawa, że u mnie kupienie cyfry to najwcześniej początek przyszłego roku. Mam czym focić, więc się nie spieszę (pomijam sprawę wydatków pozafotograficznych).
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
pxm napisał/a:
Nie radze brac tego obiektywu bo niestety jakosc jego jest bardzo delikatnie mowiac kiepska...
Znajomy robił mi testowe fotki z d50 z tym obiektywem. Naprawde nie polecam brac tego szkła... Szkoda kasy na D80 skoro ma wspolracowac z takim badziewiem..


No też tak myśle ale tą sigme miałbym przez dwa góra trzy miesiące,pózniej sprzedałbym ją na allegro dołożył i kupił cos lepszego.
A oprucz tej sigmy można jeszcze do D80 moge kupić taki obiektyw Tamron AF 55-200mm F/4-5.6 Di II LD Macro
za około 400zł. http://www.fotoplanet.pl/...cro-p-1391.html
Chyba lepszy od tej sigmy??????

[ Dodano: 2007-01-14, 20:43 ]
argawen napisał/a:
Moze ja się będę pozbywał, na razie jest w regulacji. Mam Kadyszkę, to K100D jest raczej niepotrzebna. Jeśli będę sprzedawał, to poniżej 2k. I można do woli potestować :mrgreen:


Dzieki ale szukam nowego,i to najlepiej jeszcze w tym miesiącu.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Korba napisał/a:
No właśnie, czy naprawdę lepiej? Chciałbym zobaczyć zdjęcia tego samego motywu zrobione zestawami K10+DA18-55 i K100+DA18-55 (zakładam, że to jest właśnie to kiepskie szkło

Ale ja napisałem wyraźnie: 6mpix i dobre szkło oraz 10mpix i kiepskie szkło. Czyli K10+18-55mm i K100+16-45mm. Ja osobiście wolałbym ten drugi zestaw. A taki test to i ja sam bym zobaczył...

[ Dodano: 2007-01-14, 20:57 ]
A opieram się na tym, że na matrycy 6mpix w DSie widzę sporą różnicę między dobrym szkłem i słabym szkłem. Więc po co mi lepsza matryca do kiepskiego szkła, skoro nawet tej co mam nie jestem w stanie do końca wykorzystać.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Dzieki ale szukam nowego,i to najlepiej jeszcze w tym miesiącu.
No mój, to jest z września, to prawie nowy :mrgreen: . Żartuje. Może Piotr zaproponuje Ci dobrą cenę, pamietaj, z polską gwarancją.
 

oryszard  Dołączył: 14 Gru 2006
Wlaściciele Kadyszek zobaczcie gdzie są produkowane :-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mój na Filipinach. A obiektyw (DA 18-55) w Wietnamie.
 

oryszard  Dołączył: 14 Gru 2006
dzięki Marku
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stich, kasetka z kitem - znacznie lepsze szkło od jakieś "taniej" sigmy.

Slava, między 16-45 a 18-55 nie ma takiej sporej różnicy, szczególnie jeżeli chodzi o ostrość. Swoją drogą ciekaw jestem porównania Ca*n 400D + 17-40/4L kontra kadyszka + kit :roll: :mrgreen: , czy macie może znajomych c*niarzy?

oryszard, moja na Filipinach. A obiektyw w Japonii ... ale to nie jest kit ;)
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Slava napisał/a:

Ale ja napisałem wyraźnie: 6mpix i dobre szkło oraz 10mpix i kiepskie szkło. Czyli K10+18-55mm i K100+16-45mm. Ja osobiście wolałbym ten drugi zestaw (...).


Mam wrażenie, że z tym jest tak, jak z dylematem: czy lepiej być zdrowym, czy bogatym? Oczywiście, najlepiej być zdrowym, bogatym i jeszcze na dodatek podobać się pięknym kobietom. Ale, gdy można mieć tylko jedno…

Ciekaw jestem, czy w ślepym teście umiałbym wskazać, które zdjęcie zostało zrobione zestawem K100 + 16-45, a które K10 + 18-55. Tylko jak zrobić taki test - z obu zdjęć wydrukować fotki A5 lub A4?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Korba, - stawiam na to ze nik tnie rozpozna....
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Bronku, w pracy mam kolegę kanoniera z trzystapięćdziesiątką. Ale on ostatnio ma manię robienia sferycznych panoram, więc jedynym obiektywem, jakiego używa jest ośmiomilimetrowa Sigma (poza tym ma jeszcze jakieś makro i kita, ale z canonowym kitem chyba nie będziemy robić porównań ;-) ) .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Korba, - stawiam na to ze nik tnie rozpozna....
Zgadzam się, mnie by nawet wystarczyło 6MB w Kadyszce.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Dla mnie też matryca 10MB jest jedną z najmniej atrakcyjnych cech Kadyszki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Dla mnie też matryca 10MB jest jedną z najmniej atrakcyjnych cech Kadyszki.
Dla mnie ważne było, jak już pisałem, świetna ergonomia, fajnie sie konfiguruje, wizjer, a na końcu szczelność.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach