Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie K100D,chodzi mi o zasilanie tego aparatu,czy w zestawie kitowym dostajemy akumulator?????Bo słyszałęm że tylko 4 paluszki(ale czy akumulatorki???)
oraz zasilacz.Czy ktoś kto ma ten aparat może to jaśniej opisać????I czy jezeli nie ma jednego akumulatora(tak jak choćby w sony a 100,canonie 400d czy nikonie d80),nie powoduje to małej ilości wykonanych zdjęć na bateriach???
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
W zestawie dostajesz zwykłe baterie paluszki. To jest tylko zestaw rozruchowy. Do mojej Kasetki stosuje akumulatorki AA Ni-Mh firm GP i Sanyo o pojemności 2300, 2500. Zasilacza nie ma w zestawie. Nie masz jednego paluszka, to nie ma zamknietego obwodu elektrycznego, jak w każdym urzadzeniu, które wymaga więcej niż jednego ogniwa. Do zasilenia K100D potrzeba ok 6V.
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Slava napisał/a:
widzę sporą różnicę między dobrym szkłem i słabym szkłem.

Powyższe zdanie powinno być mottem wszystkich bez wyjątku for fotograficznych .
Slava zostałeś klasykiem .
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
eryk napisał/a:
Slava zostałeś klasykiem

Hehe -ma się te zdolności...
A tak serio -chodziło mi o to, że bardziej opłaca się zainwestować w szklarnię niż w body -które notabene będzie szybko tanieć. Po prostu dobra optyka daje większe możliwości i tyle. Zaś słabsza optyka nie wykorzystuje nawet możliwości 6mpix matrycy, więc po co szrpać się na 10? Przecież nie dla funkcji kadyszki, skoro nawet czterdziestka Nikona była brana pod uwagę.
Bronek napisał/a:
między 16-45 a 18-55 nie ma takiej sporej różnicy, szczególnie jeżeli chodzi o ostrość

Ale jak na razie nie ma jeszcze 16-50/2,8 ;-) więc 16-45 z konieczności robi za ten dobry.

A tak między nami to sam sobie na kadychę ostrzę zęby... :evil: :lol:
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Slava napisał/a:
A tak między nami to sam sobie na kadychę ostrzę zęby
Qrcze przez was już nie wzdycham do swojej KaSetki jak kiedyś. Nie wytrzymuje już i muszę wam drodzy użytkownicy KaDyszek okazać szacunek

I Hate You! :-P

Argawen, Czy ergonomia k100d od k10d tak się różni że potrzebna była przesiadka z mało uzywanej KaSetki?
Stich napisał/a:
zestawie kitowym dostajemy akumulator?
Dostajemy tylko 4 zwykłe bateryje które starczają na bardzo krótko. Zasilacza też ni ma
Stich napisał/a:
I czy jezeli nie ma jednego akumulatora(tak jak choćby w sony a 100,canonie 400d czy nikonie d80),nie powoduje to małej ilości wykonanych zdjęć na bateriach?
Jak chesz porównać te puszki do KaSetki toć one nie korzystają z aku rozmiaru AA / R6 tylko "dedykowanych".
Poza tym, nie wiem czy dobrze zrozumiałem: chcesz wszadzić do aparatu 3 aku i jedną zwykłą bateryję? - nie rób tego
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
hamster napisał/a:
Czy ergonomia k100d od k10d tak się różni że potrzebna była przesiadka z mało uzywanej KaSetki?
Dla mnie tak, ale były tez dwie inne przyczyny. Wizjer i szczelność. Od jakiegoś czasu uważam, że mój Ds padł właśnie od chodzenia przez cały dzień w deszczu :-/ .
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Slava napisał/a:
Przecież nie dla funkcji kadyszki, skoro nawet czterdziestka Nikona była brana pod uwagę.


No tak ale nikon d40 nie jest złym aparatem ,a dopiero kilka dni temu trafiłęm na opis k10d.Chociaż słyszałem że nikon d40 robie świetne zdjęcia,jest tani, troche ponad 2 tyś zł(prawie dwa razy taniej od k10d) i jak na pierwszą lustrzanke cyfrową jest idealny,głowną wadą,zależy dla kogo jeszcze, to mniej ustawień manualnych i brak silnikia AF wbudowanego w body.Ale dla kogoś kto się dopiero uczy,to całkiem dobra oferta.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Chociaż słyszałem że nikon d40 robie świetne zdjęcia
To nie aparat robi zdjęcia.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To nie aparat robi zdjęcia.
Nie ?....... :mrgreen: :-P
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Jarek jak mogłeś! To po co ja na tą kadyszkę ciułam? :evil:



:mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oszukali mnie, powiedzieli w sklepie, że świetne zdjęcia się tym aparatem robi :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stich, ale K100 jest w tej samej cenie (jak nie taniej) i ma znacznie większe możliwości (lepszy wizjer, stabilizacje matrycy, współpracę ze wszystkimi szkłami systemowymi...).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, popieram. Stich, jeśli chcesz wybierać pomiedzy D40 a K100D, to wybór może być tylko jeden....Kasetka.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
Ale dla kogoś kto się dopiero uczy,to całkiem dobra oferta.

No właśnie moim zdaniem nie bardzo... Dobrą ofertą jest kasetka -też około 2000 o ile wiem, a z pełnymi możliwościami nastawów i pełna (jak na obecne czasy) kompatybilnością z osprzętem. Nikon D40 jest moim zdaniem idealny właśnie dla tych co nauczyć się nie chcą, a chcą pstrykać lustrzanką. Ale pstrykać, a nie robić zdjęcia. Nie słuchaj marketingowców, oni zawsze powiedza Ci coś co chcesz usłyszeć. Im coś jest bardziej zautomatyzowane tym gorsze do nauki.
Pozdrawiam!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
vesper napisał/a:
Jarek jak mogłeś! To po co ja na tą kadyszkę ciułam?
To proste. Po to, żeby usłyszeć wielokrotne "ajhejtju!"
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To proste. Po to, żeby usłyszeć wielokrotne "ajhejtju!"
vesper, miło jest tego słuchać :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stich, D40 robi o tyle "swietne zdjecia" o ile kazdy nowy aparat wypuszczony przez firme z aktywnym dzialem marketingu. No, jedno trzeba D40 przyznac, ze JPEGi dopracowali. Ale to akurat ma znaczenie tylko dla pixel-peepers i ignorantow.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
No, jedno trzeba D40 przyznac, ze JPEGi dopracowali. Ale to akurat ma znaczenie tylko dla pixel-peepers i ignorantow.
Bronek, no to pucha dla Ciebie. ;-) Oczywiście miałem na myśli pierwszą kategorię użytkowników.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
vesper napisał/a:
Jarek jak mogłeś! To po co ja na tą kadyszkę ciułam?
To proste. Po to, żeby usłyszeć wielokrotne "ajhejtju!"

Drogi Kolego Jarku, dziękuję niniejszym za wyprostowanie mi światopoglądu.

Na razie to ja Was z całego serca nienawidzę.
 
mucias  Dołączył: 20 Lis 2006
Witam Szanowne grono! Ponieważ jest to mój prawie pierwszy post chcialbym serdecznie przywitać wszystkich! Do tej pory bylem jedynie podgladaczem :mrgreen: Nie chcąc przynudzać powiem jedynie, że mam w planach nabyć kasetkę.... wiem że to OT, ale nie chcialem zakladać nowego wątku. Mam pytanko: czy w Aster foto móglbym kupić aparacik (gdzieś tutaj przewinęla się kwota 2050zl) jako zwykly śmiertelnik? tzn. nie mam firmy, a fotografuję jedynie dla przyjemności (he he he tak jak wy zresztą :lol: ) Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za OT :oops: . PS: Świetne forum!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach