argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mucias napisał/a:
czy w Aster foto móglbym kupić aparacik
Na pewno, sam tam kupiłem prywatnie. Ale cena jaka jest, to nie wiem. Pytaj na PW Piotra Sawickiego.
 
mucias  Dołączył: 20 Lis 2006
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź... :-D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Mucias. Mam nadzieję więc, że zasilisz aktywnie to grono... maruderów.
 
mucias  Dołączył: 20 Lis 2006
Nie ma sprawy - OT to moja specjalność :lol:
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
O ile dobrze pamietam, to wczorajsza data czyli 15 sty 2007 miala byc dniem fizycznego pojawienia sie GX-10 w sprzedazy. Czy ktos moze kupil lub widzial ten sprzet w sklepie? A moze to znow byla 'polsko-rynkowa sciema'?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zigger napisał/a:
O ile dobrze pamietam, to wczorajsza data czyli 15 sty 2007
Mnie odpowiedzieli z jednego sklepu, ze mają mieć w sprzedaży w drugiej połowie stycznia. Wiec mamy czas :-) . Ale o 15 stycznia ktoś pisał, iż dostał takie info od Sigmy Polska.
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Dzieki argawen za przypomnienie :-)
A tak na marginesie, PL to kraj mocno cierpliwych ludzi. Kiedys nawet bylo takie haslo wyborcze jak 'Sila Spokoju' :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zigger napisał/a:
haslo wyborcze jak 'Sila Spokoju' :mrgreen:
Jak znalazł, jeśli chodzi o sprzęt z mocowaniem K :mrgreen: .
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Dobre, bardzo dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
zigger napisał/a:
O ile dobrze pamietam, to wczorajsza data czyli 15 sty 2007 miala byc dniem fizycznego pojawienia się GX-10 w sprzedazy.


Po 15, po.... a to mała róznica :-) Moze to byc np. w marcu :lol:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Poza tym po 15 stycznia, ale... którego roku? ;-)
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tu nowy i w sytacji podobnej do Stich'a - tj. przed kupnem pierwszej lustrzanki cyfrowej. W zasadzie proces wyboru mam juz za soba, padlo na K10D i czekam tylko az to cacko stanieje (daje sobie czas do marca - mam nadzieje, ze do tego czasu nie pojawi sie nic lepszego od konkurencji ;-) ).

Do Stich'a i dylematow czy ma to byc k100 czy D40 czy jeszcze cos innego. Przede wszystkim nie patrz az tak bardzo na budzet. Pieniadze da sie zalatwic chocby poprzez zakup na kredyt (no chyba, ze uparles sie by kupowac na allegro). To nad czym trzeba sie chyba zastanowic to do jakich celow chcesz uzywac apartu. Przykladowo, ja nie jestem i nigdy nie bede profesjonalnym fotografikiem a apart potrzebuje glownie w podrozy, gdzie zwykle robie zdjecia 1. architektury, 2. "reporetrskie" z zycia tambylcow. Nie zamierzam rowniez drukowac plakatow bo zdjecia ogladam i pokazuje znajomym wylacznie na ekranie monitora. Co zatem nie jest dla mnie wazne: wysokie ISO (nie planuje robic wielu zdjec przy slabym oswietleniu); super ostrosc wykazana w renomowanych testach (vide dpreview) bo i tak ogladac zdjecia bede w zmniejszonym formacie gdzie roznic (z testow) nie widac. Co jest dla mnie wazne: szybkosc aparatu - ktora jest baaaaaardzo wazna gdy chce sie zlapac klimatyczne scenki np. na bazarze w Hanoi. Szybkosc rozumaina jako: gotowsc aparatu do robienia zdjec od momentu wlaczenia, i szybkosc auto focusa. Uszczelnienie aparatu (oferowane przez K10D) rowniez jest cenna cecha gdy jest sie w podrozy a nie w atelier. Jasny wizjer, kolejny plus.
Oczywiscie sa tez czynniki nieracjonalne np. wole kupowac sprzet nowy (czyt. nowinki) niz 'stary' stad w swoim wyborze bralem pod uwage wylacznie D80, A100, 400D i K10D. 400D odpadl w przedbiegach ze wzgledu na swoja nieporczenosc i bardzo slaba baterie. A100 bo jest na CF i MemoryStick (chociaz szczerze mowiac uwazam, ze to jest bardzo ciekawa propozycja dla poczatkujacych - ceny tych aparatow baaaaaaardzo spadly i mozna kupic zestaw z dwoma obiektywami po bardzo atrakcyjnej cenie).

Bardzo dlugo zastanawialem sie miedzy D80 a K10D. Jakosc zdjec jest praktycznie taka sama (wiem, wiem o jakosci decyduje ten kto stoi za aparatem a nie sam aparat). Nikon ma znacznie lepsza dystrybucje i szerszy wybor obiektywow (zarowno nikonowskich jak i firm trzecich) - czyt. mniejsze problemy z dokupieniem szkiel i osprzetu. Jednakze brak mu stabilizacji matrycy co wydaje mi sie byc bardzo duza zaleta K10D (zaleta dla amatora oczywiscie). W sumie brak duzej liczby obiektywow Pentaxa mnie nie martwi bo jak wspomnialem nie zamierzam stac sie profesjonalista i nie planuje kolekcjonowac n-dziesieciu szkiel. Zatem "ubogosc" systemu pentaxa wzgledem systemu nikona nie byla dla mnie problemem. Tesknic bede jedynie za szygkoscia D80 - wg. testow z dpreview aparat praktycznie nie wylacza sie i gotowy jest do robienia zdjec w czasie ponizej 0,1s! W Pentaxie k10D jedyne co budzi moj niepokoj to przedstawiane na roznych forach problemy k10d z autofocusem. Mam nadzieje, ze do marca firma upora sie z tym ostatecznie.

Wracajac do Stich'a - pomysl jak chcesz w przyszlosci uzywac aparatu. Czy czysto amatorsko (jak ja) czy chcesz rozwijac sie w kierunku profesjonalnym. Jesli to drugie, to nie kupuj D40 bo to jest zabawka. Jezeli juz bierzesz pod uwage Nikona i skromny budzet, to lepiej jest zainwestowac w D70 lub D50, ktore to aparaty mozna kupic po zadziwiajaco niskich cenach (patrz oferty na allegro). K100 Pentaxa, przycznam, ze nie wczytywalem sie zbyt gleboko w charakterystyke ale to tez jest bardzo dobry wybor. Jesli jednak nie jest dla Ciebie istotny system (wejscie w jeden, konkretny system) a chcialbys miec duzo za nieduze pieniadze, to warto rozwazyc zakup Sony A100 bo oferty sa na prawde atrakcyje a fotki aparat robi niezgorsze.

Przepraszam za zbyt dlugi wywod ale nie jest latwo strescic kilka miesiecy analiz :). Podsumowujac - wybierajac aparat nie koncentruj sie na porownywaniu ich miedzy soba bo nigdy sie nie zdecydujesz. Skoncentruj sie na porownaniu mozliwosci aparatu ze swoimi oczekiwaniami. Bedzie latwiej.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj A.d.a.m. Ciekawy post - myślę, że z uwagą powinien zostać przeczytany przez wszystkich stojących na rozdrożu. A że tak natarczywie zapytam: skoro chcesz kupić w marcu, to czekasz na nowe szkła, czy też niekoniecznie będziesz starał się zdobyć szkła gwiazdkowe?
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Michu napisał/a:
Vitaj A.d.a.m. Ciekawy post - myślę, że z uwagą powinien zostać przeczytany przez wszystkich stojących na rozdrożu. A że tak natarczywie zapytam: skoro chcesz kupić w marcu, to czekasz na nowe szkła, czy też niekoniecznie będziesz starał się zdobyć szkła gwiazdkowe?


Nie, nie chodzi o szkla. Zwyczajnie czekam na obnizke ceny. Na cyfrowa lustrzanke 'zachorowalem' w ubieglym roku akurat w orkesie gdy pojawily sie wzmianki o A100. W sprzedazy aparat mial byc dostepny bodaj w sierpniu/wrzesniu 2006. Bardzo chcialem to miec bo wowczas wydawal sie byc 'najlepszym' aparatem w swojej klasie cenowej. Szczesliwie we wrzesniu bylem w Hong Kongu - raju dla fotografikow (brak cel, najtanszy sprzet fotograficzny na swiecie) ale niestety nowka A100 byla rownie droga jak w Polsce. Teraz mysle, ze bardzo dobrze i ciesze sie, ze wowczas nie kupilem tego aparatu. Teraz ceny A100 dramatycznie spadly. Podobna dynamika cen zaszla dla 400D i D80 (choc dla obu ceny spadly w mniejszym stopniu niz dla A100). Dlatego zakladam, ze k10D rowniez stanieje (mam rowniez nadzieje na umocnienie zlotowki).
Oczywiscie ja teraz przebieram nogami ale wiem rowniez, ze przed koncem marca nie bede mial okazji robic zdjec (praca) a i nie jest to 'sezon fotograficzny'. No i te problemy z autofocusem, ktore musza byc wyjasnione. Zatem wszystkie racjonalne przeslanki mowia CZEKAJ. Chociaz przyznam, ze nie jest latwo :-) W ostatni weekend bedac w sklepie dla idiotow przypadkowo natknalem sie na dostawe kadyszek i moglem przez moment potrzymac to w dloni.... zupelnie jakbym trzymal pierworodnego :).

Co do szkiel. Opinie o kit'owym obiektywie (18-50) sa calkiem pozytywne i mysle, ze to mi wystarczy. Opcjonalnie rozwazam zakup body i dokupienie sigmy 18-200. Wiem, ze dla starych wyjadaczy to brzmi jak 'rzucanie perel przed wieprze' ale na poczatek to mi w zupelnosci wystarczy.
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Witam
a.d.a.m napisał/a:
nie planuje kolekcjonowac n-dziesieciu szkiel.

Prawie każdy tak mówi na początku,potem zaczynają się pierwsze symptomy choroby zwanej " :mrgreen: słoikowicą". Jest nieuleczalna
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Witaj!
a.d.a.m napisał/a:
Co do szkiel. Opinie o kit'owym obiektywie (18-50) sa calkiem pozytywne i mysle, ze to mi wystarczy. Opcjonalnie rozwazam zakup body i dokupienie sigmy 18-200. Wiem, ze dla starych wyjadaczy to brzmi jak 'rzucanie perel przed wieprze' ale na poczatek to mi w zupelnosci wystarczy.

Fakt, DA 18-50 jest na prawdę przyzwoity. Jak na razie mi też całkowicie wystarcza. Ale co do Sigmy 18-200 - wiem, że jedno szkło i brak konieczności wachlowania obiektywami to zaleta, ale... nie kupuj tego obiektywu! Za mniejsze pieniądze będziesz miał DA 50-200 który idealnie uzupełni DA 18-55 i rozłoży tą Sigmę na łopatki (zakres ogniskowej dający zadowalająca jakość obrazu dla tej Sigmy to od 18 do +/- 70 mm). A że trzeba będzie czasami zmienić obiektyw - zapewniam, że warto!
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
a.d.a.m napisał/a:
kilka miesiecy analiz


Skąd ja to znam :D

a.d.a.m napisał/a:
Zwyczajnie czekam na obnizke ceny


i to też brzmi znajomo :) Tyle że ja chyba poczekam do kwietnia.
I ciągle wątpliwości :/ No chyba że mi w łapki wpadnie D7D w idealnym stanie :D
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Witaj a.d.a.m

a.d.a.m napisał/a:
A100 bo jest na CF i MemoryStick


Ale czy to taka duża wada????No chyba że masz w domu z 5 kart SD :)

a.d.a.m napisał/a:
400D odpadl w przedbiegach ze wzgledu na swoja nieporczenosc


Tu się zgadzam w 100%,dodam jeszcze tandetne wykonanie/

a.d.a.m napisał/a:
Jesli to drugie, to nie kupuj D40 bo to jest zabawka


Już wypadł jakiś czas temu z mojej listy:)
a.d.a.m napisał/a:
Jesli jednak nie jest dla Ciebie istotny system (wejscie w jeden, konkretny system) a chcialbys miec duzo za nieduze pieniadze, to warto rozwazyc zakup Sony A100 bo oferty sa na prawde atrakcyje a fotki aparat robi niezgorsze.


Tak A100 jest ciekawym aparatem,tylko te szumy powyżej iso400,ale tak naprawde to iso800 w nim nie jest takie złe,a na 1600 żadko się robi zdjęcia raczej.
Drugi poważny minus A100 to troche za plastikowy wyglad,powiem tak za dużo tam Sony za mało Minolty :)

[ Dodano: 2007-01-17, 01:26 ]
a.d.a.m napisał/a:
Chociaz przyznam, ze nie jest latwo :-) W ostatni weekend bedac w sklepie dla idiotow przypadkowo natknalem się na dostawe kadyszek i moglem przez moment potrzymac to w dloni.... zupelnie jakbym trzymal pierworodnego :).


A byłeś może w Markach,bo ja się własnie tam wybieram,a powód to możliwośc potrzymania kadyszki.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Myślisz, że w Markach będą tańsze niż w Aster Foto z klubowym rabatem?
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Marek Wyszomirski napisał/a:
Myślisz, że w Markach będą tańsze niż w Aster Foto z klubowym rabatem?


Tanśze napewno nie bo w MM są po 4200zł,a w aster poniżej 4000zł.Ale jade tam narazie ją tylko obejrzeć,bo można ją potrzymać i zobaczyć jak leży w dłoni :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach