Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Testy Samsunga GX 10 - linki&sznurki
Witam wszystkich forumowiczów.

Na to forum trafiłem ponieważ jest w trakcie poszukiwania mojej pierwszej lustrzanki cyfrowej,i zainteresowałęm się miedzyinnymi Pentaxem k10d.
Ale ponieważ cena aparatu jest jak dla mnie troche za duża,a dowiedziałem się że Samsung współpracuje z Pentaxem i wypuścił prawie identyczny aparat pod nazwą GX 10,a jest on tańszy o prawie 1 tyś zł,może ktoś wie czym te aparaty się różnią????

A w tym temacie prosiłbym o wpisania linków z testami tego aparatu,jeżeli ktoś takowe posiada.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stich napisał/a:
a jest on tańszy o prawie 1 tyś zł,


gdzie ?!?!?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Żeby nie było tak jak z K10D - też ceny zapowiadane (np. pzrez Foto-Net) były dużo niższe od faktycznych cen w momencie gdy się pokazał. Na szczęście obecnie ceny juz dosć mocno zjechały w dół.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stich napisał/a:
wypuścił prawie identyczny aparat pod nazwą GX 10,a jest on tańszy o prawie 1 tyś zł,może ktoś wie czym te aparaty się różnią????
Raczej tańszy o jakieś 200-350 złotych. Pewnie mylisz z Samsungiem GX-1S.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Stich, przywitano CIę słodko i wyprowadzono z błędu cenowego. Z testami będzie ciężko Tu tylko opis.. Równie fajnie jest z samym korpusem:
Cytat
Dostępność tego produktu u naszych dostawców jest utrudniona. Nie jesteśmy w stanie dokładnie podać terminu realizacji zamówienia na ten produkt. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie to trwało dłużej, niż 10 dni. W przypadku zamówienia tego produktu, poinformujemy Cię o możliwości odbioru lub wysyłki produktu w momencie, gdy pojawi się on u naszych dostawców.
ale może nie wszędzie (nie wiem dokładnie, przejrzałem tylko kilka ofert). W każdym razie powodzenia w szukaniu i oczywiście zdawaj relację, co i jak z Twoją prywatną walką! :mrgreen:
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Na allegro można dostać K10d za 4050zł,natomisat ja się zasugerowałem ceną samego body GX 10 za troche ponad 3 tyś,stąd moja pomyłka.

Ale wracajac do prośby ma ktos linka z testem tego Samsunga i czym on się różni w porównaniu do Pentaxa k10d????

Mam do wydania na aparat około 3,5 tyś zł i jest to suma nie przekraczalna,zastanawiam się nad nikonem d80,sonym a100,od wczoraj również k10d i GX10.

Czy ktoś bardziej doświadczony może mi doradzić co wybrać?????????

Mam 23 lata,jestem uczniem policealnej szkoły,na kierunku fototechnik,robienie zdjęć to moje hobby.Aparat będzie mi służył do robienia zdjeć w różnych sytuacjach zarówno w studio jak i plenerze.

Wcześniej brałem jeszcze pod uwage canona 400d,ale jego wykonanie i to jak lezy w mojej dłoni jest katastrofalne(mam duże dłonie)wieć naturalną drogą eliminacji odpadł ze stawki.Również nikon d40 był w kręku moich zainteresowań ale jest troche za bardzo zatomatyzowany.

Słyszałem że sony ma duże szumy powyżej iso 400,czy te szumu mocno wpłyną na jakość zdjęc przy drukowaniu w małych rozmiarach????
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Stich napisał/a:
Mam do wydania na aparat około 3,5 tyś zł

A gdzie pieniądze na obiektywy ?. Posiadanie, choćby najlepszego aparatu z jednym obiektywem , i do tego kitowym mija się z celem .Cała zabawa polega na sensownym,po ustaleniu,jakie są preferencje ,uzytkowaniu obiektywów o innej ogniskowej lub światłości . A to kosztuje niezależnie od firmy i cena dobrego szkła jest niekiedy równa lub wyższa cenie aparatu i nie schodzi tak szybko .Więc moim skromnym zdaniem lepiej inwestowac w szkło. Jeżeli to ma być Pentax , to wybrałbym k 100 . Pozdrawiam .
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tego Samsunga to chyba nikt jeszcze w Polsce w ręku nie miał. Z informacji z Internetu wynika, że różnice są na pewno dwie - obudowa i interfejs graficzny użytkownika. To drugie oznacza, ze są różnice w oprogramowaniu - pytanie, czy ograniczają się one tylko do innego wyglądu menu na ekraniku LCD, czy też są jeszcze jakieś inne zmiany pozostaje na razie bez odpowiedzi.
 
Michał  Dołączył: 24 Wrz 2006
też przerabiałem temat K10D/D80/400D...stanęło na K100D i powiem Ci co zadecydowało:
- canon odpadł w przedbiegach-za samą matrycę nie ma co wykładać 3000zł
- cena za body + 18-55- K100D = 2050zł (za tyle udało mi się go zakupić) w porównaniu z K10D/D80 ok 4000zł (mówię o KIT`ach`)...2000zł masz w kieszeni..
-cena puszek spada na łeb na szyję(K10D/D80 to przecież nowość)..szkła raczej trzymają się w cenie(a skoro jesteś fototechnikiem to szkła manualne nie powinny być Ci obce..dodam że Pentax to najlepszy wybór jeśli chodzi o manuale)
-dokupiłem dwie manualne stałki 135mm/2.5(na mecze koszykówki/portretówka/plener) i 50mm/1.7(światło zastane-wesele/impreza w domu)
Doszedłem do wniosku że jeśli nawet będzie to aparat niewystarczający - sprzedałbym go za rok za powiedzmy 1000zł(body) dołożył 1500zł(2000zł-500zł na stałki) i miałbym aparat z nową gwarancją, byłbym w 100% przekonany o słuszności zakupu ..
Nie wiem czy to słuszna teoria..za rok Wam powiem czy miałem rację czy się myliłem(chodzi głównie o ceny K100D/K10D za rok..)
Aha i jeszcze jedno-nie napisałeś czym focisz...zakładam że szukasz nowego systemu i póki co nie wiąże Cie z żadną marką jakieś szkło/lampa itp itd..? Jeśli nie łączy to moje typy są dwa K10D(myślę że to ciekawsza propozycja niż Nikon...aczkolwiek różnice są kosmetyczne...zdjęcia są porównywalne) lub K100D ...ew. poczekałbym parę dni na cenę nowego samsunga..kto wie może będzie to 2999zł :-D a wtedy... ;-)
Pozdrawiam i polecam przejrzeć dokładnie wątki K10D vs. K100D oraz opinie posiadaczy K100D oraz K10D(tu chyba nie znajdziesz osoby niezadowolonej z zakupu;-) )
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przy nieprzekraczalnej sumie 3500 o K10D można na dzień dzisiejszy tylko pomarzyć - zabraknie pieniedzy na obiektyw i kartę pamięci. Cena wejścia na rynek GX10 jest jeszcze nieznana, ale też nie spodziewam się aby na poczatku dało go się kupić z obiektywem i kartą za 3500. Zatem trzeba albo odłożyć zakup (aparaty cyfrowe tanieją, i bardzo możliwe że za kilka miesięcy 3500 wystarczy na K10D z kitem i kartą) albo rzeczywiście rozważyć K100D - skoro w kręgu zainteresowania był nawet Nikon D40, to K100D jest ode niego korpusem zdecydowanie lepszym.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Koledzy odpowiedzieli w temacie Samsunga Od siebie dodam, że matryca 10mpix i kiepskie szkło to niezbyt wydajne połączenie. Lepiej wygląda zdjęcie z 6mpix i dobrego szkła. Pozdrawiam!
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
No właśnie, czy naprawdę lepiej? Chciałbym zobaczyć zdjęcia tego samego motywu zrobione zestawami K10+DA18-55 i K100+DA18-55 (zakładam, że to jest właśnie to kiepskie szkło ;-) ).
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
A gdzie pieniądze na obiektywy ?.---- Mam 3,5 tyś na aparat z obiektywem kitowym,oczywiście za kilka miesięcy planuje zakupić jakis lepszy,ale na dzień dzisiejszy wole wydać wiecej na lesze body i pstrykać narazie z kitowym obiektywem.

Tego Samsunga to chyba nikt jeszcze w Polsce w ręku nie miał.---- To dziwne bo można go już dostać w kilkunastu sklepach internetowych.


Cena wejścia na rynek GX10 jest jeszcze nieznana, ale też nie spodziewam się aby na poczatku dało go się kupić z obiektywem i kartą za 3500. --- Jakto nie znana przecież te aparaty już są na rynku http://www.ceneo.pl/358008 i mozna go mieć za około 3500zł z obiektywem kitowym.

Aha i jeszcze jedno-nie napisałeś czym focisz...zakładam że szukasz nowego systemu i póki co nie wiąże Cie z żadną marką jakieś szkło/lampa itp itd..?---Tak dokładnie.


No właśnie, czy naprawdę lepiej? Chciałbym zobaczyć zdjęcia tego samego motywu zrobione zestawami K10+DA18-55 i K100+DA18-55 (zakładam, że to jest właśnie to kiepskie szkło ;-)
---Ja również przyłaczam się do tej prośby

cena za body + 18-55- K100D = 2050zł (za tyle udało mi się go zakupić) w porównaniu z K10D/D80 ok 4000zł (mówię o KIT`ach`)...2000zł masz w kieszeni.. -----Ja znalazłem nikona d80 + obiektyw sigmy 18-50 za 3355zł http://www.fotoplanet.pl/...0mm-p-1780.html

No i ciągle pozostaje w kręgu zainteresowania Sony A100 za 2600zł,co o nim sądzicie??


I jeszcze jedno pytanie do ludzi bardziej doświadczonych czy warto zainwestować w nikona d80 który robi świetne zdjecia ale nie ma stabilizacji ani czyszczenia matrycy,czy lepiej zainwestować w aparat typu A100 lub GX10???????
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stich napisał/a:
Tego Samsunga to chyba nikt jeszcze w Polsce w ręku nie miał.---- To dziwne bo można go już dostać w kilkunastu sklepach internetowych.
- to ze maja go na swoich stronach nie znaczy ze mozna go faktycznie dostac.....tak samo bylo z K10D

[ Dodano: 2007-01-14, 17:04 ]
Cytat
I jeszcze jedno pytanie do ludzi bardziej doświadczonych czy warto zainwestować w nikona d80 który robi świetne zdjecia ale nie ma stabilizacji ani czyszczenia matrycy,czy lepiej zainwestować w aparat typu A100 lub GX10???????
- czlowiek robi zdjecia.....
A100 raczej bym sobie odpuscil....(moze irracjonalnie ale wolalbym juz napewno D80)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stich napisał/a:
(...) No i ciągle pozostaje w kręgu zainteresowania Sony A100 za 2600zł,co o nim sądzicie?
I jeszcze jedno pytanie do ludzi bardziej doświadczonych czy warto zainwestować w nikona d80 który robi świetne zdjecia ale nie ma stabilizacji ani czyszczenia matrycy,czy lepiej zainwestować w aparat typu A100 lub GX10???????


Nikt poza Tobą nie odpowie Ci na takie pytanie. Musisz sobie zestawić tabelkę z parametrami/cechami poszczególnych puszek i obiektywów. A potem wybrać tą, która spełnia Twoje wymagania/oczekiwania. Aparaty w porównywalnej cenie technicznie są do siebie podobne. A to jakie zdjecie zrobisz zależy tylko od Ciebie :-)
______________________________________

PS. Cytuj na przyjętych zasadach, po to jest klawisz cytuj, bo w Twoim poście jest galimatias: część jest cytatem (czyim?) a część Twoją odpowiedziaą
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A próbowałeś kupić? Bo ja w październiku zobaczyłem w Foto-Necie ofertę K10D za 3500zł. Uznałem, że to jest to i złaożyłem zamówienie. Obiecywali dosatwę w ciągu 10 dni. Po dziesięciu dniach oczywiście aparatu nie było, tłumaczyli się, że dystrybutor dostawę opóźnia i zakilka dni bedą. Po kilku następnych dniach okazało się, że dystrybutor nadal opóźnia i będą nie wiadomo kiedy. I tak się ciągnęło do końca listopada a wtedy okaało się, z e wprawdzie będą, ale za znacznie wyższą cenę. Wtedy zrezygnowałem i kupiłem w Aster Foto. I Foto-et nie był jedynym sklepem który takie zwody robił z chętnymi na K10D - co najmniej kilka innych sklepów postępowało podobnie. Bardzo możliwe, że podobnie jest obecnie z GX-10 - zatem nie sugeruj się ofertami aż się nie upewnisz, ze faktcyznie mają na stanie za taką cenę.
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
eryk napisał/a:
Stich napisał/a:
Mam do wydania na aparat około 3,5 tyś zł

A gdzie pieniądze na obiektywy ?.


To akurat argument na korzysc Pentaxa... Niech kupi sobie k100d lub k10d z kitem, a potem (za malutkie kieszonkowe nawet) moze sobie kupic wiele ciekawych manuali... To w koncu przyszly fotograf z zawodu, napewno sobie poradzi z takim wyzwaniem...

Stich, a moze uzywany aparat? Niedawno poszedl DS na allegro za 1k... za pozostale 2,5k kupisz male wiaderko uzywanych obiektywow...
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Pomyśle o tym K100D,a czym on się rózni od K110D???????
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Pomyśle o tym K100D,a czym on się rózni od K110D???????
Stabilizacją
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Stich napisał/a:
Ja znalazłem nikona d80 + obiektyw sigmy 18-50 za 3355zł http://www.fotoplanet.pl/...0mm-p-1780.html


Nie radze brac tego obiektywu bo niestety jakosc jego jest bardzo delikatnie mowiac kiepska...
Znajomy robił mi testowe fotki z d50 z tym obiektywem. Naprawde nie polecam brac tego szkła... Szkoda kasy na D80 skoro ma wspolracowac z takim badziewiem..

Jesli D80 to z 18-70 DX (bardzo fajne szkiełko), no ale to juz wychodzi 4K... (sam sie zastanawiam nad tym zestawem wlasnie).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach