argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tomasz napisał/a:
ale wyglada na to ze Samsung ma lepsze oprogramowanie np. nizsze szumy.
Lepiej poczekajmy na sprzedażny egzemplarz. Jak dotąd Samsung wciąż przesuwa premierę GX 10. Może próbuje walczyć z problemem FF/BF ze szkłem 50/1.4 :-P .
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Walczyc, to walczy, zastanawiam sie tylko, czy FF/BF to jedyny problem??? Rynek nie stoi w miejscu i nie czeka na Sama,az ten powien 'no dobra wchodze'. Fachowcy od ekonomii wiedza jak to sie nazywa :-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no wlasnie, w marcu to moze byc po herbacie. Zdaje sie ze Canon planuje jakies premiery na marzec, nastepca 30d i 5d?
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
l_uka napisał/a:
no wlasnie, w marcu to moze byc po herbacie. Zdaje się ze Canon planuje jakies premiery na marzec, nastepca 30d i 5d?


No, ale nastepca 30d to raczej wyzsza liga niz GX-10... :-)
Co jednak nie zmienia faktu, ze rzeczywiscie Samsung moze sie obudzic z reka w nocniku, jak jeszcze kilka miesiecy bedzie zwlekał...
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dlaczego następca 30D ma być wyższą ligą? Jakoś nie widzę specjalnych pzrewag 30D na d K10D i GX-10. A jak uczy doświadczenie (choćby porównanie 350D z 400D) w pzrypadku Canona nowa generacja nie musi oznaczać rewolucyjnych zmian w porównaniu z poprzednią - często jest to racaej niewielki face-lifting...
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Dlaczego następca 30D ma być wyższą ligą? Jakoś nie widzę specjalnych pzrewag 30D na d K10D i GX-10. A jak uczy doświadczenie (choćby porównanie 350D z 400D) w pzrypadku Canona nowa generacja nie musi oznaczać rewolucyjnych zmian w porównaniu z poprzednią - często jest to racaej niewielki face-lifting...


Moze i racja...
Mialem na mysli, ze GX-10 to bardziej klasa 400D (choc oczywsicie ma wiecej nowinek tech. )
Ale spoko, teraz te roznice w klasach sie czasem zacieraja i ciezko jednoznacznie pozycjonowac dane korpusy. To fakt, ze Canon nie wprowadza rewolucyjnych zmian w swoich nowych puszkach.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
l_uka napisał/a:
w marcu to moze byc po herbacie.

mogą wejść z extra ceną i trochę namieszają. Stać ich na to. A może zaczną w niego wkładać swoje nowe matryce? No chyba, że nie mają własnych matryc i czekają aż roboty w Sony wejdą na wyższe obroty.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fakt, Canona na to stać. Ale... znacie porównanie zysków osiąganych pzrez Canona i Samsunga? Finnasowo Samsunga stać by było na wykupienie 10 takich firm jak Canon i jeszcze by mu na wykup Sony zostało.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pxm napisał/a:
GX-10 to bardziej klasa 400D
nie zgodzę się. K10D jest dla zaawansowanego amatora , 400D dla zupełnego amatora. I to widać w możliwościach każdego z tych aparatów. Że nie wspomnę o obudowie.
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Tomasz napisał/a:
Z tego co widze to jest watek o Samsungu a tu cos z tematu zeszliscie. Ale to nic moze go przywroce. Ostatnio mialem w rekach czasopismo angielskie o fotografii (nie pytajcie jakie- nie pamietam) i bylo porownanie dwoch gigantow K10D i GX10 nie mialem czasu aby poczytac dokladniej ani kasy zeby kupic ale wyglada na to ze Samsung ma lepsze oprogramowanie np. nizsze szumy. Jak bede mial to czasopismo na pewno napisze wiecej ale najblizej to w sobote. ,



To porównanie bardzo by mnie zainteresowało bo zastanawiam się miedzy K10D a GX10,wiec jak będziesz mógł to napisz co to za gazeta,może będzie w empiku i powiedz dokładniej co napisali. Napewno pamiętasz okładke wiec wklejam tu linka do chyba najwiekszych dwóch gazet o fotografii cyfrowej w UK,są tam zamieszczone okładki najnowszych wydań.

http://www.photographymag...esource=3118505

A może ktoś kto mieszka na wyspach może przejrzeć te magazyny i powiedzieć czy jest tam coś na temat K10D i GX10?????

I mam pytanie do forumowiczów(wiem że dużo was jest na wyspach) czy zagranicą GX 10 jest normalnie dostępny w sklepach,i jeżeli tak to ile kosztuje z kitem 18-55???????

Ponieważ premiera GX 10 została w Polsce znowu przesunięta postanowiłem sprowadzić aparat zagranicy,i w związku z tym mam kilka pytań:

1.Czy aparat sprowadzony z Kanady lub USA będzie miał ważna gwarancje w Polsce???
To samo tyczy się sprowadzenia ze Szwajcarii lub Austrii(we wszystkich tych krajach mam znajomych którzy będą niedługo przyjeżdżać do Polski i mogą mi go przywieżć )
2.Czy GX 10 jest dostępny w europie czy tylko w Polsce jeszcze nie????Dokładnie chodzi mi o Szwajcarie i Austrie.
3Jeżeli ktoś zna linki do jakiś większych sklepów internetowych w tych krajach to proszę tu wkleić.
4.Z jakiego kraju najbardziej się opłaca go sprowadzić(USA,Kanada,Austria,Szwajcaria)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Nie wiedzialem gdzie napisac ... napisze tu, bo w tym watku tez pisalem o moich rozterkach Pentax vs Nikon vs Samsung...
Jakby to powiedziec.... kupilem... ten...tego.. no... jednak D80 z Nikkorem 18-70 8-)
Jako, ze to moje pierwsze lustro to poki co nie ogarniam do konca ilosci funkcji itd... Przytłacza mnie to :lol: Bede mial zajecie do wiosny na rozpracowanie focenia DSLRem...
To jednak bez porownania do hybrydy (mialem panasonica FZ-20).

Ale do rzeczy.. Bardzo podoba mi sie tu atmosfera, nie ma takiej na zadnym innym forum i to jest fakt :) Mam nadzieje, ze mimo odmiennosci systemu ;-) pozwolicie mi tu przebywac :-)
Nie bede juz Wam truł co do kwestii wyboru sprzetu, pewnie bardziej teraz bede chcial pogadac o technikach focenia itd.... :-)
Pozdrawiam :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pxm, kajaj sie - marsz do Spinnera po jakiegos plesniaka.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
:mrgreen: Pxm, ja Ciebie nie rozumiem . . . . W sumie ja to "nowy" tu jestem, ale wpadasz na forum, ludziska przyjmują Cię jak swojaka a Ty takie numery wywijasz . . Sam widzisz jak posiadanie Pentaxa pozytywnie wpływa na człowieka, a Ty dobrowolnie z tego wszystkiego rezygnujesz i jeszcze za to płacisz . . .
:-B Tak czy siak zadowolenia z dokonanego zakupu życzę - Pozdrówka - Kłysz
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pxm, spoko, a ja Cię rozumiem, też prawie kupiłem D70 :-) Wiesz, zawsze możesz za parę stówek kupić Pentaka analoga :mrgreen: A D80 to porządna maszyna i tyle.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm, - spoko.....ja i tak nikonowi bede zazdroscil dostepnosci niektorych szkiel.....takze producentow niezaleznych....
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pxm, dobrego światła. Umów się kiedyś na plener na tym forum, poużywasz kadyszki to zmienisz system :-P
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Fakt, Canona na to stać. Ale... znacie porównanie zysków osiąganych pzrez Canona i Samsunga? Finnasowo Samsunga stać by było na wykupienie 10 takich firm jak Canon i jeszcze by mu na wykup Sony zostało.

Serio?Wiem ze zysk Samsunga vs Sony chyba w 2005 byla jak 13:1.....
Ale az tak jest vs Canon?Nie wiem, ciekaw jestem czy tak dobrze jest
Alek
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dokładnej tabelki zysków nie pamiętam, było o tym głośno na pl.rec,foto.cyfrowa po ogłoszeniu umowy o współpracy między Pentaxem i Samsungiem. Zyski Canona są znacznie mniejsze niż Sony, a Nikon zarabia jeszcze kilkakrotnie mniej. W kazdym razie w porównaniu z firmami branży fotograficznej Samsung to gigant.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Bronek napisał/a:
pxm, dobrego światła. Umów się kiedyś na plener na tym forum, poużywasz kadyszki to zmienisz system :-P


heheh... Bronek, dla mnie aparat to tylko narzedzie :) Oczywiscie od tego narzedzia takze wiele zalezy, ale najweicej chyba od nas samych :)
Mysle, ze zarowno D80, kadyszką czy eosem mozna z powodzeniem bawic sie w fotografie :) Jest to moje pierwsze lustro wiec jestem poki co w lekkim "szoku" ;)

Co do pleneru to niewykluczone, ze sie kiedys zjawie, bo znam kolege Fotonyfa, a On czesto smiga z Wami na plenerki :)

Roniez zycze dobrego swiatla ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Jakby to powiedziec.... kupilem... ten...tego.. no... jednak D80 z Nikkorem 18-70 8-)
Gratulacje. Najważniejsze, że masz puszkę i fotki możesz strzelać.
pxm napisał/a:
Mam nadzieje, ze mimo odmiennosci systemu ;-) pozwolicie mi tu przebywac :-)
Jeszcze się pytasz. Pewnie :mrgreen: :-B .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach