Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Jakby to powiedziec.... kupilem... ten...tego.. no... jednak D80 z Nikkorem 18-70

pxm napisał/a:
Oczywiscie od tego narzedzia takze wiele zalezy, ale najweicej chyba od nas samych :)

Gratulacje!!!! To jest to zdrowe podejście, którego czasem nam brak. Niech obroni Cię fotografia!!!!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
<żart>
pxm, nie ukrywam, że całe forum odetchnęło
</żart>

Dobrego światła.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
<żart>
pxm, nie ukrywam, że całe forum odetchnęło
</żart>


Nie ukrywam, ze zdaje sobie z tego sprawe ;-)
Mnie kwestia wyboru prawie do Tworek zawiodła :lol:

:-B dla wszytskich ! :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój znajomy, ten od D70, w poniedziałek przytarga do roboty D80, nówka sztuka nie śmigana. Zobaczę z bliska to cudo ;-)
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
argawen napisał/a:
Gratulacje. Najważniejsze, że masz puszkę i fotki możesz strzelać.


Tez mysle, ze to najwazniejsze :-)

Z czystej ciekawosci sprawdzilem w Opanda IExif, czy aby aparatem nikt nie pstrykał przede mną (kupowalem w sklepie internetowym) - pierwsza testowa popełniona przeze mnei fotka jest numerem 1, a wiec jest git ! :-)

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pxm napisał/a:
Mysle, ze zarowno D80, kadyszką czy eosem mozna z powodzeniem bawic się w fotografie :)
na pewno można :-D
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Witam wszystkich!
Wątek dotyczy samsungowej "wersji" kadyszki, więc swoją forumową egzystencję zacznę tutaj ;-) . W zasadzie całe życie fotograficzne byłem canonierem, zanim Pan Złodziej nie był łaskaw pozbawić mnie mojego EOSa 30 z kompletem szkiełek, fleszem, gripem i dwiema rolkami fajnych fotek :evil: .
Po kilku latach przerwy (zmiana klimatu i ważniejsze priorytety na liście zakupów, urodziny drugiego dzidziusia i takie tam :-D ) postanowiłem wrócić do focenia. Wybór był oczywisty - EOS 30d... Ale okazało się, że budżet jest skromny (nadal ważne zakupy...), więc zacząłem szukać alternatywy. EOS 400D odpadł po pirwszym kontakcie fizycznym (czyżbym był zaawansowanym amatorm? ;-) ), Nikon d80 zaczął mni przekonywać do siebie. O Pentaxie nawet nie pomyślałem, ale gdzieś wpadła mi w oko oferta Samsunga GX 10 w bardzo dobrej cenie... Zacząłem czytać i tak trafiłem tutaj :-D . Decyzja o zakupie już praktycznie zapadła, interesują mnie różnice między samsungiem a Pentaxem: poza kosmetyką oczywiście. Wiem, że będę mógł podpiąć systemowe szkła, ale co z gripem? Samsung o nim nie wspomina, a obawiam się, że może być jakiś "myk" który uniemożliwi mi podpięcie oryginalnego Pentaxa, a bez gripa nie bardzo... :-?
Fotografuję dla przyjemności, choć trochę też publikowałem... Samsnga mogę mieć za 900 euro z dwoma obiektywami (w sumie ekwiwalent 28 do 300), kitowymi wprawdzie, ale na początek można pstrykać. To znacznie taniej niż 30 z jednym, w miarę sensownym kitem, a to co czytam o K10 (GX10) utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobry sprzęt. Mam nadzieję, że chociaż nie będę puszkowym "ortodoxem", będę mógł liczyć na Waszą pomoc przy poznawaniu nowego systemu?

Pozdrawiam
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Witaj Apas.

Ja podobnie do Ciebie mam zamiar kupić lustrzankę cyfrową i tez zastanawiam się nad K10D versus GX10. Pamiętaj tylko że premiera samsunga w Polsce i Europie chyba też znowu się opóżni i będzie to prawdopodobnie połowa marca.No ale widze że podajesz ceny w Euro wiec chyba będziesz ściągał go z zagranicy.Możesz coś więcej napisać skąd i jak zamierzasz wejść w posiadanie tego aparatu,bo z tego co wiem to na razie jest on dostępny tylko w USA.

Jeżeli możesz go mieć za 900 € :lol: to ta cena jak dla mnie idealna,a mieszkasz w Polsce czy za granicą????

Pozdrawiam
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Witaj Stich,
Odpisałem Ci już w innym wątku... Mieszkam w Irlandii, GX 10 pojawił się w najnowszym katalogu Argosu. We wtorek bodaj zajechałem do Argosu w Killarney i w suplemencie do katalogu znalazłem info, że cena została obniżona z 950.49 euro do 900.49, nie wiem na jak długo. System komputerowy w sklepie podał, że nie mają go na stanie ale po zamówieniu będę mógł odebrać w ciągu 7 dni. Zestaw zawiera body plus dwa kity: 18-55 i 50-200. Po tym, co napisałeś jutro spróbuję potwierdzić informacje o siedmiodniowej realizacji u kogoś z "ludzkiej" obsługi Argosu...
Ja się chyba zdecyduję, może będę mógł jakoś Tobie pomóc? Zaletą zakupów w Argosie jest to, że z reguły możesz wszystko oddać w ciągu 14 dni bez pytania o przyczynę decyzji. Starczy na potestowanie puszki :-D

Pozdrawiam
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Apas napisał/a:
Odpisałem Ci już w innym wątku.


Nie zauważyłem tamtego wątku i dopiero teraz to przeczytałem.

Wracając do dostępności GX10 w Polsce,to on jest w sklepach w kilku sklepach internetowych,i tam też jest napisane że dostępność w ciągu 7 dni,ale jak już człowiek chce zamawiać to się okazuje że nie wiedzą kiedy będzie towar :evil: .

Ja mieszkam w Warszawie wiec zakup bezpośredni na wyspach odpada niestety.

Napisz coś jak będziesz wiedział czy te 7 dni to realny termin.
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Witaj Apas, fajną cenę podałeś. Nie znam rynku na Wyspach, ale skoro piszesz, ze w informacji stoi jak byk, ze czas oczekiwania wynosi 7 dni a puszka dostepna jest obecnie tylko w USA, to moze wlasnie sciągają ją zza oceanu. Co zas do informacji o GX-10, to na tym forum znajdziesz je w roznych watkach. Niektore są "przypuszczeniowo-teoretyczne" a inne bardziej rzeczywiste :mrgreen:
W takim razie czekamy na info dotyczace Sama w sieci Argos.
Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Apas napisał/a:
900.49, nie wiem na jak długo. System komputerowy w sklepie podał, że nie mają go na stanie ale po zamówieniu będę mógł odebrać w ciągu 7 dni. Zestaw zawiera body plus dwa kity: 18-55 i 50-200.


Nie zalamuj mnie. No to troche przeplacilem... :shock: :shock: :shock:

(999 za k10d z jednym kitem, w centrum miasta)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
alkos, kupiłeś inny aparat. Przecież to oczywiste że Samsung będzie tańszy od Pentaxa. A że różnica taka spora to rzeczywiście ...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Nie udało mi się dzisiaj zajechać do Argosu, zbyt wielki rush w pracy... Następna próba w poniedziałek, jak uzyskam potwierdzenie to napiszę. Co do dostępności - Argos sprzedaje dużo sprzętu Samsunga, przez cały zeszły rok mieli jakieś kompakty tej firmy w promocyjnych cenach: wielkie plakaty w sklepach, specjalne suplementy do katalogu. Może więc i GX 10 dostali jako jedni z pierwszych?
To Bronek - jak już pisałem, system Pentaxa to dla mnie nowość. Z prasy wiem, że GX 10 to konstrukcyjnie i systemowo K10, różnice dotyczą niuansów stylistycznych i softu. Mam nadzieję, że tak jest, bo zależy mi na dobrym sprzęcie a Samsung to w tej chwili najoptymalniejszy dla mnie wybór... Jeśli się mylę to proszę o info zanim wydam kasę :-?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Apas napisał/a:
zależy mi na dobrym sprzęcie a Samsung to w tej chwili najoptymalniejszy dla mnie wybór... Jeśli się mylę to proszę o info zanim wydam kasę

samsung nie wypuscil jeszcze ani jedenj poprawki firmwaru swoich dslrow - pentax w tym czasie upgradowal wszystkie modele (niektore nawet 2 razy), lacznie z k10...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Apas, technicznie niewiele się różni. Ale to inna firma, inny cennik, inny budżet reklamowy i GX10 jest jednym z setek towarów które Samsung firmuje i sprzedaje. No i jak widać po uaktualnieniach firmware, Samsung kończy rozwój modelu w momencie wypuszczenia na rynek (a Pentax nie :mrgreen: ). Z tym że jest to dobry model, trzeba przyznać.

Zaraz wrzucę do siebie "skan" z artykułu porównującego K10D i GX10.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Zaraz wrzucę do siebie "skan" z artykułu porównującego K10D i GX10.
Chwali ci się to, ale przetłumacz choć troszkę :mrgreen: :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Bronek napisał/a:
http://b.kozicki.pl/album/recenzja_k10d_gx10 - w trakcie kopiowania



Dzięki Bronek za wstawienie tego porównania,świetna robota(Twoja,i tych co pisali ten tekst) :mrgreen:
 
bluesik Dołączył: 06 Paź 2006
Witam serdecznie oto moj pierwszy post na tym szacownym forum. Moze macie jakies informacje na temat autofokusa w tym samsungu tzn czy ma ta przypadlosc co k10d -ff i bf. Moze w tescie jest cos na ten temat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach