Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
  [obiektyw] Obiektyw uszkodzony = wielki kłopot
O nie, o nie, o nie!!! Obiektyw mi lata. Coś stuknęło o coś i tubusik się poluzował. A to bardzo ważny dla mnie tubusik, jak i cały obiektyw.
Tu się pojawia moje zapytanie: Dobry ekspert od operacji na obiektywach na terenie Gdańska jest na sali? Taki co się zajmie Takumarem 50/1.4.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
W Gdyni p.Randaszka. Przeciez to serwis Pentaxa :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
P. Rendaszka zedrze z chlopaka kosmiczne pieniadze.

Nie ma innego?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Nie ma innego?
Tego tylko znam. Niestety, drogi jest :-( . Może ktoś z Trójmiasta jest, to pomoże.
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Ja być biedny student i nie mieć kosmiczne pieniądze. Ja nawet nigdy nie widzieć kosmiczne pieniądze.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Obiektyw uszkodzony = wielki kłopot
Matewka napisał/a:
O nie, o nie, o nie!!! Obiektyw mi lata. Coś stuknęło o coś i tubusik się poluzował. A to bardzo ważny dla mnie tubusik, jak i cały obiektyw.
Tu się pojawia moje zapytanie: Dobry ekspert od operacji na obiektywach na terenie Gdańska jest na sali? Taki co się zajmie Takumarem 50/1.4.


a może śrubokręcik w rączke i do dzieła? przykręcić śrubkę tubusikowi
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Do śrub jest klucz, a do wkrętów - wkrętak. Co ma wziąć w rączkę?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Matewka napisał/a:
Dobry ekspert od operacji na obiektywach na terenie Gdańska jest na sali? Taki co się zajmie Takumarem 50/1.4.


Jest Rendaszka, bardzo dobry, ale bardzo drogi. Chociaz czasem mozna miec szczescie - naprawialem kiedys u niego winder MX, stwierdzil, ze winder nie pracuje na 100% wiec mi nic nie policzyl - ale wymienil gabki, przewody, wyczyscil silnik - jak na moj gust winder pracowal idealnie po tych zabiegach;-) Jest Retrokamera, czyli Marek Mazur -> http://www.lunar.com.pl/~retrokam/ (abstrahujac od watku polecam ta strone - gosc robi w pelni funkcjonalne miniaparaty, np w pierscionku), ale on zwykle nie przyjmuje nic do naprawy. Chociaz kiedys udalo mi sie go namowic na konserwacje Zorki 1. Marek Mazur to artysta. Marek moze odeslac Cie do goscia z Sobotki we Wrzeszczu, ale ja mam z nim mieszane doswiadczenia. Pentacona Six mi naprawil bardzo dobrze - podobno facet pracowal jakis czas w zakladach w Jenie i Pentacony zna od podszewki - zreszta sprawia takie wrazenie. Ale za to jak dalem mu kiedys do naprawy Mir'a 20/2.5, ktorego chcialem puscic na allegro, to zapaskudzil smarem tylna soczewke. Ja tego nie zauwazylem, ale kupujacy i owszem, skutkiem czego dostalem jedynego w zyciu negatywa. Jest jeszcze serwis/komis na Starowiejskiej w Gdyni, ale ich nie testowalem. Jest cos tam jeszcze (np ex-Straganiarska, teraz sa chyba na dworcu), ale raczej nie warci zachodu.

pozdrawiam

dzerry
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
To teraz poproszę dokładne namiary na pana Rendaszka z Gdyni, jeśli można, bo widzę, że to jedyne wyjście. A co tam... jeszcze mi przeczyści body po ostatnim sztormie, kiedy to ja dzielny marynarz zmoczyłem cały aparat. Teraz, kiedy myślę o 72 uszczelkach w K10d, wspominam ten pechowy dzień.

[ Dodano: 2007-01-15, 00:17 ]
A nie! już nie trzeba. Zapomniałem, że istnieje jedyna niezaprzeczalna prawda: google
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Matewka napisał/a:
Dobry ekspert od operacji na obiektywach na terenie Gdańska jest na sali? Taki co się zajmie Takumarem 50/1.4.


Znalazlem nowy serwis w Gdansku. Nic o nich nie wiem, ale moze ktos sie odwazy przetestowac ;-)

OKSerwis http://www.okserwis.com.pl/

pozdrawiam

dz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach