Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie wiem, czy na szpilkach. Ale może jakieś tresowane.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A poważnie. Nie robiłem jeszcze macro z P-TTL, tylko tak gdybam. Poczekam na wiosnę to zobaczę, jak to jest, z zamykaniem powiek u os i pszczółek. Żuczki mnie nie interesują :-P .
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Żuczki mnie nie interesują

No już się tak nie tłumacz
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Slava napisał/a:
nie do końca masz rację -tzn w zwykłym TTLu nie ma żadnego przedbłysku,
...może nigdy nie robiłem w TTLu
argawen napisał/a:
focił z Sigmą 500 Super, a ona ma P-TTL. Jakoś nie pisał o tym problemie.
a może dlatego że to nie problem sprzętu tylko ludzi? (-brutalnie rzecz ujmując)
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie dramatyzujcie z tym makro - jakis czas temu jakis delikwent puszczal na jakiejs galerii serie makro z owadami, ktora ludzie wychwalali w nieboglosy - mrowka zarla sie z osa czy podobne scenki... a nikt nie zauwazyl odrobiny kleju na odnozach :lol:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mily napisał/a:
a nikt nie zauwazyl odrobiny kleju na odnozach :lol:
he he
 

nizki  Dołączył: 14 Sty 2007
Zdano napisał/a:
Na amerykańskim ebayu pokazało się coś takiego, tylko nie wiadomo ile w tym prawdy http://cgi.ebay.com/Auto-...1QQcmdZViewItem


nonono... w takiej cenie ?? chyba się skuszę i zamówię ;)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
nizki napisał/a:
Zdano napisał/a:
Na amerykańskim ebayu pokazało się coś takiego, tylko nie wiadomo ile w tym prawdy http://cgi.ebay.com/Auto-...1QQcmdZViewItem


nonono... w takiej cenie ?? chyba się skuszę i zamówię ;)


Ja w sumie też mógłbym zainwestować w testy za taką kwotę. Ino ściąganie z USA mnie zdecydowanie odstręcza. Jednak jakby ktoś jakoś, to do zamówienia i kosztów wysyłki mógłbym się dopsać. Jeśli to jakiś sens ma (cła, VATy, odprawy... ech - trzeba się było doo NAFTY zapisać).
 

nizki  Dołączył: 14 Sty 2007
matb napisał/a:
nizki napisał/a:
Zdano napisał/a:
Na amerykańskim ebayu pokazało się coś takiego, tylko nie wiadomo ile w tym prawdy http://cgi.ebay.com/Auto-...1QQcmdZViewItem


nonono... w takiej cenie ?? chyba się skuszę i zamówię ;)


Ja w sumie też mógłbym zainwestować w testy za taką kwotę. Ino ściąganie z USA mnie zdecydowanie odstręcza. Jednak jakby ktoś jakoś, to do zamówienia i kosztów wysyłki mógłbym się dopsać. Jeśli to jakiś sens ma (cła, VATy, odprawy... ech - trzeba się było doo NAFTY zapisać).


Znajomki mają przyjechać zza Wielkiej Wody w marcu, to im temat zaraz zapodam ;)
 
login7  Dołączył: 19 Sty 2007
Jak żarły sie zembamy to może to był jeden z tych
http://www.lekomarket.pl/lekarstwa.aspx?idk=598
- ten klej :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
login7 napisał/a:
zembamy
Zębami
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Panowie! Nizki potrzebuje taniej lampy a tu wszysty z p-ttl'em wyskoczyli jak jeden mąż. Bez dwóch zdań lampa z p-ttl będzie się lepiej spisywała od zwykłej, ALE:
- jeśli ktoś naprawdę nie ma kasy,
- jeśli ktoś nie potrzebuje idealnie dobranej siły błysku do warunków zastanych,
- używa sporadycznie lampy i szkoda mu wydawać pieniędzy na drogą lampę,
to powiedzmy głośno: lampą bez p-ttl'u tez można robić zdjęcia z K110D.
Sam mam lampę bez p-ttl'u i uwierzcie mi, że jedynie pojedyńcze klatki w ciągu całego miesiąca mam całkowicie źle doświetlone, a pstrykając w RAW'ach tylko 1 fotki nie udało mi się skorygować poprawnie od początku zabawy z K100D. Podsumowująć: nizki bierz cokolwiek z tej listy, którą podałeś na początku i sam się przekonaj czy bez p-ttl'u pstrykanie z lampą nie ma dla ciebie sensu. Z automatyką własną lampy też można sobie poradzić, a mając do wyboru: nie mieć nic czy kupić prostą lampę wybieram to drugie.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Zgadzam się z Krzychoo. Sam posiadam taką lampę. Można spokojnie wyrwać do 50 zł.
Ważne by posiadała dużo programów automatyki (u mnie 3), zwłaszcza dla małych przysłon, jeżeli ktoś używa jasnych szkieł i dużego udziału światła zastanego.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jpserwis napisał/a:
Ważne by posiadała dużo programów automatyki (u mnie 3)
Tu się zgadzam, wtedy nawet nie jest potrzebny TTL.
 

nizki  Dołączył: 14 Sty 2007
wieelkie dzięęęki
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, kazda tyrystorowka z wlasna automatyka tez sie sprawdzi:
z dostepnych i osobiscie sprawdzonych polecam: soligora 30DA (najtaniej), no i trudniejsze do zdobycia Vivitar'y 3700, 4600 - ma to stopki modulowe, wiec mozesz kupic ktoras z tych dwoch pod dowolny aparat, a potem poszukac modulu do pentaxa. W razie pytan szczegolowych o te vivitary zapraszam na PW - lampki sa naprawde dobre, wiec warto poszukac na ebay.
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
czy ta lampa będzie funkcjonowała z ist DS?lampa
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jeżeli tak jak pisze sprzedawca ma dedykację do Pentaksa to będzie współpracować.
DS obsługuje TTL i p-TTL
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Coś tu nie gra, minolta ma zupełnie inny sposób mocowania lamp (i nie chodzi tylko o styki)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na zdjęciach widać, że stopka nie jest minoltowa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach