Rafi083  Dołączył: 15 Cze 2008
a co to jest ten shift...?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Cytat
a co to jest ten shift...?



Oczywiście w K-7 porusza się matryca i to w znacznie mniejszym zakresie, ale zasada jest ta sama.
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
oldskool napisał/a:
Czy ktoś może wie ile kosztuje K7 w Japonii, będę tam we wrześniu i zastanawiam cię czy tam nie kupić?


W Japonii taniej będzie K7 na rynek japoński, czyli raczej bez polskiego menu, choć czasem są wszystkie języki. Angielski będzie i Suomi :lol: Gwarancja TYLKO na Japonię i USA. W wersji europejskiej będzie drożej, gwarancja niby jest, ale u nas jakoś niezbyt chętnie honorują te zagraniczne papierki :-/ Cena może być porównywalna z ceną w Polsce, choć może się zdarzyć, że dostaniesz za tę porównywalną cenę dwa obiektywy, a nie jeden w zestawie, albo body z obiektywem, zamiast samego. To zależy chyba od sklepów - tak mi się wydaje, bo w różnych jest różnie. Czyli podsumowując: taniej trochę będzie, pozostaje problem gwarancji i wiary w niezawodność sprzętu albo że coś się u nas zmieni w tym temacie. U mnie naprawa (regulacja napięcia) kupionego w Japonii kompakta Samsunga z europejską gwarancją została dokonana w Berlinie - jedyny polski serwis, ten z Gdyni, radził mi zmienić akumulatorki, bo według nich było wszystko ok. :shock: Może Apollo jest lepszy??? No i kurs $ :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
brykiet napisał/a:
K7 na rynek japoński, czyli raczej bez polskiego menu, choć czasem są wszystkie języki. Angielski będzie i Suomi :lol:

Miałem K20D z Japonii i polski był, jak najbardziej.
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
Dzisiaj miałem możliwość wypróbowania k7emki w akcji,
właśnie wróciłem z koncertu Gaby Kulki i Alison Moyet i jestem zachwycony,
zarówno koncertem jaki i sprzętem.
Gaba z zespołem faktycznie objawienie, głos i kompozycje trochę jakby Tori Amos,
Alison klasa sama w sobie, ten jej vocal ... na żywo brzmi 10x lepiej,
niestety focić można było tylko podczas 2 pierwszych kawałów,
a wielka szkoda bo pod koniec kiedy zaśpiewała "only you" zrobił się taki fajny klimat,
naprawdę żal było patrzeć jak uciekają fajne ujęcia.
Ale do rzeczy,
do domu przyniosłem ok 300 fotek i byłem w szoku
gdy nietrafionych było dosłownie 5, podpięty miałem 60-250
i ta kombinacja sprawdziła się w boju w stu procentach,
tzn akceptowalne jak dla mnie szumy na 1600, szybkość i precyzja AF, 5 fps,
i na dokładkę 100% pokrycia kadru.
Pogoda była co prawda piękna
ale świadomość tego że nawet gdyby padało ... też była wyjątkowo komfortowa.
Oczywiście z tych 300 fotek znajdzie się może kilka dobrych ale to już moja wina.
Na koniec dodam że jednego jestem pewny,
na sprzęt już winy zwalać nie mogę :cry:

pozdrawiam i dobranoc a może dzień dobry?
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Hmmmm. A ja jestem ciężko wk....wiony :evil: :evil: :evil:
Wczoraj odebrałem puchę - w sklepie nie za bardzo miałem czas, żeby wszystko dokładnie potestować (pierwsze wrażenie - bajka!!!). Ale w domciu okazało się, że aparat ma natrzaskane ponad 4000 zdjęć(!!!!!!!!!!!!!!!!!!), a na matrycy są paprochy. Trafił do mnie pewnie jeden z tych prezentacyjnych - inaczej sobie tego nie potrafię wytłumaczyć. W sklepie raczej tego nie zrobili (bo to sklep internetowy - sprowadzali na zamówienie), dziwi mnie tylko postawa dystrybutora - myślą, że nikt czegoś takiego nie zauważy?
Aparat dzisiaj do nich wraca. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
obiecane wczoraj ISO800:
bez odszumiania, chyba ze puszka automatycznie lekko odszumia rawy - ale nie zauwazylem


Aparat fotograficzny: PENTAX
Model: PENTAX K-7
ISO: 800
Ekspozycja: 1/200 s
Przesłona: 1.8
Ogniskowa: 77mm

 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Balans bieli auto ?
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
wiesz co zdjecie robione bylo na automatycznym balansie bieli ale to bylo robione w biurowcu z niebieskimi szybami - i pozniej go przestawilem na daylight, ale roznica bardzo niwielka jakies 200 kelvinow gora
 
imgorthand  Dołączył: 12 Cze 2009
Witam,
mam prosbe - czy ktos moglby gdzies wystawic RAWy, lub chocby pelnowymiarowe JPG? W sieci jest sporo sampli ale na ogol sa to jakies butelki na wysokim ISO.
Najbardziej mnie interesuja portrety na ISO 200-400.
A najchetniej robione FA50/1.4 :)
Ale mam wymagania :)
Klod76 to zdjecie jest bardzo fajne, tylko wlasnie przydalby sie pelny wymiar - moze wystawisz gdzies z watermarkiem?

Maciek
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
ultorx napisał/a:
Wyłączanie stabilizacji z menu-brak przełącznika-to akurat dla mnie OK-zawsze udawało mi się go w K20 przestawić przypadkiem.

To mi akurat nie przeszkadza, bo stabilizację wyłączałem sporadycznie, ale komuś kto często używa statywu przeszkadzać może...


jaad75 napisał/a:
oldskool napisał/a:
Czy można w K7 zaprogramować któryś z przycisków, tak aby włączał i wyłączał redukcję drgań?

Nie można programować żadnych przycisków po swojemu, niestety...


A na ile programowalna jest pozycja USER na pokrętle z lewej strony? Czy to nie jest coś podobnego jak USER w Z-1p? Może pod USER właśnie możnaby sobie zaprogramować ustawienia pod np. fotografowanie ze statywem i wyłączonym SRem? ... tak jak pamiętam ustawiał redaktor, który daaawno temu w którejś z gazet ustawiał sobie pod USER w Z-1p parametry do fotografowania ze statywem właśnie (oczywiście oprócz ustawień SRa 8-) ) ... stąd mi się przypomniało :roll:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
sołtys napisał/a:
na ile programowalna jest pozycja USER

Możliwe jest zapisanie następujących ustawień.
• Tryb ekspozycji
• Tryb rejestracji
• Tryb błysku/Komp. eksp. błysku
• Balans bieli
• Czułość/Zakres AUTO czułości
• Kompens. ekspozycji
• Linia programu
• Bracketing ekspozycji
• Rozszerzony bracketing (krok i typ bracketingu)
• Rozdzielczość JPEG
• Jakość plików JPEG
• Format plików
• Format plików RAW
• Ustaw. zakr. dynam.
• Zdjęcia HDR
• Zdjęcie niestand.
• Filtr cyfrowy
• Shake Reduction
• Korekcja horyzontu
• Korekta obiektywu
• Przestrzeń barw
• Ustawienia menu [A Ustaw. niestand. 1-6]
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Poza tym gwarancja na rok raczej-nie wiem czy się opłaci? A jak z cłem i VAT? :mrgreen:
Zauważyłem szybszy i znacznie pewniejszy AF na mojej FA 50mm f=1,4
Chociaż przy f 1,4 to już trzeba uważać ;-) Papierowa GO

[ Dodano: 2009-07-17, 11:51 ]
A z gwarancją to może nie takie ważne jest.. Jak się nic nie stanie przez rok to co może później? Uszkodzenia mechaniczne to i tak wina użyszkodnika ;-)
P.S. Mam brata w USA-ale kupiłem w Polsce ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
specmisiek napisał/a:
A jak z cłem i VAT? :mrgreen:
Gdybym miał płacić cło i VAT, to bym się nie zastanawiał - ale w tej sytuacji zostaje tylko kwestia krótszej gwarancji i niechęć do kupowania pierwszej serii korpusów. Z drugiej strony jak przeglądam ceny w PL, to te obiekcje stają się coraz mniej istotne...

[ Dodano: 2009-07-17, 05:58 ]
specmisiek napisał/a:
Zauważyłem szybszy i znacznie pewniejszy AF na mojej FA 50mm f=1,4
Testowałeś już w żarowym?
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
Mam takie pytanie do użytkowników k7. Czytam wypowiedzi fotki oglądam itp.
Czy można przewidzieć że różnica pomiędzy poprzednimi seriami a k7 jest ale szału nie ma (nie ma tzw kroku milowego) ? Czy przychylacie się do takiej opinii ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
adapter napisał/a:
Czy przychylacie się do takiej opinii ?
Nie. W porównaniu do K100D, to jest krok 3 milowy...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
adapter, A czego się spodziewasz? Po za niewiele lepszymi szumami (nie mniejsze ale mniej kolorowych plam) to wszystko jest na plus:
- wizjer pokrywa więcej kadru
- migawka do 1/8000
- szybszy af
- mniejsze wymiary i głębszy uchwyt (dla mnie to plus)
- filmy hd z dźwiękiem (plus nie dla każdego ale fajnie że jest)
- wyświetlacz o 3x większej rozdzielczości
- dodatkowa kalibracja af'u pod oświetlenie żarowe
- wyżej położona lampa błyskowa
- magnezowa obudowa (z tego co rozumiem górna część obudowy powinna sprawiać metalowe wrażenie)
- regulacja przechylenia poziomu matrycy dla często używających statywu.
- hdr, czyli wielokrotna ekspozycja połączona z bracketingiem
- lampka wspomagająca AF w aparacie

I pewnie parę innych rzeczy o których nie napisałem, a których nie było we wcześniejszych modelach. Moim zdaniem zmiana jest ogromna, i dlatego to nie jest k30d tylko k-7.
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Bawiłem się k7 na prezentacji - może godzinę może trochu dłużej. Moim zdaniem z różnic to jest bardzo miło cicha migawka, i zdjęcia seryjne - nie nazwał bym tego krokiem milowym - po prostu kolejna generacja półprofesjonalnego cyfrowego lustra. Moim zdaniem jest k7 a nie k30 bo ma bajerów nawciskane. Z milowych kroków to cena jest chorendalnie wysoka w stosunku do "jakości". IMHO dla przeciętnego fotoamatora/hobbysty przepłacona lustrzanka klasy półprofesjonalnej.

P.S.
Jakby matryce dali 10 to mógłby być przebuj :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wieja napisał/a:
Moim zdaniem z różnic to jest bardzo miło cicha migawka, i zdjęcia seryjne
Jeśli tylko tyle zauważyłeś, to może trzeba było pobawić się jeszcze "trochu" dłużej... :evilsmile:
wieja napisał/a:
Z milowych kroków to cena jest chorendalnie wysoka w stosunku do "jakości".
O czyżby? To co powiesz o cenie wyjściowej K20D?
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
wieja napisał/a:
Z milowych kroków to cena jest chorendalnie wysoka w stosunku do "jakości".

Ileż można tłumaczyć, że cena K20d na wejściu była identyczna: 1299 USD. A jak to się ma do Polskiego rynku, to już inna kwestia. Może dystrybutor podpisał umowy po niekorzystnym kursie USD, może po prostu zbiera śmietankę, skoro chętni się znajdują, jak widać na forum, może jeszcez coś innego.
wieja napisał/a:
mógłby być przebuj

"Buj" się boga... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach