Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
wzgledem k10 to lata swietlne glownie za sprawa uzywalnego ISO1600, do poniedzialku bede mogl cos wiecej powiedziec - mam zaplanowane 4 sesje ;) beda efekty - bedzie z czego wnioski wyciagac. Niestety nie szykuje mi sei reportaz - to by pozwolilo latwo ocenic jak sie plasuje wzgledem 5D
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
jaad75, tyle zauważyłem i tyle moim zdaniem jest istotne dla przeciętnego pstrykacza. Dla zawodowca cicha migawka może być kluczowym parametrem albo LV. Masz inne zdanie - super - podziel się nim żeby inni mieli pogląd - ale nie podważaj cudzej subiektywnej oceny. Dla mnie to że twierdzisz ze iso 1600 z k10 jest używalne świadczy o tym ze mamy różne podejścia - i napewno żadne z nich nie jest "jedynym właściwym" :-B

szczypiorrr, z całym szacunkiem nie widze związku - po prostu uważam że taka pucha powinna w pl kosztować 4k i by szła jak świeże bułeczki, a 5k to IMHO za dużo.

Mnie osobiście zawiódł AF, spodziewałem się czegoś lepszego - niby ze nie doostrza a doostrza itp. Inna sprawa że moje wrażenia są subiektywne i uważam że z k10 i k100 nie wyciskam wszystkiego ale AF mnie boli. Lepszy AF mógłby mnie przekonać do wyłożenia 5k na tą puszkę.

Klod76, w sensie że reportaż robiłbyś Pk7 i C5D czy byś porównywał z fotami kogoś @ C5D ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wieja napisał/a:
Masz inne zdanie - super - podziel się nim żeby inni mieli pogląd - ale nie podważaj cudzej subiektywnej oceny.
Dzieliłem się już nim kilka razy, nie będę się powtarzał, osłabia mnie tylko, że co chwilę wyrywa się ktoś z równie odkrywczymi tezami.
wieja napisał/a:
Dla mnie to że twierdzisz ze iso 1600 z k10 jest używalne świadczy o tym ze mamy różne podejścia
Jest używalne, tylko trzeba wiedzieć jak je obrobić i do jakich rozmiarów drukować. A do zastosowań sieciowych jest używalne bezproblemowo.
wieja napisał/a:
uważam że taka pucha powinna w pl kosztować 4k i by szła jak świeże bułeczki, a 5k to IMHO za dużo.
Nie widzisz związku, że kosztuje dokładnie tyle samo ile kosztował poprzedni model na wejściu?
wieja napisał/a:
Mnie osobiście zawiódł AF, spodziewałem się czegoś lepszego - niby ze nie doostrza a doostrza itp.
W jakich warunkach? I czy może też "testowałeś" na jednokolorowej powierzchni?... :evilsmile:
wieja napisał/a:
Lepszy AF mógłby mnie przekonać do wyłożenia 5k na tą puszkę.
W K-7 jest z całą pewnością lepszy AF niż w którejkolwiek dotychczasowej puszce Pentaksa - potwierdzają to zarówno obiektywne testy, jak i subiektywne opinie użytkowników. Wyraźnie lepszy AF, trudno będzie Ci znaleść w jakiejkolwiek puszce, dowolnej firmy. Będą trochę lepsze, ale ta przewaga "dla przeciętnego pstrykacza" będzie znikoma i więcej będzie zależało tu od szkła, niż od puszki.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
wieja napisał/a:
szczypiorrr, z całym szacunkiem nie widze związku - po prostu uważam że taka pucha powinna w pl kosztować 4k i by szła jak świeże bułeczki, a 5k to IMHO za dużo.

wieja, czy powinien, to już jest kwestią tych, którzy mają na nim zarobić. Jak dla mnie to on powinien 1000 zł kosztować.
Nie może kosztować póki co 4000 bo tyle to jeszcze nawet w USA nie kosztuje - 1299 to cena goła - w PL dochodzi do tego chociażby VAT i wychodzi 5000. Jak wchodził k20d to nikt, albo niewielu, narzekało na cenę, bo dolar był po 2,50. A to, że nie każdego w Polsce stać na 1300 dolców to inna sprawa.
W sklepach puszka jest od tygodnia. Pogadamy o cenach po nowym roku. MSRP Canona 50d wynosiła 1399 USD. Tyle, że do Polski wszedł AFAIR w sierpniu, przy walutowaych dołkach, to kosztował 4000.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A tak wracając do tematu - udało już się komuś rozgrzać K-7 tak, by uzyskać te tajemnicze linie?
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
ISO: 800
iso 1600 jest w k-7 uzywalne poligraficznie - to oznacza spelnianie wymogow znacznie wyzszych niz robienie odbitek czy internet - to oznacza ze nie balbym bsrdzo uzyc takich zdjec w katalogu - pod warunkiem ze mialy od poczatku wlasciwa ekspozycje,

piszac o porownaniu z canonem 5D - mialem na mysli to ze czasto robie zdjecia rownolegle z fotografem ktory tego sprzetu uzywa i stad latwo mi sie odniesc to tego apartu. K10 poza studiem nie byl wstanie wogole z 5D stawac w szranki. K-7 moze to robic śmiało, tak mi sie przynajmniej dzisiaj zdaje - ale pewnosc mialbym dopiero po tescie polowym.

[ Dodano: 2009-07-17, 16:14 ]
zdjecie w pelnym rozmiarze
ISO: 800
Ekspozycja: 1/200 s
Przesłona: 1.8
Ogniskowa: 77mm

 
imgorthand  Dołączył: 12 Cze 2009
Klod dzieki wielkie!
Barzdzo mi sie podoba jakosc 77mm na 1.8 :)

Co do szumu - brak brzydkiego szumu kolorowego, czy w aparacie bylo jakies odszumianie ustawione?
Jak dla mnie jakosc bardzo w porządku.
Maciek
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
tylko standardowe ustawienia, i w LR Noise reduction
luminance 0
volor 35
 

oldskool  Dołączył: 17 Lip 2008
Chciałbym się zapytać tych co się przesiedli z K10D na K-7, czy warto wydać te 5 tys. zł? Moim priorytetem jest przede wszystkim poprawa AF i używalnego wysokiego ISO, nic więcej mnie nie interesuje.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
oldskool napisał/a:
czy warto wydać te 5 tys. zł?


To zależy ile jest dla Ciebie warte używanie wyższego ISO i poprawiony autofokus. Dla mnie, tylko z tych powodów nie warto. No i oczywiście zależy czy te 5kpln to dla Ciebie duże nadszarpnięcie budżetu.
 

oldskool  Dołączył: 17 Lip 2008
Powiedzmy, że zakup K-7 to nie będzie jakieś duże nadszarpnięcie budżetu. Interesuje mnie przede wszystkim różnica w AF. Bo ten w K10, czasem mnie bardzo denerwuje.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
oldskool napisał/a:
Bo ten w K10, czasem mnie bardzo denerwuje.


To ten też może Cię denerwować tylko rzadziej ;-)
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
To jak panowie z tym porownaniem af do d300....? Chyba nieporozumienie jakies nie?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
filorp napisał/a:
To jak panowie z tym porownaniem af do d300....? Chyba nieporozumienie jakies nie?


Jeśli uświadomimy sobie, że ten w d300 to nie ten co w d700 to nie jest tak źle ;-)
Dla mnie od d300 - d200 ma znacznie lepszy. K-7 i d300 to poza ilością punktów tak bardzo nie odbiegają. Nie chodzi mi tylko o szybkość ale także o ilość odrzutów. Jeśli jeszcze popracują nad zieloną lampką aby zapalała się szybciej i świeciła dłuzej to nie będzie można mieć zastrzeżeń. W nikonie jak lampka się zaświeci to można nią nakierowywać statki do portu. Dioda w pentaxie świeci skutecznie i bardzo dobrze na niej ustawia, ale czasem mogłaby zapalać się wcześniej. Mam wrażenie jakby ją oszczędzali aby się nie wypaliła ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Mam pytanie: Jak k-7 współpracuje z laptopem? Ktoś doczytał (sprawdził)? Chodzi o zdalne sterowanie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
filorp napisał/a:
Chyba nieporozumienie jakies nie?
Nie.
a_czacha napisał/a:
Mam pytanie: Jak k-7 współpracuje z laptopem? Ktoś doczytał (sprawdził)? Chodzi o zdalne sterowanie.
Nie współpracuje - przenajmniej narazie. Pentax twierdzi, że nie planują obsługi tethered shooting przez K-7, ale całkiem możliwe, że zmienią zdanie, tak jak miało to miejsce z wireless flashem w K10D.

[ Dodano: 2009-07-17, 20:16 ]
Jacek S napisał/a:
Dla mnie od d300 - d200 ma znacznie lepszy.
Może nie tyle lepszy, co ciut szybszy. BTW, w F100 jest jeszcze szybszy... :-)
 
Rafi083  Dołączył: 15 Cze 2008
Czyli AF w K7 jest na porownywalnym poziomie co w D300...? A jak odniesiecie to do 50D....? czy A700...?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rafi083 napisał/a:
Czyli AF w K7 jest na porownywalnym poziomie co w D300...?
Nie jest. To pytanie zadaje się średnio raz na stronę.
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
ale jest zdecydowanie powyzej 50D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Klod76 napisał/a:
ale jest zdecydowanie powyzej 50D
Możliwe, nie miałem możliwości porównania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach