Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
adriano210 napisał/a:
no tak ale stabilizowany canona to kosztuje też troszkę więcej niż nasz
50 zyli różnicy, natomiast w jakości brzegów i rogów deklasuje Pentaxa. :-/
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
to plus dla canona, :-B , ale tak czy inaczej kiciaki pentaxa nie są złe, a wr podoba mi się bardziej niż kit2 lub ten nowy kit canona
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
WR obecnie za 300zł nówka w necie

korci oj korci
 

Aliant  Dołączył: 01 Lis 2009
Gdzie znalazałeś taką cenę? Nie załamuj mnie, bo przed trzema tygodniami kupiłem ten sprzęt za 409 zł. :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obniżka była w ubiegłym tygodniu.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
polecam zatem czytać ten wątek http://pentax.org.pl/view...2923&start=4060

a tam jest link do takiej oferty http://fotozakupy.pl/obie...-6-al-wr,10001s
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Aliant, brutalny spadek prawda? W zasadzie tylko o 1/3... Kiedyś zdarzyło mi sie kupić kartę microSD 1GB za ponad 120PLN - po tygodniu chodziły za 40PLN.

A wracając do tematu, czy już w drugim wątku musicie kusić tym szkiełkiem? Info o 300PLN już jakiś czas temu pojawiła się w wątku o dobrej cenie na Pentaxa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SeizeThePicture napisał/a:
kusić tym szkiełkiem

kuszenie kitem :-D

no tego jeszcze nie było

gdyby to był wątek o FA 35mm f/2.0 za 600zł to rozumiem, ale tak :?:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
opiszon, no przepraszam, ale: mój kiciak nie pozwala dostroić ostrości, a ten co innego.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
opiszon, tak to juz jest, jak sie robi najlepsze kity na rynku :D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SeizeThePicture napisał/a:
mój kiciak nie pozwala dostroić ostrości

co masz na myśli :?:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
pewnie kit z k-x i nie ma QSF.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tatsuo_ki, aaaaaaaaaaaaaa, no chyba że tak :-)
ale do tego nie trzeba mieć WRa, wystarczy pierwsza wersja za kilkadziesiąt złotych ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
na allegro za ok 100 uzywane, za 200-300 nowe. to juz lepiej dolozyc i miec te nieszczesne uszczelnienia dodatkowo. w sumie sam zaczalem sie zastanawiac czy nie opchnac AL II i ,dokladajac niewiele, dorobic sobie uszczelnienia. na nastepne wakacje bedzie jak znalazl.

[ Dodano: 2009-12-12, 19:28 ]
a QSF i tak nie uzywam jakos... za bardzo przyzwyczajony jestem do oporow z manualek starych i ten lekko dzialajacy pierscien ostrosci mi nie lezy...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tatsuo_ki, QSF kurde

ostatnio w robocie musiałem się rzucić na kumpla który bawił się moją k-7ką z FA 50, bo chciał sobie "manualnie przeostrzyć"
a że posiada Olka e510 w double kicie, to wiesz co się stało :-|

no na szczęście nie zdążył nic uszkodzić - rzuciłem się na niego skutecznie :-D
 

Aliant  Dołączył: 01 Lis 2009
SeizeThePicture, zgadza się- spadek dość drastyczny, chyba nie mogłem tego przewidzieć. 3 tygodnie temu cena 409 zł była najlepszą ofertą. Trudno się mówi- mam nadzieję, że z tego powodu nie popełnię samobójstwa. ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
opiszon, jak widzę wszystko już wyjaśnione... Podumam przez weekend, jak się nic nie zmieni, cena, to może się skusze... Chociaż sam nie wiem.
 
wojtek_84  Dołączył: 14 Sie 2009
A jak się ma optycznie kit DA L do WR ? Wiem że bagnet plastikowy i brak uszczelnienia ale jak z optyką ? Będzie różnica ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wojtek_84, nie, to ta sama formuła optycza, jedynie pierwszy kit (czyli DA 18-55 AL) jest zrobiony wg innej, pozostałe są wg nowej formuły optycznej (czyli optycznie DA 18-55 AL II, DA L 18-55 i DA 18-55 WR to jest to samo)
 
wojtek_84  Dołączył: 14 Sie 2009
Dzięki opiszon :!: . W takim razie sobie głowy nie zwaracam :-) . Będę zbierał na coś innego ;-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach