MichalR
[Usunięty]
pracuj dalej, bo do mistrzostwa jeszcze dluga droga. i daruj sobie HDR narazie, bo nic z niego nie wychodzi.

pozdrawiam
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
15 ka była by fajniejsza, gdybyś poczekał ułamek sekundy i wpuścił w kadr rowerzystkę.

A co do 16 to zmasakrowałeś obróbką - chyba że to tylko na moim monitorze cegły po prawej stronie dają szaroplastelinową papkę... Pokaż może środkowy kadr z którego robiłeś HDR. Naprawdę są na nim aż tak wielkie kontrasty żeby HDRować?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kompozycyjnie 16 coś w sobie ma, mur nad odrą prowadzi wzrok.
Nie rozumiem nadal zastosowania HDR. Na oko scena nie jest aż tak kontrastowa.
To mz nie jest HDR tylko obróbka symulująca nieudane użycie np Photomatixa.
Dam linka do strony fotografa posługującego się techniką HDR i według mnie tak się z tego powinno korzystać link
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
No mi wyszło tak, z tej miniaturki co dodałeś w ciągu trzech minut, z rawa mz można zrobić wszystko z pełną swobodą. Dalej będę przekonywał, że zastosowanie tutaj hdr jest niepotrzebne i powoduje bardzo nienaturalny efekt. Jeśli nie życzysz sobie przeróbek to natychmiast usunę. Pozdrawiam :-B


 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
A co konkretnie zrobiłeś? ;)
btw. zdjęcia ze strony lonelywolf.pl są wspaniałe - a jak się takie właściwie robi?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Wersja White'a dużo lepsza od oryginału, chociaż kadr nie powala
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
izbkp, stworzyłem nową warstwę zmieniłem jej mieszanie na multiply, pokrzywiłem krzywe, zmieniłem krycie i wymaskowałem część obszaru. Wspomogłem się jeszcze warstwami z czarnym i białym gradientem, sposobów osiągnięcia tego samego jest setki.
Ja mam trochę dziwną technikę pracy w ps.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
17)



Tym razem nie hdr, obrabiany w pse.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
17 dla mnie mało ciekawa.
Wrzucaj dalej. :-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Tym razem kilka 'pstryków' urlopowych:

18)


19)


20)


21)
 
MichalR
[Usunięty]
no niestety, wciaz duzo pracy przed Toba. przede wszystkim szukaj fajniejszych kadrow, lepszych kolorow i staraj sie nie robic z nieba bialych plam przez umiejetne ustawienia ekspozycji.

pozdrawiam
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
20. ktos przechylił jezioro. Badyle po lewej niszczą symetrie tego kadru.
21. Nie wiem czy konwersja do b&w to byl tu dobry pomysl, siekiery zlewają się z tłem. Może spróbuj inaczej przekonwertowac to zdjecie, żeby bardziej 'wystawały', bo tutaj głowny motyw 'ginie w tłumie'.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurcze, co Ci napisać, żebyś nie odebrał to jako przytyk...
Może tak.
Forum fotograficzne to nie jest najlepsze miejsce na pokazywanie "pstryków" urlopowych, że jeśli sam nie odrobisz pewnych lekcji to raczej nie spodziewaj się głaskania po głowie.
Napisać co zrobić żeby te pstryki były lepsze? Ale co napisać o 19, jesli ja nie ma pojęcia co zrobić, żeby to było dobre zdjęcie? A może inaczej, napisz, czemu uznałeś, że tą fotą należy się z nami podzielić? Przekonaj mnie, że coś w niej jest.
Obejrzyj trochę galerii z portretami jeśli chcesz takie robić i zobacz co jest innego w tych zdjęciach a co w Twoich. Poczytaj wątki na forach, nawet tu. Jest tu parę osób, które te lekcje już przeszły i można się uczyć na ich błedach.

[ Dodano: 2009-08-18, 16:40 ]
Aha, przyszedłem tu nie dla odwetu, tylko żeby nie zaśmiecać OT takmtego wątku.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Arti, Mam Ciebie przekonać, ze coś jest w zdjęciu nr 19? Otóż najbardziej by mnie chyba poruszyło gdybyś obok zdjęcia nr 19 przeszedł zupełnie obojętnie.
Podobnie gdyby nikt nie odpowiedział w tym wątku to faktycznie musiałbym uznać argument o tym, że to forum fotograficznie to nie jest 'najlepsze miejsce na pokazywanie "pstryków" urlopowych'. Wygląda jednak na to, że tak nie jest.

Poniżej - specjalnie dla Ciebie - W "100% Idealny Technicznie Obrazek":

22)


podoba Ci się? Bez złośliwości.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
22 jest fajne, tylko brakuje łopatki i grabek.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Jarek Dabrowski, są, przypatrz się, skalibruj monitor ;P
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
izbkp, w 22 za duży kontrast. ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dobra, starałem się....
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
2gie mi się podoba. Po prostu.
W 3cim troche na mój gust za wąsko, można było np. po lewej resztę budynku objąc
W 6stym natomiast jak na mój gust za bardzo uciąłeś niebo nad wieżyczkami, za ciasno jest.

Z serii portretowej to technicznie jedynie 13ste mi sie podoba. Na reszcie za bardzo widać użycie lampy błyskowej (lub światlo źle dobrane).
Co do 16stego, gdybyś mi nie napisał że to HDR to myślałbym że to zwykłe foto. Podobny efekt, tak jak napisali inni wyżej, można uzyskac bez HDRowania (przynajmniej wg. mnie).

A co do 22, wrzuć to w pełnym formacie to sie przywalimy zapewne że masz usyfiona matrycę :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach