MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
hasos napisał/a:
czy ta agfa slajd to standardowy fil 135?

Tak, do standardowego procesu odwracalnego E-6. Teraz to chyba już tylko w Rossmanie, bo "odwrotki" to chyba robią już tylko ostatni maniacy perfekcyjnego odwzorowania kolorów,detali i takich tam d..pereli. ;-) W zwykłym labie praktycznie nie do wywołania. Osobiście polecałbym raczej Fuji sensię albo droższą i lepszą astię. Może dlatego,że kiedyś zrobiłem slajd Agfy na szczególnym wyjeżdzie i wyszedł jakiś taki dziwny,żółtawy nawet w środku lipcowego dnia przy bezchmurnym niebie,kiedy powiniem być raczej zaniebieszczony. Być może to była wina wywołania w niesprawdzonym punkcie. W każdym razie z odwrotkami fuji nie miałem żadnej wtopy (nie powiem też,ze naświetliłem ich dużo - kilka,do 10ciu).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MarWoj napisał/a:
hasos napisał/a:
czy ta agfa slajd to standardowy fil 135?

Tak, do standardowego procesu odwracalnego E-6.

No, chyba że mówimy o Agfie Scala. Tego się w E6 wywołać nie da. W ogóle nie wiem, czy to się da wywołać jakoś poza Niemcami.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
matb
blazejs napisał/a:
Agfe CT100 (slajd)
;-)
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Ale ta Agfe (CT100 Precisa to sie nazywa) to jako cross, w C41 :-) Przynajmniej z tego co widze to do LOMO wlasnie to glownie pchaja i crossuja. Do dostania na Allegro za 15 zl. Prawda, ze ladniejszy cross bylby z Fuji Sensia lub Astia.
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
dzięki za info. z koloru to zakupię to fuji co polecasz.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Cytat
Prawda, ze ladniejszy cross bylby z Fuji Sensia lub Astia.


A to chyba nie koniecznie... O ile dobrze kojarzę to Sensie chyba bardzo czerwone wychodzą...

A ja ostatnio scrossowałem kodaka 160t (do światła sztucznego), naświetlanego głównie w domu z lampą. No i myślałem, że może z tego wyjść jakaś kolorystyczna masakra o-) "Skanowałem" aparatem, najpierw ustawiłem balans bieli na światło z powiększalnika, tak, że brzegi kliszy były w miarę neutralnie szare. Później na komputerze tylko negatyw, bez auto leveli, bez niczego i szok - prawie normalne kolory o-)



W ogóle strasznie przekombinowałem... slajd do sztucznego z flashem (z wlasną automatyka, jakoś lepiej sobie radzi niż w TTL-u o-P), kitem od cyfry na 18mm jeszcze z konwerterem x0.7 o-)
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
W zasadzie to ja sie crossami nie interesuje. Z tego co wiem to nie ma jakiejs reguly na to jak wyjdzie. Pamietam, ze kiedys widzialem ladne crossy z Astii, wpadaly ostro w zolty. Do portretow w sam raz. A Sensia to podobno Astia dla ubogich.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tmax 3200 naswietlany na 3200 to juz forsowanie. Ten negatyw ma EI (w uproszczeniu czulosc nominalna) na poziomie ok 1000 ASA. Lepiej, jak juz wiele osob pisalo, pchnac triska na 1600. Jednak trix na 1600 wcale nie daje jakiegos koszmarnego ziarna i kontrastu, Duzo jeszcze zalezy od swiatla.
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
więc tak: przeszedłem się po Krakowie i niestety nie dostałem tego co szukałem. kupiłem więc ilforda pan 400 bw i fuji superia xtra 800 - zobaczymy co z tego wyjdzie. dopiero na końcu mej wędrówki trafiłem na kodaka 3200 ale już póki co go odpuściłem, następnym razem kupie.

2 laby znalazłem gdzie wołają filmy niestandardowe bw - 10 zł. co do krosowania też robią tylko później jest problem ze skanowaniem bo to już większy koszt.

i jeszcze tak sie zastanawiam: standardowy kompakt obsłuży iso typu 1600, 3200?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
hasos napisał/a:
jeszcze tak sie zastanawiam: standardowy kompakt obsłuży iso typu 1600, 3200?
zalezy ktory. Niektore obsluza.
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
mam kompakt Leica, taki z lat '90 z wysuwanym obiektywem i mini wyświetlaczem u góry. (nie mam go teraz przy sobie bo jest w domu rodziców więc nie podam danych).
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Zdjęcia z Agfe CT100 Precisa, Kodak elite Chrom i Provi tu:
http://www.asahi-net.or.j...paper/index.htm

Na tych zdjęciach można zobaczyć jak zachowuje się Agfe CT100 Precisa
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
hasos napisał/a:
przeszedłem się po Krakowie i niestety nie dostałem tego co szukałem
,
T-max-ów szukaj w empiku na rynku, ew pytaj w fotograficnych na karmelickiej (są chyba ze 3 - jeden obok komisu z komórkami po prawo idąc od plantów drugi (dość drogi o ile pamiętam) 50m-100m dalej (w zasadzie to jakieś studio fotograficzne ale sporo różnych materiałów mają))
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
no właśnie tam na koniec trafiłem, ale miałem ju z Ilforda Pan 400. Ten film woła się w stabdardowym c41?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Nie... z czarno białych o ile dobrze pamiętam są tylko dwa do C41.
Ilford XP2 super oraz Kodak 400CN
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Generic, Jest jeszcze Kodak Profoto oraz Neopan 400CN.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Mnie się zupełnie nie podobają, te bw do C41. IMO wyglądają gorzej niż cyfra.
 

tanthalos  Dołączył: 04 Gru 2008
takseo napisał/a:
Mnie się zupełnie nie podobają, te bw do C41. IMO wyglądają gorzej niż cyfra.

prawda
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
dzisiaj odebrałem skany z profoto400 kodaka.
i faktycznie.bryndza troche ziarno jakieś wogle nieładne.może i to kwestia naświetlania czy skanowania przez laboludków.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Profoto 400CN Kodaka to badziewie, jakich mało. Neopan 400CN jest zdecydowanie lepszy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach