takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
matb napisał/a:
Neopan 400CN

oglądałem trochę tego, w prawdzie nie na papierze, ale w ogóle mi nie podchodziło(ziarna praktycznie brak i na dodatek takie fee), chociaż faktycznie, niebo lepsze niż ten kodak.
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Laby wołają filmy BW, tylko trwa to zazwyczaj kilka dni, a nie jak w przypadku c-41 kilka godzin ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Podłączę się do tematu- jaką kliszę cz-b, wysokoczułą- 800-3200 asa na C41 (do labu) ? Ziarnistość bardzo pożądana.
Jeszcze prośba- czy mógłby ktoś wlepić na forum próbkę efektu z takiego filmu ?
znalazłem takie: NEOPAN 1600, FUJI SUPERIA 1600, (tylko czy to C41?), kiedyś widziałem jeszcze coś w żółto-czrnym opakowaniu (kodak ?)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
PK napisał/a:
jaką kliszę cz-b, wysokoczułą- 800-3200 asa na C41

A w ogóle produkują takie?

BW na C41 to tylko 400 ISO. Co innego kolor: 800 ma Fuji i Kodak (różne typu) a 1600 Fuji (nie wiem czy Kodak). O 3200 nie słyszałem.

[ Dodano: 2009-08-12, 19:26 ]
Naopan nie jest c41. Superia tak, ale to kolor.

[ Dodano: 2009-08-12, 19:28 ]
Superia 1600:




 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
jorge.martinez, dzęki za zdjęcia (i odpowiedź). Na jakich czasach strzelane (mniej-więcej) ?
jorge.martinez napisał/a:
A w ogóle produkują takie?

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia- moja wiedza o negatywach kończy się na: "Poproszę Fuji 400. Kodak? Też może być..."
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
PK napisał/a:
Na jakich czasach strzelane (mniej-więcej) ?


Jeśli dobrze pamiętam, to było gdzieś 1/125-250s przy przysłonie 4 czy 4,5.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
jorge.martinez, dzięki. :-B
Czy tak czułe klisze można sobie zostawić w puszce na kilka dni czy trzeba zużyć rolkę na raz ?
[edytowano]
bo się podobno od byle czego lubią zadymiać (czy coś podobnego) a jak słoneczko przygrzeje?

 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
Naopan nie jest c41

są różne Neopany:
http://sklep.fotoma.pl/pr...&products_id=66
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kosmo napisał/a:
są różne Neopany:

Ale ja miałem na myśli tylko tego 1600.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
aaa, no chiba, że..
nie czytałem calego wątku tylko 1 wypowiedź, Horhe.. :-)

PS. Jak tam strzelanie w plecy? Już niet, tylko en face? :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kosmo napisał/a:
PS. Jak tam strzelanie w plecy? Już niet, tylko en face?


W plecy z zasady nie sadzę, chyba że tworzą jakąś geometrię. Ale żebym strasznym odważniakiem i śmiałkiem był, to też nie powiem.

Na marginesie to mam z 8 filmów streetowych niewywołanych, więc już nawet nie wiem jakie to zdjęcia porobiłem...

A tak żeby nie było OT na 100%... to czemu nie ma niczego BW na c41 w innej czułości niż 400?
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
jorge.martinez a na jakiej ogniskowej robisz street , i czy 50 z 1m da się :?: :-B
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:

A tak żeby nie było OT na 100%... to czemu nie ma niczego BW na c41 w innej czułości niż 400?


Bo to są klisze dla użytkowników kompaktów/ciemnych zoomów, a 400 to kompromis między czułością a jakością i niską ceną.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.W, zły wątek sobie obraliśmy na dysputy...

40mm. Jeśli 1m to IMHO coś szerszego by się zdało. Ale zależy co chcemy sfotografować...

A do streeta nadają się wszystkie filmy BW pod c41. Najlepiej przekonać się samemu, ale bezziarnowość Kodaka ProFoto zbytnio mnie nie raziła.

Ale najlepsze efekty to jednak były na Neopanie CN/Ilfordzie XP2 Super (ponoć to to samo - efekty najbardziej zbliżone do filmów wołanych tradycyjnie).

I Press800 też fajny. A im człek tańszy kupi, tym fajniejszy ;-)
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
O dobrze wiedzieć, że jest cos poza Kodakiem i Ilfordem
Robiłem już na obu bw do c41, Kodak ProFoto i Ilfordzie XP2. Robiłem też odbitki w labie ale takie jakiś średnie wyszły. Dwa razy dałem XP2 do tego samego labu i odbitki wyglądają różnie.
Ale ogólniee XP2 bardziej "mnie pasi".
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
M.W napisał/a:
jorge.martinez a na jakiej ogniskowej robisz street , i czy 50 z 1m da się

wszystko się da

ale jeśli chcesz mieć szerszy plan, jakąś akcję - z 1m, to wg mnie 28mm czy 24mm nawet
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
ehh nie chciałem tu offtopować, no ale... Street 28ką wygląda mniej więcej tak, jak podlinkował w "może kawał jakiś" j+: http://www.fubiz.net/2009/07/31/omax-campaign/. Dla mnie 28mm to standard i męczy mnie ostatnio 55mm w FEDzie, bo często czuje zbyt duży dystans, między mną, a obiektem fotografowanym.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mnie się dobrze fotografowało też na Kodaku BW400CN, szczególnie, że udało mi się wyrwać kilka przeterminowanych rolek w onym czasie. Mam nawet jeszcze jedną w zamrażarce. Ale z klasycznym Neopanem nie ma szans.

takseo napisał/a:
Dla mnie 28mm to standard i męczy mnie ostatnio 55mm w FEDzie

Mi się te preferencje zmieniają dosyć często. Ale ostatnio 40mm dba o mój komfort psychiczny, więc jest OK.

Gdy miałem okres 28 lub 35, to akurat nabyłem Contaksa z Planarem 45. Strasznie mi było ciasno wtedy. Ale teraz sobie myślę, że byłoby w sam raz.

Ale pewnie jak się poczuję pewniej, to znów założę 28 na ulicę.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A ja dziś zamówiłem NEOPANA 400 do C-41. Zobacze jaki bedą efekty...
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Odnośnie wysoko czułych filmów.
Mogę polecić Fuji Pro800Z. Malutkie ziarno i dobrze odwzorowane kolory.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach