Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
[Doktor_Vincent] Eksperymentatorstwo
No to na początek, chciałem wrzucić tego więcej ale mi odradzono więc zgorszenie będzie tylko chwilowe.

Exif:
film agfa APX 400, Pentax K1000, Ricoh 50/2

1.


2.


Krytykować wszystko! :-B





:-B
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Powiem Ci tak...

1. To co chciałeś podkreślić, pokazać, to albo za sprawą złego wołania, bo ja zadowolony bym nie był a na pewno i kadru zwyczajnie wiem że jest ukryte. W tym zdjęciu chodziło Ci o pieska w koszyku. Kto się tego domyśli? Kadr w tym nie pomaga, wołanie też.

2. Nie jest ono specjalnie ciekawe, nie przekazuje nic, ale przypadkowo układ jasnych i ciemnych części kadru jest taki, że ta oniczymość przynajmniej mnie nie razi.

Pozdrawiam.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
1. Pieska w koszyku zauważyłem dopiero kiedy mój przedmówca o nim napisał. Szkoda że trochę przepalone, mam nadzieję, że ta jakość to wina błędów wołania i skanowania a nie że agfa apx 400 jest taka kiepska, przypomina wręcz fomapan :shock:

2. Przyjemnie się patrzy, klimat analoga zachowany, i w sumie tyle. To zdjęcie można pokazywać jako dowód że film wcale nie ma aż takiej super tonalności jak to pleśniacy zawsze podkreślają.

Proponuję kupić kodaka bw 400 professional (c-41) i wywoływać w labie, da to lepsze efekty i bardziej pewne.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Eldred, w przypadku 2 to kwestia szkła, nie tonalności filmu.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ubeuszek napisał/a:
Eldred, w przypadku 2 to kwestia szkła, nie tonalności filmu.
chyba żartujesz, są szkła z przegiętym kontrastem jak np. smc-m135/3.5 ale to jest tylko jeden z elementów składających się na kontrast zdjęcia. Moim zdaniem takie przepalenie i niedoświetlenie w jednym kadrze pokazuje że coś jest nie tak z tym filmem.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Eldred, szkło bez powłok, zdjęcie z bocznym światłem i z nieba i pobliskich budynków wyszła straszna szarówa, później obróbka kontrast mocniej podniosła.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Ze względu na małe zainteresowanie dorzucam jeszcze coś z tego filmu, exif jak wyżej. Jeśli będzie źle to się przynajmniej dowiem gdzie


3.

jak wyżej wszystko krytykować :-B
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Doktor_Vincent, oprócz brudnego filmu i wad skanera jest całkiem przyjemne. O niczym ale przyjemne. Proponuje poeksperymentować z filmami o czułości 400 asa, apx w 100 jest świetny* ale 400 to jeszcze nie to, ew. zmień czas wołania lub proporcje chemii.

* - ME, FA35, AGFA APX100
9minut@19stC

 
Charli1902  Dołączył: 19 Maj 2008
ubeuszek napisał/a:
Powiem Ci tak...

1. To co chciałeś podkreślić, pokazać, to albo za sprawą złego wołania, bo ja zadowolony bym nie był a na pewno i kadru zwyczajnie wiem że jest ukryte..


Witaj!
Mam do Ciebie pytanie ubeuszek.
Skoro odważasz sie na robienie komuś uwagi w temacie "kadr", to powiedz mi prosze,
co chciałeś pokazać w portrecie który tu prezentujesz?
Bo mi sie wydaje, że widze na nim przede wszystkim lekko przetłuszczone włosy modelki...

Pozdrawiam
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
potwierdzam to co napisal ubeuszek, agfa 100 jest swietna, a z 400 to uzywam tylko hp5 i tri-x(ten drugi naprawde super wychodzi w polaczeniu z d-76 :-)

Doktor_Vincent... strasznie zasyfione filmy masz, nad tym tez popracuj. :-)
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Cytat

Doktor_Vincent... strasznie zasyfione filmy masz, nad tym tez popracuj. :-)


następny będzie z laba więc powinno być lepiej ;-)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
Doktor_Vincent napisał/a:
Cytat

Doktor_Vincent... strasznie zasyfione filmy masz, nad tym tez popracuj. :-)


następny będzie z laba więc powinno być lepiej ;-)

u mnie to wlasnie te z labu wygladaly gorzej... odkad wolam sam nie zdarzyla mi sie ani jedna ryska, paproszek czy inny taki :-)
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
aha, aha, znaczy, że coś ze mną jest nie tak :D
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Niezbyt rozumiem tego typu zdjęcia....Powiedz mi co chciałeś ciekawego (względnie intrygującego) nam pokazać na poszczeglnych fotkach ?
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
poza tym że zdjęcia są trochę niechlujne kadrowo, to są też nieprzemyślane i w sumie nie pokazują nic ciekawego. pomyśl wcześniej co hccesz sfotografować i czy to zainteresuje innych (a jeśli nie, to pokazuj takie fotki, które sa interesujące w jakiś sposób).
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Doktor_Vincent, masz przecież fajne portrety uliczne? :-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Za hasos,
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Hmm... od początku czekałem na to pytanie. Więc wygląda to tak, że ja widzę coś czego nikt nie widzi, a jak już zobaczy to uzna, że mija się to z celem. Tak więc:

1. Miała być geometria kamienic (ładnie na negatywie wygląda)
2. Miał być piesek który jeździ rowerem lub dzieciaki które strzelają do siebie z parasolek, uznałem że dzieciaki poczekają i bez ustawiania focusa machnąłem na rowerek i wyszło tak a nie inaczej i ku mojemu niezadowoleniu dzieciaki przestały się już bawić
3. Miał być pan który opowiada jakiś dowcip/zagadkę o fotografach i gęsiach, zareagowałem na głos nie do końca trzeźwy + śmiech grupy nastolatków z którymi rozmawiał więc też było to tylko machnięcie (aparatem)

Eldred, masz na myśli tych biednych i przypadkowych ludzi którym lubię robić zdjęcia na zasadzie pstryk, podchodzę, mówię uśmiech i znowu pstryk?

Nie wiem czy to wszystko, ale starałem się. Jak coś jeszcze to pisać.

A tak nawiasem to nareszcie jakiś ruch tutaj widzę, bo wcześniej nawet nikt nie powiedział, że jest źle...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Doktor_Vincent napisał/a:
Eldred, masz na myśli tych biednych i przypadkowych ludzi którym lubię robić zdjęcia na zasadzie pstryk, podchodzę, mówię uśmiech i znowu pstryk?
Dokładnie :-D Np. ta miła mulatka.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Eldred, nie wrzucę tego zdjęcia, jakiś wewnętrzny głos mi mówi, ze nie powinienem tego robić

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach