Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Fujifilm FinePix S200EXR
Fujifilm FinePix S200EXR

W porównaniu do poprzednika S100FS nastąpiło parę zmian:
-nowa matryca EXR o rozdzielczości 12 MP i trochę wieksza (1/1,6 w porównaniu do 1/1,7)
-inny obiektyw: tak sam zoom, jednak nie zaczyna się od 28 mm a 31mm i kończy na 430 mm
-większy 2,7 calowy wyświetlacz, niestety już nie uchylany

Dalej ma podobne sterowanie itp. Mam nadzieję, że w nowym szkle zmniejszą aberrację chromatyczną. Oraz dadzą mocniejsze baterię lub poprawią zarządzanie energią. W S100FS robiło się o 150 zdjęć na baterii, ale pobierało kadrowanie. Na forum testowali robienie zdjęć jedno po drugim i zrobili 1700 bez lampy i 1100 z lampą.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Mogli dać zoom od 28, albo nawet od 24 i skończyć na ok. 250mm. Ten aparat jest dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą i co kupują. Ogniskowa 400mm i więcej + aberracje nie są im potrzebne. Uważam, że w przypadku tej serii marketing strzela kulą w płot.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Re: Fujifilm FinePix S200EXR
Pawelzqx napisał/a:
Fujifilm FinePix S200EXR

W porównaniu do poprzednika S100FS nastąpiło parę zmian:
-nowa matryca EXR o rozdzielczości 12 MP i trochę wieksza (1/1,6 w porównaniu do 1/1,7)
-inny obiektyw: tak sam zoom, jednak nie zaczyna się od 28 mm a 31mm i kończy na 430 mm
-większy 2,7 calowy wyświetlacz, niestety już nie uchylany

Dalej ma podobne sterowanie itp. Mam nadzieję, że w nowym szkle zmniejszą aberrację chromatyczną. Oraz dadzą mocniejsze baterię lub poprawią zarządzanie energią. W S100FS robiło się o 150 zdjęć na baterii, ale pobierało kadrowanie. Na forum testowali robienie zdjęć jedno po drugim i zrobili 1700 bez lampy i 1100 z lampą.


Większych bzdur nie czytałem.
S100 ma matrycę 2/3" jak już więc S200 ma matrycę MNIEJSZĄ co za tym idzie przy tym samym obiektywie zmienia się ekwiwalent ogniskowych - zawęża kąt widzenia.
To jest minus S200.
Plusem moze być natomiast nowsza technologia matrycy EXR.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach