Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
[Morou] Początki
Hmm może to głupie pytanie ale jak mogę tu wgrać te zdjęcia?? W zasadach pokazywania zdjęć nie było opisanej instrukcji publikowania. Chciałbym je Wam pokazac do oceny.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Tu są instrukcje jak to zrobić http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
No niestety cos mi nie wychodzi wklejanie tu tych zdjęc. Dodałem je zgodnie z instrukcją ale się nie pokazały:(

Na wszelku wypadek daje lin do zdjęć: http://pl.fotoalbum.eu/Morou/a219931
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Morou,
1 w twojej galerii klikasz obrazek prawym klawiszem myszki,
2 pojawia się menu, z którego wybierasz właściwości
3 pojawia się okno właściwości, w którym możesz odczytać adres do twojego zdjęcia
np. ścieżka do twojego pierwszego zdjęcia to:

http://pl.fotoalbum.eu/images1/200902/81528/219931/00000001.jpg

4 na forum, w treści postu, tam gdzie ma się pojawić obrazek wpisujesz następujący tekst:

[img]http://pl.fotoalbum.eu/images1/200902/81528/219931/00000001.jpg[/img]
(zauważ, że wpisałem adres do twojego zdjęcia poprzedzony znacznikiem [img] i zakończony znacznikiem[/img]

naciskasz przycisk Podgląd i w magiczny sposób to co wprowadziłeś zamienia się zdjęcie
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
ok no to próbuję:
1]

2]

3]

4]

5]

6]

A wiec proszę o ocene pierwszej serii. Niektóre zdjęcia mogę mieć lekki retusz (sepia, lub podciągnięcie kolorów). Zaznaczam ze to były pierwsze moje zdjęcia po 2 dniach zakupienia swojej pierwszej lustrzanki... wtedy to była Sony Alpha 200 z podstawowym kitem.

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Morou, dodaj jeszcze numerki do zdjęć.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
poki co... najbardziej w oczy mi sie rzuca Twoje imie i nazwisko... zrob malutki podpis w rogu zdjecia, bedzie zdecydowanie lepiej.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
1 - podoba mi sie, nic wiecej nie moge powiedziec ładne ale coś brakuje mu
2 - ładny widoczek i tylko tyle
3 - jakoś to molo mi nie leży
4-5 takie sobie
6 - niepotrzebnie przycięte krzyże
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
[ Dodano: 2009-02-25, 17:19 ]
6- przyciąłem krzyże bo obok byly samochody zaparkowane i za nic nie dało się ich obejść z tej strony kościoła. Ale dziękuję za szczere opinie.

[ Dodano: 2009-02-25, 17:20 ]
jiro napisał/a:
poki co... najbardziej w oczy mi sie rzuca Twoje imie i nazwisko... zrob malutki podpis w rogu zdjecia, bedzie zdecydowanie lepiej.


A to tak specjalnie... bo wydawalo mi się że jak będzie mały napis w rogu to każdy kto będzie chciał sobie fotke skopiowac to zrobi printscreena i obetnie sobie kawalek zdjęcia z napisem a reszta zdjecia i tak spokojnie się będzie nadawać do jakiegoś wykorzystania, i nie będzie widać że mały paseczek na dole został przycięty.. a tak troche jest ciężej bo środka się nie wytnie. Wiec chyba dobrze robilem
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Morou napisał/a:
A to tak specjalnie... bo wydawalo mi się że jak będzie mały napis w rogu to każdy kto będzie chciał sobie fotke skopiowac to zrobi printscreena i obetnie sobie kawalek zdjęcia z napisem a reszta zdjecia i tak spokojnie się będzie nadawać do jakiegoś wykorzystania, i nie będzie widać że mały paseczek na dole został przycięty.. a tak troche jest ciężej bo środka się nie wytnie. Wiec chyba dobrze robilem

o lol

trzeba było walnąć czarny napis, jeszcze większą czcionką, przecież miejsce było
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Bez przesady... moze i jest nieco większy ale w końcu jasny i półprzezoczysty ...za to skutecznie zabezpiecza zdjęcie:)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Morou, i MBSZ skutecznie zniechęca do oglądania zdjęć
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
Ale tutaj nikt Ci zdjec nie ukradnie (chyba ze jakies super ekstra, da na pulpit)...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Morou napisał/a:
skutecznie zabezpiecza zdjęcie

Nie chciałbym Cię urazić ale przed czym chcesz się zabezpieczać? Grafik bez żadnego problemu ten napis usunie.
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
opiszon napisał/a:
Morou, i MBSZ skutecznie zniechęca do oglądania zdjęć


A co to takiego MBSZ?

No i fakt nie sądze by ktoś na forum kopiowal sobie fotki...a że te fotki już wczesniej podpisalem to wkleilem... bo zauważcię że są kopiowane z fotoalbumu.eu ogólnie dostępnego, sprobóje robić inne podpisy..mniej rzucające się w oczy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MBSZ == moim bardzo skromnym zdaniem == IMHO
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Zdano napisał/a:
Morou napisał/a:
skutecznie zabezpiecza zdjęcie

Nie chciałbym Cię urazić ale przed czym chcesz się zabezpieczać? Grafik bez żadnego problemu ten napis usunie.


Tak? to jak można sobie zdjęcie zabezpieczyć tak by grafik nie usunął zabezpieczenia? Myślałem że to wystarczy:( Nie znam się aż tak na technikach grafiki komputerowej. Ja z innej strefy IT jestem:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Morou, naprawdę sądzisz, że ktoś będzie "kradł" te zdjęcia? Po co miałby to robić? I naprawdę byłbyś tak poszkodowany?
Ten podpis jest beznadziejny :-P Na odbitkach też sobie taki robisz? Bo przecież ktoś może na ten przykład taką odbitkę komórką ukradkiem sfotografować. I co wtedy? Zgroza!!!
A co do samych zdjęć:
1. Krzaczory są niepotrzebne. Zresztą kadr jest mało ciekawy. Poza tym warto byłoby to słońce jakoś fajniej złapać. Z filtrem gwiazdkowym może?
2. Brakuje pierwszego planu. Tego z brzegu. Jest tak niefajnie obcięty.
3. Tłok z prawej, pusto z lewej. Dobrze to zdjęciu nie robi.
4. Pająk nieostry, a powinien być ostry. No i dużo zbędnego pustego po lewej.
5. Za mała skala odwzorowania. Kadr centralny a blade pole na górze i na dole kompletnie bez sensu.
6. Kadr po prostu zły. A ta sepia to... aż szkoda gadać :-P
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
ok...jutro postaram się wkleić inne, może ciekawsze. Dzieki za rady
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Morou napisał/a:
ok...jutro postaram się wkleić inne, może ciekawsze. Dzieki za rady

Nie łam się - głowa do góry i fotki robić.
Ważne, że daje Tobie frajde. To, że forografia to długa i mozolna ścieżka - przywyknij do tej myśli. Nie da się jednak teoretyzować, tylko trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.
Czytaj, podpatruj mistrzów, ucz się. Potem próbuj naśladować (wiem, może to niezbyt ładne, ale postaraj się) - z czasem zrozumiesz o co chodzi. Potem będzie czas na eksperymenty.

Pozdr. i powodzenia!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach