Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Zakaz szkicowania
Byłem dzisiaj na poczcie i zobaczyłem rzecz równie dla mnie ciekawą co niezrozumiałą...
Otóż na drzwiach, obok standardowego przekreślonego aparatu wisiał je**tny napis 'ZAKAZ SZKICOWANIA' wraz z przekreślonym ołówkiem.
Czy paranoja na punkcie bezpieczeństwa nie osiąga pomału niebezpiecznego punktu?
Niedługo przed wejściem będą nam zawiązywać oczy...
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Viridian, nie wolno fotografować urzędów pocztowych?! To jakieś zarządzenie odgórne, czy to tylko wymysł placówek? Jeżeli to drugie to "eeeeee tam" :D
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Nie wiem czyj to pomysł i szczerze mówiąc średnio mnie to obchodzi.
Fotografuje zarówno poczty jak i markety, a nawet zdarzyło mi się kiedyś robić zdjęcia na Stolarskiej tuż obok Panów Policjantów Dzielnie Pilnujących Amerykańskiego Konsulatu (swoją drogą ciekawe, że na tej ulicy na długości 50 metrów są trzy placówki konsularne a uzbrojeni policjanci pilnują tylko tej jednej) i nikt mi nigdy nie zwracał uwagi.
Przykre jest tylko to, że przy okazji każdego urzędu powołuje się mnóstwo ludzi których jedyną pracą jest siedzenie i kombinowanie 'co by tu jeszcze debilnego wymyślić...'
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Zakaz szkicowania?. A to dla mnie coś nowego. Byłem święcie przekonany, że fotografia skutecznie wykończyła sztukę szkicowania, tak jak teraz obróbka komputerowa skutecznie wykańcza sztukę fotografowania :-(
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
A następny będzie 'zakaz zapamiętywania' - to dopiero byłoby coś :-D
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
już mamy "zakaz myślenia" :P W każdym razie, jak będę odbieral kolejną paczkę na poczcie, to zapytam czy jest na to jakiś paragraf, czy to wymysł kierownika (czy kto tam kieruje urzędem pocztowym).
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Viridian napisał/a:
'ZAKAZ SZKICOWANIA' wraz z przekreślonym ołówkiem.


Głupota w naszym kraju przekracza wszelkie wyobrażalne granice !!!!!
Przecież do dzisiaj jest w niektórych krajach zakaz fotografowania na sali sądowej, ale w gazetach z okazji jakiś ważnych procesów pojawiają się wtedy rysunki, bo to nie jest zakazane.
My oczywiście musimy być lepsi i u nas nie wolno rysować w urzędach pocztowych. To dla mnie większy HIT absurdu niż tabliczki z zakazem fotografowania jakie spotykałem za komuny na maleńkich sraczykach na stacyjkach kolejowych !
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro przy okazji odbierania paczki pstryknę ten zakaz i wrzucę ;-)
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
Viridian napisał/a:
pstryknę ten zakaz

pstryknij zakaz szkicowania.
a zakaz fotografowania naszkicuj.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Viridian napisał/a:
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro przy okazji odbierania paczki pstryknę ten zakaz i wrzucę ;-)

Zrób więcej, żeby zdążyli zadzwonić po antyterrorystów, przynajmniej dowiemy się szczegółów zakazu :-)
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Viridian, najlepiej wyslij fotkę na kontakt@tvn24.pl - oni potrafią to wykorzystać :-D
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
A Wy ciągle o tym jakimś kretyniźmie, a mnie wciąż na sercu leży - czy solidny warsztat można zastąpić komputerem, a jeśli tak, to czy osiągnięty efekt można nazwać sztuką? Coś mi mówi, że małpa przy PSP (wersja któraśtam) może osiągnąć lepszy efekt niż poszukujący malarz, posługujący się wyłącznie pędzlem i wyobrażnią. Inaczej mówiąc - komputeryzacja stała się furtką dla wszekliego rodzaju miernot :-(
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
teta mylisz się ;-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Żaba, A potrafisz rozwinąć myśl swoją? Jeśli tak, to będzie to zaczyn do zupełnie nowego wątku o sztuce i takich tam innych ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ale o co chodzi?! Nie można ołówkiem, a od czego są długopisy, pióra, rapidografy i autocad w notebooku? :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
To żart, prawda? :shock:
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
bEEf napisał/a:
To żart, prawda? :shock:


Dziś już zamknięte, ale jutro przejdę się i zdobędę dowody, że nie ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Przydałby się tam jakiś flash mob studentów ASP albo uczniów plastyka :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Viridian, a moze to jakis zabytkowy budynek?
Albo ladny?
albo obok jest jais ciekawy obiekt do szkicowania?

Moze chodzi o tlumy studentow ASP ze sztalugami, ktorzy sie rozkladaja stadami i szkicuja namietnie i po prostu przeszkadzaja w przemieszczaniu sie ludzi, paczek, wozkow?

Moze zapytaj sie jutro dlaczego nie mozna szkicowac? Moze jest jakis szczegolny, racjonalny powod?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Wy tu, koledzy o kolejnym temacie do filmu Barei (gdyby nieborak żył), a my z kolegami, dzięki wyjątkowym uzdolnieniom plastycznym jednego z nich, skutecznie zablokowaliśmy system alarmowy i rejestrujący w naszej osiedlowej placówce pocztowej i po przedstawieniu mocnego argumentu pracowniczce, całkowicie opróżniliśmy zawartość kasy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach