karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  Osoby sprowadzające sprzęt z zagranicy
Proszę o kontakt osoby sprowadzające sprzęt z zagranicy, najlepiej z możliwością wystawienia faktury.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
dosyć spore wymagania :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
karmazyniello,
Cytat
[kupię] Osoby sprowadzające sprzęt z zagranicy


trudnisz się handlem ludźmi :?:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
opiszon napisał/a:
trudnisz się handlem ludźmi :?:


:-P Na cytat tygodnia chyba za słabe ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a nie wiem, nie myślałem o tym, ale raczej innego dzisiejszego giełdowicza nie przebijesz
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Nie wierzę żeby się ktoś nie znalazł :-|
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Cytat
dosyć spore wymagania

Nie sądzę. ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Mam jeszcze trochę czasu, więc mam nadzieję że się ktoś znajdzie :-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no ja możliwości jako takie mam ale tylko na sferze prywatnej a fakturki mogę sobie sam zrobić w wordzie :)

Meggido

jak takie łatwe to wsio to jak się ktoś odezwie też skorzystam

nie potrzebuję VATu na rzecz gwarancji :evilsmile:
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
karmazyniello, chodzi ci o polska fakturę? Napisz na PW o jaki kraj ci chodzi.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
cynamonowy,
gud kłeszczyn :-B
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Re: Osoby sprowadzające sprzęt z zagranicy
karmazyniello napisał/a:
Proszę o kontakt osoby sprowadzające sprzęt z zagranicy, najlepiej z możliwością wystawienia faktury.


Co prawda za bardzo nie sprowadzam nic ani faktury nie wystawię ale proszę. Oto kontakt. Daj adres na PW to wyślę.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jeśli można się dołączyć - jak od strony praktycznej wygląda sprowadzanie sprzętu (aparatów, obiektywów, komputerów, oprogramowania itd.) na firmę? Co trzeba wiedzieć i o czym pamiętać aby wszystko było legalne i żaden urząd się nie przyczepił?

Jak to wygląda w UE a jak np. - ze Stanów czy innych Chin? Sprowadzenie (w celach użytkowania a nie sprzedaży) z których krajów byłaby ewentualnie opłacalna? (oczywiście zapewne sporo zależy od aktualnego kursu)

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dołączam się do pytania sołtysa z naciskiem na oprogramowanie, chciałbym kupić np Noiseware przez stronę www i zastanawiam się czy nie muszę nic więcej kombinować.

 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
karmazyniello, O jaki konkretnie sprzet Ci chodzi?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
kierdel, obawiam się, że karmazyniello chodziło o sprzęt jak zakładał działalność.. :-)
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
sołtys napisał/a:
Jeśli można się dołączyć - jak od strony praktycznej wygląda sprowadzanie sprzętu (aparatów, obiektywów, komputerów, oprogramowania itd.) na firmę? Co trzeba wiedzieć i o czym pamiętać aby wszystko było legalne i żaden urząd się nie przyczepił?


Praktycznie to:
z UE przewoźnik dostarcza przesyłkę + faktura VAT. Jezeli firma jest VATowcem to wykazuje tylko WNT w deklaracji VAT i dodatkowo deklaracja VAT UE.
Firma, która nie jest VATowcem musi liczyć się z dodatkowym podatkiem VAT na fakturze (np sprzęt z DE to doliczą 19% podatku VAT)

z poza UE - odprawa celna, naliczenie podatku VAT i ew cła.

[ Dodano: 2009-07-27, 20:40 ]
Eldred napisał/a:
Dołączam się do pytania sołtysa z naciskiem na oprogramowanie


Eldred oprogramowanie na firmę czy licencja na dalszą sprzedaż?
Jezeli licencja to trzeba pamiętać o potrąceniu zryczałtowanego podatku dochodowego. Jeżeli oprogramowanie na własne potrzeby nie musisz.
Dla firm które są tzw Vatowcami będzie to import usług (oprogramowanie ściągnięte przez internet) i obowiązek wykazania w deklaracji VAT. W przypadku wysyłki pudełkowej wersji oprogramowania firma wykaże WNT.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Draca, dzięki, ale jednak cytat poniżej nie jest dla mnie jasny w 100%

Draca napisał/a:
Firma, która nie jest VATowcem musi liczyć się z dodatkowym podatkiem VAT na fakturze (np sprzęt z DE to doliczą 19% podatku VAT)

1) Kto doliczy?
2) tzn. że jak kupuje dajmy na to aparat za 1000ojro (przykładowa cena z jakiegoś sklepu w np. Berlinie) to "ci tajemniczy oni" doliczą mi jeszcze 19% podatku? Tzn. w którym momencie będę go musiał zapłacić i komu?

Pytam, bo się dopiero wdrażam w te wszystkie czeluścia prawa i finansów :roll:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Draca napisał/a:
Eldred oprogramowanie na firmę czy licencja na dalszą sprzedaż?
do użytku własnego, z dopuszczeniem wykorzystania komercyjnego. Nie mam firmy.
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
sołtys

1) Na fakturze doliczy Ci dostawca ten podatek VAT, bo nie jesteś VATowcem.
Tylko w przypadku gdy transakcja jest pomiędzy dwoma zagranicznymi podmiotami rozliczającymi podatek VAT i zarejestrowanych w systemie VIES jako VAT UE i towar przekroczy granicę, nie ma podatku VAT na fakturze.
2) Będziesz musiał zapłacić dostawcy tzn Twój koszt zakupu wzrośnie o ten VAT

[ Dodano: 2009-07-27, 21:16 ]
Eldred napisał/a:
do użytku własnego, z dopuszczeniem wykorzystania komercyjnego

Nie widzę żadnych pułapek fiskalnych

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach