White  Dołączył: 31 Paź 2008
91. Kadrowo bdb, obróbka trochę mi nie podchodzi. Pierwszy plan zbyt mocno świeci w stosunku do dalszego. Chyba, że słońce Ci tak zaświeciło, ale nie wygląda :-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Dzięki white, chyba faktycznie trochu przesadziłem. W ramach rekompensaty :)

92

 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
91 - za Kol. White
92 - niby wszystko gra, dobra konwersja ale w subiektywnej opinii brakuje mi czegoś w silnym punkcie kompozycji. Często obserwuje to na Twoich zdjęciach - nie ma na czym skupić wzroku (notabene Martin też Ci o tym pisał ;-) ) Reasumując popracuj nad kompozycją.....
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Na 92 brakuje jakiegoś interesującego przedplanu. Np. jakiegoś głazu lub drewna :-B
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
martinnezzz 91. bardzo! Podoba mi się zarówno kadr jak i obróbka, świetnie uchwycony moment, ta plama światłą na głównym motywie. Gratuluję bardzo udanego zdjecia.

[ Dodano: 2009-11-03, 19:51 ]
natomiast 92. wręcz przeciwnie, nudne i przypadkowe, tzn domyślam się, że szło o krajobraz, ale wszyło nudno i nieciekawie. Żądam więcej takich jak 91. ;-) :-B
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
93 No to coś z wyraźnym pierwszym planem

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
No i niezłe jest mz :-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
martinnezzz, przyzwoicie wygląda ta Twoja ostatnia praca tylko odnoszę wrażenie,że pierwszy plan przytłacza resztę kadru-za dużo kamienia w kamieniu.Nie wiem jak u innych ale mój wzrok nie może się skoncentrować na dalszym planie,mimowolnie wraca do kamyka.Wg.mnie lepiej byłoby odejść trochę dalej tak,żeby zajmował mniej miejsca.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ostatnie jest ok - przez to że trzaskałeś pod słońce to linia drzew stanowi ciemną plame. Szum też wyskoczył Ci na powierzchnię jeziora. Z kadrem jest tak jak pisze Andrzej - troszkę trzebaby się cofnąć... ;-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
dzięki panowie. Takie było właśnie moje zamierzenie, żeby był mocny pierwszy plan wywołujący uczucie jak by się tam stało i na niego patrzyło. Co do ciemnych drzew to wszystko zamierzone, 2 ekspozycje więc pełna kontrola świateł i cieni.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Koledzy i koleżanki jest nowy dział do prezentacji pstryków z podziałem na kategorie
Proszę się tam pokazać :-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Gdzie ten dział?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Wejdź na dział fotografia, trochę wcześniej niż fotki do oceny :-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
martinnezzz napisał/a:
... pełna kontrola świateł i cieni.


Gdyby tak było to szum powinien być znacznie mniejszy :-P :-B :-B
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Cytat
Gdyby tak było to szum powinien być znacznie mniejszy


Wziął się stąd, że nie odszumiałem na początku obrbki i został później wzmocniony przez kontrolę kontrastu i ostrzenie. Osobiście nie przeszkadza mi ziarno, a nawet je lubię czasem :)
Tu odszumione (na końcu obróbki więc pewnie ze stratą)



 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
no i jest lepiej mz ;-)

Gdzie te działy tematyczne ??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rozejrzyj się trochę po dziale Fotografia
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
94 (ziarno celowe)

 

diablo1  Dołączył: 08 Kwi 2009
ciekawe zdjęcie ,niesamowita przestrzeń,mozna sie rozglądać i rozglądać
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Tak fota ma przestrzeń. Dawaj do nowego działu zdjęcia, żeby się rozkręcał :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach