martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
No to jeszcze 2 rimejki powyższych knotów, Bardziej jako eksperyment :) A nóż jakaś dyskusja się wyłoni o ingerencji w fotografię ;]

17.




18.

 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Jak dla mnie obie przeróbki sa lepsze, niż oryginały. Bardziej klarowna kompozycja na obu. Każdy ma swoje wlasne zdanie co do przerabiania, mi to nie przeszkadza.
Chociaz słyszałam jak ktoś dał na koknurs zdjecie z dorobionymi w PS gołębiami. To juz przesada jak dla mnie:) Ale usuwanie zbędnych obiektów na potrzeby czysto estetyczne - często efekt zachwyca.

jeszcze dodam, ze mistrzowsko usunięte obiekty na Twoich zdjeciach. Brawo!
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Ja osobiście mam mieszane uczucia co do takich zabiegów. Krótko mam do czynienia z cyfrową ciemnią i może jeszcze się nie przełamałem. Właściwie do dopiero ostatnio po lekturze "B&W photography - advanced camera and darkroom techniques" Bernharda Suessa zacząłem wnikać w temat obróbki. Wcześniej nie przypuszczałem, że większość tricków które oferują teraz programy graficzne, była wcześniej wykonywana w ciemni, tylko innymi sposobami. W sumie jeśli widzimy możliwość poprawienia jakości zdjęcia to czemu by jej nie wykorzystać. Pytanie tylko czy tak inwazyjna obróbka to jeszcze fotografia?

19.
tu już bez wycinania przedmiotów :) konwersja do BW i zastosowanie dwóch filtrów: red na niebo i blue na wodę :)


 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Efekt jest niepowtarzalny i niezwykły. Ale środek kadru, w sensie ze woda, wyszedł troche mało plastycznie. Uwagę przykuwa niebo i prawy dolny róg - za to plus.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
20. Przejechałem rowerem chyba z 20 km i to wszystko co znalazłem.

 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Dwa ostatnie fajne. W przypadku BW brakuje mi trochę wątku przewdniego na zdjęciu. Natomiast ostatnie kolorkami i kadrem bardzo ciekawe.
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
20 super! :-) Kadr przyjemny, snopek przyciąga wzrok. Fajnie, fajnie
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Napiszę o ostatnim bo te dwa poprzednie nie,żeby były złe ale nie gustuję w tego typu ujęciach.I tutaj na przykładzie 20.widać wspaniale,że te przepedałowane kilometry nie poszły na marne.Niby taki banalny motyw:niebo+pole+bela słomy,ale jak pięknie zapodany.Brawo za pomysł i sposób kadrowania.Naprawdę mówię tak bez tzw."wazeliny".Zdjęcie dobre i podoba się.Teraz troszeczkę technicznie bo walory estetyczne mamy już za sobą.Co mi się rzuca w oczy to troszkę krzywy horyzont,pal go licho nie są to jakieś spore przechyły no ale kadr leci w lewo.Teraz to co mnie drażni najbardziej.Powiedz co się stało z niebem od linii horyzontu w górę(mówię o tych 2 cm.ciemniejszych).Lewy górny róg kadru też jest ciemniejszy.Generalnie reasumując to po korekcie tych uchybień całkiem przyzwoity krajobraz.Czekam na więcej wrzutek w tym stylu.Bardzo lubię oglądać prace tego sortu a jeszcze bardziej samemu je pstrykać. :-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Dzięki za komentarze! Miło słyszeć, że snopek się podoba :)
Andrzej - Dzięki za uwagi, bardzo trafne zresztą. Horyzont rzeczywiście trochę nachylony, postaram się naprostować. Co do nieba od linii horyzontu 2 cm w górę - jeździł tam kombajn (widać smugę kurzu tuż pod horyzontem) i w powietrzu unosiła się masa kurzu, może stąd ta ciemna poświata, która została jeszcze spotęgowana przy obróbce nieba. Głowy nie dam sobie uciąć, że to akurat to, w każdym razie na RAWie też to jest ;]
wrzucam jeszcze wersję BW. Pozdrawiam i dzięki

21.


[ Dodano: 2009-08-04, 00:16 ]
22.



23.
 
korpek  Dołączył: 31 Lip 2009
Fajne chmurzyska. Nie wiem skąd ten wychodek wytrzasnąłeś :)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Co do ostatnich to odnosze wrażenie że jest za ciasno. Co Ty z tym wychodkiem w obróbce zrobileś ?? ;-) Wygląda jakby był plastikowy.....a w każdym razie jest nieostry. Wóz Drzymały jest za centralnie mz i poprzepalałeś troche niebo w niektórych miejscach. Nie stosowałes przypadkiem blur'u ??
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Wychodek został potraktowany miejscami unsharp-maskiem o wysokim radiusie. To samo z chmurami na 22 i 23. Na końcu trochę dodge highlights jeszcze dostał i burn shadows i chyba tyle. Lekko nieostry wiem, za mało przysłonę zamknąłem, myślałem, że się zmieści, ale jednak byłem blisko trzeba na f16 takie ujęcia strzelać. Nie, nie używałem blura. Wiem, że wóz centralnie ale jakoś nie umiałem go inaczej wpasować, a ciąć daszku też nie chciałem. Obróbka za mocna?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
martinnezzz napisał/a:
Lekko nieostry wiem, za mało przysłonę zamknąłem, myślałem, że się zmieści, ale jednak byłem blisko trzeba na f16 takie ujęcia strzelać.


f8, góra f11 powinno załatwić sprawe. Przy masce wyostrzającej używaj promienia od 0,4 do max. 1, próg też max. 4 i będzie dobrze. Spróbuj jeszcze raz podejśc do tej fotki....
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
20 i 21 dobre foty, podobają, dobra obróbka.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
20. bardzo fajna fotka, mz BW też niczego sobie;
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Dziękuje za opinie, rzeczywiście dość ciasno jest na ostatnich, wychodek sobie odpuszczę, nie jest to zbyt fascynujący temat :) Ale wóz jest ciekawy i spróbuje jeszcze raz do niego podejść i skadrować szerzej i mniej centralnie. Wrzucam kolejne 2 wieczorne pstryki.

24.



25.

 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Całkiem przyjemne ale mz przesadziłeś z obróbką i jest ciemno na ostatnich dwóch zdjęciach ;-) Na 24 dominuje fajnie obrobione niebo ale coś nie tak jest z linią horyzontu. Jest też za dużo żółci i ciemnego dołu, aczkolwiek plastycznie drzewo wyszło całkiem ok.
25-ka budzi mniej emocji - chyba coś znowu z maską wyostrzającą zrobiłeś. Czernie zbyt intensywne w subiektywnym odbiorze i kadr zdeczka ciasny. To tyle ;-) :-B
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
No to teraz, jako że udało mi się w końcu zrobić dyfuzor, trochę z innej beczki. Robione Kitem i odwróconym heliosem.

26.



27.

 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
26. dobra ostrość, kolorki mz bardzo fajne, podoba mi się;
27. może mnie wzrok zawodzi, ale na owadzie dostrzegam jakieś dziwne zamglenie; mz przydałyby się troszkę żywsze kolorki;
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Kadry są ciekawe.
Podoba mi się twoja obróbka do BW masz do niej smykałkę :-) jak tak dalej pójdzie to zobaczymy bardzo ładne prace.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach