White  Dołączył: 31 Paź 2008
Twoje zdjęcia w bw bardziej mi się podobają, chociaż kolor też niezły.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
34.kolor, bardzo mi się podoba,
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Rzeczywiście, duża przysłona i powyłaziły paprochy z matrycy, dzisiaj obrabiałem w południe, światło wpadało przez okno i nie zauważyłem. Serdeczne dzięki za opinie.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
eee dobry masz ten kolor.
Wole w kolorze :)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Co się stało z 36.Jak pisałem,że mi się podoba to trawa była zielona. :shock:
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Heh wybacz, za zimno było, postanowiłem ocieplić i się trochę rozpędziłem - ale spodobało mi się o wiele bardziej i podmieniłem :)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ostatnia seria mila w odbiorze, ale tak jak juz jeden z Kolegow napisal wole BW. Natomiast na niektorych zdjeciach BW widac mz zbyt silna obrobke i szum - pytanie tylko czy zamierzony??? ;-) generalnie widac postep w prezentowanych pracach
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
37. Trochę inne ujęcie 29tki no i BW.



38. Temat - chmury, nic oryginalnego, ale lubię je :) Jedna z chmur układa się w kształt konia, też to widzicie? :)

 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
BW mile dla oka ale na pierwszym zdjeciu chyba troche za jasno wokol chmur a na drugim mz przeostrzyles

[ Dodano: 2009-08-30, 13:54 ]
martinnezzz napisał/a:


...jedna z chmur układa się w kształt konia, też to widzicie? :)



Przestan palic to swinstwo... :mrgreen:
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
 
Mam podobne odczucie co do 37. Nie widzisz konia? Pierwsza chmura od prawej, wyraźnie koń :)
Kilka następnych, krytyka mile widziana oczywiście.

39. Jeszcze z nad morza, nie tykałem wcześniej bo myślałem, że gniot, ale udało się coś wycisnąć. Trochę cukierkowe, na pewno będzie lepsze w BW :)



40. I jeszcze jeden widoczek nadmorski. Morze jest bardzo fotogeniczne :)



41. Co tu dużo pisać ... snopek.

 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
39 całkiem przyjemne. Takie widoczki lubię. 37 już mniej mi się podoba.
A co do konia, to też go widzę :D :-B
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
37 i 40 niezłe kadry, podobają się.
Rolosy na 40 trochę ciasno mz, ale kolory fajne.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Ano, rolosy po ciemku strzelane prawie że, za późno dotarłem na miejsce.

42. Taka próba z portretem, wiem że zajeżdża legitymacyjnym trochę, ale jako, że w portrecie jestem cieniutki to zależało mi przede wszystkim na poprawności technicznej i popełnieniu jak najmniejszej ilości błędów ;)

 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Morskie zdjęcia pięknie obrobione, naprawdę fajnie wyglądają. Bela drewna też ok, choć głębia imho trochę za duża. A portret jak na moje oko poprawny, jedyne co bym zmienił to jednak trochę koloru zostawił więcej.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
39 - kolor ok, do poprawy mz beczka na horyzoncie - wygląda jakby jacht zasuwał pod górę. ostrość na pniaku też poszła w las :)

40 - w pożądku - super niebo. Najlepsze z serii
41 - Ciasno....widać że coś mocno z rolosem kombinowałeś - zwłaszcza na górze - za mocno rozjaśnione. Do wyciągnięcia cienie z drzew po lewej stronie

42. Kadr ok ale jest za duży cień mz na prawej części twarzy modelki
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Cytat
ostrość na pniaku też poszła w las :)

No właśnie często mam problem z ostrością na pierwszym planie, Bartek jak robisz takie ujęcia? Dajesz na nieskończoność czy na pierwszy plan ostrość? Możliwe też, że to mój statyw chiński wymięka przy dłuższych czasach - trzeba będzie zmienić.

Cytat
za duży cień mz na prawej części twarzy modelki


Następnym razem spróbuję jakiejś prowizorycznej blendy.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
martinnezzz napisał/a:

Bartek jak robisz takie ujęcia? Dajesz na nieskończoność czy na pierwszy plan ostrość?



Daje na pierwszy plan. Przysłonka na 8.0 lub 11 i jest cacy ;-)

martinnezzz napisał/a:

Następnym razem spróbuję jakiejś prowizorycznej blendy.


No właśnie to miałem Ci napisać..... ;-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
42.portret.
Jeżeli nie zepsułeś tego zdjęcia obróbką to takie naświetlenie nadaje się raczej tylko do BW.Do koloru próbuj z dobrze naświetloną modelką i raczej z ciepłym balansem bieli.Tutaj skóra jest za blada i zbyt dużo cieni.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
No to jeszcze BW

42 BW



43.

 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
39.Nie za bardzo mi się widzi:
a-kolory,szczególnie ta zielonkawa plama po prawej.
b-proporcje kadru,za mało sufitu.
c-krzywy horyzont.
40.Nie mam uwag-czysto,schludnie,kolorowo,po prostu ładnie.
41.Podoba się,troszeczkę za ciemno,szczególnie razi różnica w jasności nieba(przed snopem za jasne natomiast za jakoś dziwnie przydymione).
42.Kadrowanie chyba OK(sam się uczę więc nie jestem wyrocznią),natomiast światełko to na 100% do poprawy.Chyba było za blisko i za nisko względem modelki i stąd taka wielka różnica między prawą a lewą stroną twarzy.Jak się jeszcze nie zapoznałeś to poczytaj o "kluczowym trójkącie".Trochę treningu i będziesz wiedział gdzie ustawić światełko,żeby było dobrze.Jak masz na zbyciu 50 złoty to polecam książkę "Światło w fotografii,magia i sztuka".Jest tam pięknie i przystępnie opisane zagadnienie portretu łącznie z oświetleniem(schematy,kolorowe zdjęcia).

O tych BW krajobrazach zamilczę bo to nie moja bajka(pomimo,że są raczej poprawne ale nie lubię takowych).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach