alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
  K10D - firmware 1.10
... jeszcze troche przedpremierowo, jeszcze troche nieoficjalnie, ale juz jest:

http://www.4shared.com/fi...rmware_110.html

:-D :-D :-D

Ktos tam z dpreview.com wgral i podobno dziala. Ja tez zaryzykuje, co mi tam :-) Ale jakby co - każdy na własną odpowiedzialność.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - a dodaja juz ten obiecany przycisk "good photo" ? :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alkos - daj znać, jak Ci zadziałało. Bo... ściągnąłem i nie wiem czy ryzykować upgrade. Pamiętam jakie kłopoty miała kiedyś Marysia z upgradem software do *istDs...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Alkos - daj znać, jak Ci zadziałało.


Zadzialalo. Aparat robi zdjecia. Opisane funkcje sa. Na pierwszy rzut oka nie ma strachu :-)

Aha - wydaje mi sie, ze robi o 1/3EV ciemniej - czyli nareszcie poprawnie w moim przypadku! Yesss! :-)
 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
Panowie , prośba taka wielka , opiszcie jak podmienic sobie firmware .... dostaje duzo pytan a sam nie wiem jak to zrobić.
pozdrawiam
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tak mniej wiecej, z pamieci:
0. upewnic sie z w aparacie jest dobrze naladowana bateria
1. podlaczyc pamiec SD do komputera tak aby byla widoczna jako dysk (czy to wsadzajac do czytnika, czy to podlaczajac aparat kabelkiem do komputera)
2. umiescic plik FWDC162B.bin w glownym katalogu pamieci SD.
3. wylaczyc aparat
4. wcisnac (na wylaczonym) przycisk [menu] i trzymajac wcisniety, wlaczyc aparat
5. potwierdzic programowanie przez zaznaczenie "yes" i nacisniecie przycisku OK
6. aparat zacznie programowac swoja pamiec flash z pliku .bin znalezionego w glownym katalogu na karcie SD. NIE WOLNO WYLACZAC APARATU dopoki nie skonczy, bo inaczej trzeba bedzie wiezc do serwisu

Jezeli na karcie SD nie ma pliku z firmware, to operacja 3. i 4. pokaze na ekraniku wersje firmware zainstalowanego w aparacie
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
W pliku zip wraz z firmware jest plik tekstowy z instrukcją podmienienia firmware'u. O ile pamiętam, to, co napisał Bronek chyba zgadza się z tą instrukcją. Zastanawiam się tylko, czy robiuć już teraz upgrade, czy poczekać aż Pentax oficjalnie wypuści upgrade na swojej stronie. Pamiętam, że jedna z naszych Koleżanek robiła kiedyś upgrade w *istD po czym wyszły jakieś problemy (chyba aparat z nowym firmware nie chciał ustawiać ostrości). Było sporo nerwó, po czym okazało się, że ściągnęła firmware z jakiegoś mirroru i plik był nieco uszkodzony. Na szczęście wgranie prawidłowego pliku było możliwe i po tej operacji aparat zaczął działąć poprawnie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Zastanawiam się tylko, czy robiuć już teraz upgrade, czy poczekać aż Pentax oficjalnie wypuści upgrade na swojej stronie.


Moj ciagle dziala.... focus jaki byl taki jest... zadnych bugów póki co (odpukac ;-) ) ...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos, a co będzie, jak wgrałeś triala?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
To dobre wieści:-) I miejmy nadzieję, że żadne bugi już nie wyjdą!

[ Dodano: 2007-01-19, 16:02 ]
Trial jak trial - ale skoro jest to wersja puszczona pzrez kogoś nieoficjalnie w sieć, to może się okazać, że jest to jakaś nie do końca dopracowana wersja beta. Na szczęście wydaje się, że Alkosowi wszystko działa.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
alkos, a co będzie, jak wgrałeś triala?
po 15 dniach dostanie informacę, że musi kupić nowy aparat, a ten wysłać pod wskazany adres (czyli do mnie :-P )
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
alkos, to może być też jakiś trojan czy inny robal,
:mrgreen:
lepiej przeskanuj aparat jakimś antywirusem :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
robi napisał/a:
alkos, to może być też jakiś trojan czy inny robal
zalanie robaka nie wchodzi w grę, ze względu na uszczelnienia
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
zalanie robaka nie wchodzi w grę, ze względu na uszczelnienia
właśnie jak zalejesz, to nic nie wycieknie!
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
jak zalejesz, to nic nie wycieknie!

ktos juz sprawdzal, ile w niego wchodzi? pewnie z pol litra ;]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
HEHEHEHEHEEHEHEHHEHEHEHEhehehehehehhehhe

(niedoczekanie twoje, tref :-P )
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos, czyli co, nici z flaszki? E a ja myślałem, że skoro jutro mam dzień wolny to się napijemy :-(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
ktos juz sprawdzal, ile w niego wchodzi? pewnie z pol litra ;]
I matryca jaka czysta później będzie.

[ Dodano: 2007-01-19, 11:23 ]
A tak swoją drogą, to przecież ten firmware 1.10 wyciekł z Pentaksa (leaked). Już nic nie rozumiem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
firmware 1.10 wyciekł z Pentaksa

bo te uszczelnienia to pewnie chłyt marketindody. Ktos to powaznie testowal? pod prysznicem czy innym wodospadem? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach