argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Także instalowałem nowy soft do Kasetki i wszystko w porządku.
Marek Wyszomirski napisał/a:
Zresztą - już klamka zapadła - w aparacie nowy software, a starego w wersji nadającej się do zainstalowania i tak nie ma skąd wziąć.
:-) :-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czyli jest już nas co najmniej trzech beta-testerów na forum;-)
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
Ja tez wgralem, dziala od wczoraj rana...
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
A może by ktoś z posiadających wystawił gdzieś ten firmware, albo na priv podesłał. Niestety za póżno wszedłem na stronkę i już nie ma...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
papcio, mogę podesłać, podaj adres
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam już nowy firmware w puszce i jest to, czego mi brakowało ;) Powrót AF do punktu centralnego jednym przyciskiem i możliwość odpalenia drugiej lampy błyskowej (działa z SIGMĄ 500) Możliwość szybkiego przestawienia ISO też wydaje się ciekawe. Pędzę testować...

argawen dzięki ;)

[ Dodano: 2007-01-21, 14:18 ]
SIGMA EF-500 DG SUPER niestety nie działa ;(, to znaczy błyska w trybie slave przy wireless na puszce, ale "nie trafia" w otwarcie migawki. Trzeba będzie poczekać na upgrade sigmy, tak samo zachowuje się przypięta do puszki (działa tylko w trybie synchronizacji na 2 kurtynę). Oj z dużą niecierpliwością czekam na gotowość serwisu.
 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
firmware do K10D oficjalnie dostałem mailem z apollo
"powrót AF do punktu centralnego jednym przyciskiem możliwość odpalenia
drugiej lampy błyskowej możliwość szybkiego przestawienia ISO"
to jest tekst info z pentaxa jak ktos chce plik to prosze o maile .
 
HaMtAr0  Dołączył: 10 Gru 2006
dlaczego nikt nie napisał co jest w nowym firmware i gdzie będzie zamieszczony oryginalny/oficjalny?
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ciekawe, czy to jest dokładnie ten sam plik, który ujawnił się wcześniej?
 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
 
OKAZUJE SIE > SIĘ ZE NIE JEST TO OFICJALNY SOFT <>>>>> PO INFORMACJU TELEFONICZNEJ >>>> :-(
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Papcio - a sprawdzałeś pzry głowicy lampy na wprost, czy odchylonej do góry? Moja Sigma z odchyloną do góry lub w bok głowicą pracowała prawidłowo w P-TTL-u - zarówno na stopce aparatu, jak i przy sterowaniu bezprzewodowym przez AF360FGZ zamocowaną na stopce. Problemy były tylko gdy głowica Sigmy skierowana była na wprost albo w dół Jeśli mnei pamięć nie myli (nie mogę teraz sprawdzić bo już spzredałem Sigmę) w trybie bezprzewodowym nawet z głowicą na wprost działała prawidłowo.

[ Dodano: 2007-01-22, 18:53 ]
HaMtArO - podaję poniżej fragment z dokumentacji dołączonej do software'u:

"Changes to V1.10

The following function has been added in version 1.10

1. Wireless control of external flash through built-in flash.

2. Instantly return to centre AF point by one push of button in AF select
mode.

3. Possible to change ISO setting by dial at TV/AV mode.

4. ISO setting change by dial while the ISO setting is being displayed on
the LCD by pushing OK button.

5. Green button function in M mode is available at TAv mode (Hyper manual).

6. AV and TV switch by dial at P mode.

7. Instant return to the default value by green button at strobe light
compensation.

The following contents have been corrected.

1. In rare case, vertical stripe at long time exposure.

2. Released “B exposure” and show battery empty sign when using B mode."

Zaś co do wersji oficjalnej - podejrzewam, że będzie dostępna na stronach Pentaxa - japońskiej (www.pentax.co.jp - jest tam tez wersja anglojęzyczna) lub amerykańskiej (www.pentax.com).
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
spoko, Piotr. Nie przejmuj sie. Wszyscy ktorzy go sobie wgrali, wiedza o tym. Mam nadzieje. Oficjalny jest spodziewany jutro (sie zobaczy ...)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marku dzięki za sugestię, sprawdziłem z palnikiem skierowanym do góry i działa, nie działa jeśli palnik skieruję na wprost. Dotyczy to zarówno trybu slave jak i przypiętej do korpusu. Cóż cały czas czekam na upgrade lampy.

Z nowego firmware do kadyszki najczęściej (od wczoraj ;) korzystam z centrowania AF.

[ Dodano: 2007-01-22, 19:08 ]
A co do plików przesyłanych przez Piotra i tych wcześniejszych to jest to co do bitu ta sama wersja, tylko wcześniej był jeszcze komentarz w wordzie, a teraz już nie było.
 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
Panowie , po dzisiejszej rozmowie ,z człowiekiem z pentaxa , wiem jedno sprawa ff jest im znana i teraz nalezy sie tylko spodziewac poprawki w firmwer`u mam takze obiecane ze jezeli pojawi sie oficjalne info dostane to takze duzo wczesniej do wiadomosci wiec .... napenwo bedziemy poinformowani...
:-)
papcio dziekuje za sprawdzenie , ja wczesniejszej wersji nie widzialem . :-B dla Ciebie
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piotr Sawicki napisał/a:
OKAZUJE się > SIĘ ZE NIE JEST TO OFICJALNY SOFT <>>>>> PO INFORMACJU TELEFONICZNEJ >>>> :-(


Czekamy zatem na oficjałkę.... Mam nadzieję że będziesz trzymał dłoń na pulsie sprawy, ok? :-)
 

Piotr Sawicki  Dołączył: 21 Gru 2006
3mam reke na pulsie :P alkos obiecuje ..... czego sie nie robi dla narodu . :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Czekamy zatem na oficjałke

ciekawe tylko, czy wersja oficjalna bedzie inna i czy bedzie mozna ja wgrac? Aparat teraz uwaza, ze ma soft 1.10, wiec chyba nie pozwoli ponownie wgrac tego samego numerka, nawet jesli bedzie inny - ktos sprawdzal, czy mozna wielokrotnie programowac ten sam firmware? Mozna robic downgrad'y?
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na *istDs można było - więc spodziewam się, że na K10D też będzie można. Pytanie tylko, czy będzie trzeba - może się okazać, że ta oficjalna wersja będzie identyczna z nieoficjalną.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Piotr Sawicki napisał/a:
Panowie , po dzisiejszej rozmowie ,z człowiekiem z pentaxa , wiem jedno sprawa ff jest im znana i teraz nalezy się tylko spodziewac poprawki w firmwer`u mam takze obiecane ze jezeli pojawi się oficjalne info dostane to takze duzo wczesniej do wiadomosci wiec .... napenwo bedziemy poinformowani...
:-)
papcio dziekuje za sprawdzenie , ja wczesniejszej wersji nie widzialem . :-B dla Ciebie

Ciekawe w jaki sposób chcą to naprawić firmwarem... No ale może... Z kim rozmawiałeś? Z kimś z Japonii? Bo Pentax USA twierdzili do niedawna, że nie udało im się odtworzyć problemu sprawdzając losowe aparaty...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Pentax USA twierdzili do niedawna, że nie udało im się odtworzyć problemu sprawdzając losowe aparaty...

przyznawanie sie do takich rzeczy publicznie to troche wstyd. Caly net huczy, ze k10 ma problemy z afem, a oni chca powiedziec ludziom, ze sie myla? Byly takie ustroje polityczne, nawet chyba gdzieniegdzie jeszcze sa ;]

[ Dodano: 2007-01-22, 23:35 ]
z reszta, daleko nie trzeba szukac, przeciez nikt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne, a biale jest biale! 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach