Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
nie mam specjalnie zacięcia do podglądania pixeli, zostawiam tę (wątpliwą) przyjemność innym :-P Tym bardziej że JPEG mnie (z przyzwyczajenia) nie interesuje.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, a ja jestm zdziwiony dobra jakoscia jpg z K10....w polaczeniu z 50 1.7 lub 1.4 jest bardzo ok.....ALE wedlug mnie wyostrzanie potem moze odbywac sie z pominieciem krawedzi....
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Dla ciekawskich są dwa JPEGi przed i po upgrade na http://b.kozicki.pl/album/pierduly , niestety tylko ISO 100 i "bright". I scena się trochę różni . Robiłem we wszystkich czułościach na "natural", ale przed upgrade zapomniałem ustawić RAW+ :oops:

[ Dodano: 2007-01-24, 22:08 ]
No i w ogóle musiałem przesunąć trochę tę gazetę na górze, bo zmieniło się jej oświetlenie ... o kant d. taki test. A powtórzyć się nie da.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
Nie widzim większej różnicy
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
A powtórzyć się nie da

Bronek Downgrade->zdjęcie->upgrade->zdjęcie->Downgrade->zmiana ISO->itd. aż do max ISO.
Może po paru podobnych testach otworzyłbyś przewód, a w perspektywie zaliczył jakiegoś Nobla?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
emigrant napisał/a:
Może po paru podobnych testach otworzyłbyś przewód, a w perspektywie zaliczył jakiegoś Nobla?
wcześniej oddział w Tworkach by zaliczył :mrgreen: (ale tam też dają nagrody, np. za dobre zachowanie NIC nie wstrzykują)! :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
emigrant, a jak zrobic downgrade? Firmware w wersji 1.0 nie jest publikowane.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
jak zrobic downgrade?

Przecież nie mówiłem, że doktorat to taka łatwa sprawa :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
a jak zrobic downgrade? Firmware w wersji 1.0 nie jest publikowane.
jesteś programistą, przerób kod od zmywarki i już :mrgreen: i nawet funkcję wodotrysku będzie miała Kadyszka, doktorat ekspresowy.
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
ma ktoś 1.10 wersję? bo na str producenta najstarsza to 1.11
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Nawet jak zdobędziesz wersję 1.10 to i tak nie zainstalujesz bo nie można wrócić do wersji niższej firmware mając zainstalowany nowszy firmware. Jedyne rozwiązanie to zainstalowanie wersji 1.10 która ma zamienioną nazwę na 1.3. Udało mi się taką wersję znaleźć w sieci i działa. Podaj maila to Ci wyślę ten plik.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Marcin_G napisał/a:
Jedyne rozwiązanie to zainstalowanie wersji 1.10 która ma zamienioną nazwę na 1.3.

i po niej instalujesz oryginalne 1.10 i bangla
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
chodzi mi o to że kupiłem nowy aparat który ma 1.00 i chciałem 1.10 zainstalować
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rysiekp17, mogę ci wysłać, tylko podaj na PW swój mail
 
LL  Dołączył: 07 Sty 2008
A ja polecam http://www.pentax.co.uk/en/Photo_Downloads.html#firmware
są wszystkie aktualizacje
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Mam prośbę,

Czy może ktoś sprawdzić czy po zainstalowaniu firmware 1.30.
po przestawieniu w K10D na wyzwalanie przy pomocy pilota z opóźnieniem 3s. da się ustawić bezprzewodową obsługę zewnętrznej lampy błyskowej.
(w 1.10 się nie da)

z góry dziękuję
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
Nie da się. W trybie wyzwalania pilotem bez opóźnienia można a z 3s opóźnieniem już nie. Sprawdziłem to przed momentem.
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Dzięki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach