Które zdjęcie powinno wygrać?
1
18% Complete
18 (18%)
2
1% Complete
1 (1%)
3
0% Complete
0 (0%)
4
1% Complete
1 (1%)
5
2% Complete
2 (2%)
6
7% Complete
7 (7%)
7
12% Complete
12 (12%)
8
0% Complete
0 (0%)
9
2% Complete
2 (2%)
10
0% Complete
0 (0%)
11
1% Complete
1 (1%)
12
1% Complete
1 (1%)
13
4% Complete
4 (4%)
14
5% Complete
5 (5%)
15
1% Complete
1 (1%)
16
2% Complete
2 (2%)
17
0% Complete
0 (0%)
18
9% Complete
9 (9%)
19
0% Complete
0 (0%)
20
1% Complete
1 (1%)
21
7% Complete
7 (7%)
22
6% Complete
6 (6%)
23
0% Complete
0 (0%)
24
1% Complete
1 (1%)
25
1% Complete
1 (1%)
26
5% Complete
5 (5%)
27
1% Complete
1 (1%)
28
0% Complete
0 (0%)
29
1% Complete
1 (1%)
30
0% Complete
0 (0%)
31
11% Complete
11 (11%)
32
0% Complete
0 (0%)
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
vivenda napisał/a:
xrog napisał/a:
Może jednak ankieta z wielokrotnym wyborem?


Zmiana reguł w trakcie gry lub po jej zakończeniu? MSPANC. :-P


W regulaminie nie było o tym słowa jaka będzie ankieta, vivenda, więc na takie propozycje był jeszcze czas. No ale już po ptokach, jest tak jak zażyczył sobie MarWoj. Szkoda, mogło być tak bardziej dla ludzi, a nie pod dyktando. No ale w Polsce takie rzeczy to norma, nie dziwię się.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
xrog napisał/a:
W regulaminie nie było o tym słowa jaka będzie ankieta, vivenda, więc na takie propozycje był jeszcze czas. No ale już po ptokach, jest tak jak zażyczył sobie MarWoj. Szkoda, mogło być tak bardziej dla ludzi, a nie pod dyktando. No ale w Polsce takie rzeczy to norma, nie dziwię się.

Mogłeś nie brać udziału w konkursie jak Ci się nie podobały reguły.

Jeśli chcesz zmienić normę, to zrób własny konkurs, zasponsoruj nagrody, masz do tego prawo, za to do pitolenia, że komuś się chciało choć inaczej niż Ty uważasz to już nie bardzo.

Oddałem głos, choć zdjęcia nie nadesłałem.

MarWoj brawo za konkurs
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
TLu napisał/a:

Mogłeś nie brać udziału w konkursie jak Ci się nie podobały reguły.


TLu, czy napisałem gdzieś że mi się nie podobają reguły?
To była tylko propozycja, napisałem o co mi chodzi.
Wyróżnianie tylko jednej pracy stanowi dla mnie dyskomfort.

TLu napisał/a:

Jeśli chcesz zmienić normę, to zrób własny konkurs, zasponsoruj nagrody, masz do tego prawo, za to do pitolenia, że komuś się chciało choć inaczej niż Ty uważasz to już nie bardzo.


TLu, to była tylko propozycja w kwestii nie uregulowanej regulaminem konkursu MarWoja. Czy MarWoja kosztowałaby coś taka a nie inna ankieta? Czy kosztowałoby go napisanie jakiejś odpowiedzi, np. nie, bo się nie da? Mnie dziwi postawa typu "jestem organizatorem konkursu, więc mam prawo zlewać jakieś tam propozycje od uczestników". Ciebie, TLu, nie dziwi. Zapewne nie wiesz, że można inaczej niż w polskim urzędzie.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
xrog napisał/a:
TLu, czy napisałem gdzieś że mi się nie podobają reguły?
xrog napisał/a:
No ale w Polsce takie rzeczy to norma, nie dziwię się.

IMO to już nie jest tylko wygłaszanie opinii ...

Edycja
P.S. Edytuję ten post w odpowiedzi na post xorg'a, którym oskarża mnie o manipulację i kłamstwo, oraz dla większej jasności wypowiedzi. Celowo nie dodaję nowego postu do wątku.

xrog napisał: napisał/a:
TLu, czy napisałem gdzieś że mi się nie podobają reguły?

Odpowiedzią na zadane pytanie, jest przytoczenie wcześniejszej jego wypowiedzi!, patrz niżej
xrog napisał/a:
No ale w Polsce takie rzeczy to norma, nie dziwię się.

Co więcej, to zdanie jest już zabarwione mocno negatywnie ...

Proszę wskazać mi manipulację lub kłamstwo w powyższym! Zwracam się również o czytanie ze zrozumieniem i nie szkalowanie innych, ja tego nie robiłem i nie robię ...

 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
rysiekll napisał/a:
xrog napisał/a:
TLu, czy napisałem gdzieś że mi się nie podobają reguły?
xrog napisał/a:
No ale w Polsce takie rzeczy to norma, nie dziwię się.

IMO to już nie jest tylko wygłaszanie opinii ...


To są cytaty dotyczące różnych kwestii, nie kombinuj.
Byłoby fajnie, gdybyś napisał coś ad rem, czyli o ankiecie.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Drugi przytoczony cytat jest odpowiedzią na pierwszy ...
Żebyś mnie dobrze zrozumiał ... imo? tak, napisałeś że Ci się nie podoba i do tego dodałeś zdanie nie będące już tylko wyrażaniem opinii ... to tyle z mojej strony.

[ Dodano: 2009-08-16, 22:09 ]
xrog napisał/a:
Byłoby fajnie, gdybyś napisał coś ad rem, czyli o ankiecie.
Oddałem głos ... co mogę więcej napisać? O zasadach? Przyjąłem do wiadomości i tyle.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
xrog powodujesz, że ludziom się konkursów odechce, bo będą musieli regulamin z prawnikiem ustalać.

MarWoj podjął decyzję co do Twojej propozycji - nie przyjął jej. Czego chcesz jeszcze?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
pape napisał/a:
Zmieściłem się w czasie :)
Obrazek


http://img517.imageshack..../primorsko2.jpg

zwraca

"403 - Forbidden"

Ja też nie widzę tego zdjęcia.

TAK tylko w kwestii formalnej, by uniknąć podobnych sytuacji, czy nie można by wstawić posta z podlinkowanymi zdjęciami (np z serwera pentax), z zachowaniem numeracji, ewentualnie komentarzem odautorskim.
Trochę ułatwiło by to przejrzenie wszystkich prac. Ewentualnie usunięcie postów bez zdjęć konkursowych.
No i zamknięcie wątku do czasu ogłoszenia wyników, coby nie potrzebnych dysput nie wszczynać.

Taka luźna propozycja.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dybon napisał/a:
czy nie można by wstawić posta z podlinkowanymi zdjęciami
Dobry pomysł, już zrealizowany. Wszystkie zdjęcia są w pierwszym poście tego wątku.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
TLu napisał/a:
xrog powodujesz, że ludziom się konkursów odechce, bo będą musieli regulamin z prawnikiem ustalać.


Przesadzasz. Nie kwestionowałem regulaminu, zaproponowałem tylko ankietę wielokrotnego wyboru.

TLu napisał/a:

MarWoj podjął decyzję co do Twojej propozycji - nie przyjął jej. Czego chcesz jeszcze?


Po ptokach. "Jeszcze" to już nic nie chcę, chcieć, to chciałem "przed".

[ Dodano: 2009-08-16, 22:38 ]
rysiekll napisał/a:
Drugi przytoczony cytat jest odpowiedzią na pierwszy ...
Żebyś mnie dobrze zrozumiał ... imo? tak, napisałeś że Ci się nie podoba i do tego dodałeś zdanie nie będące już tylko wyrażaniem opinii ... to tyle z mojej strony.


Jak ja nie znosze takich manipulacji. Co innego regulamin, a co innego moje zdanie na temat olania propozycji ankiety wielokrotnego wyboru.
Kłamiesz, i to po prostacku.
Drugi cytat nie mógł być odpowiedzią na pierwszy, sprawdź sobie ich chronologię.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
dybon napisał/a:
czy nie można by wstawić posta z podlinkowanymi zdjęciami
Dobry pomysł, już zrealizowany. Wszystkie zdjęcia są w pierwszym poście tego wątku.


To może dla ścisłości choć do tematu dodać info o tych fotach w pierwszym poście, albo jakoś tak wyczarować by wątek jednak mimo wszystko otwierał się od pierwszego posta.
No sam nie wiem.
No i zdjęcia jednak podlinkowane są z oryginalnych lokalizacji, co powoduje że np fotka pape dalej się nie wyświetla.

Wiem że to taka obywatelska inicjatywa.
Szkoda wprowadzać za dużo regulacji.

Ale w jakiś sposób trzeba by zapewnić możliwość wyświetlania zdjęć.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dybon napisał/a:
No i zdjęcia jednak podlinkowane są z oryginalnych lokalizacji, co powoduje że np fotka pape dalej się nie wyświetla.
Nie. To nie jest przyczyna.
Zdjęcie pape się nie wyświetla z imageshacka. Nie można go stamtąd ściągnąć.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ok, to rozumiem, dlatego wymarzyło mi się zebranie ich wszystkich przez KOGOŚ, i podlinkowanie np z serwera pentax.
No ale można przyjąć że skoro autor sam nie zadbał o to by jego zdjęcia się wyświetlało to jego strata.
I tak Panie Jarku kawał dobrej roboty odwaliliście. :-B

Jeszcze może tylko mała modyfikacja tematu:
Lek na całe zło/Konkursowe zdjęcia w pierwszym poście. - Czy jakoś tak.

 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Rozumiem, że osoby biorące udział w konkursie nie glosują w ankiecie? Jeśli tak, to jak to wyegzekwować?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dybon napisał/a:
dlatego wymarzyło mi się zebranie ich wszystkich przez KOGOŚ, i podlinkowanie np z serwera pentax.
Ale ja nie rozumiam, co za różnica z jakiego serwera się zdjęcia pokazują. Pokazują się? Pokazują.
dybon napisał/a:
No ale można przyjąć że skoro autor sam nie zadbał o to by jego zdjęcia się wyświetlało to jego strata.
No coś w tym stylu, jak podeśle działającego linka, to się poprawi.
dybon napisał/a:
I tak Panie Jarku kawał dobrej roboty odwaliliście.
Miałem do wyboru, albo zebrać te zdjęcia do kupy, albo otworzyć giełdę.

[ Dodano: 2009-08-16, 23:35 ]
Desmond napisał/a:
Rozumiem, że osoby biorące udział w konkursie nie glosują w ankiecie? Jeśli tak, to jak to wyegzekwować?
Nie wyegzekwujesz tego.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
dybon napisał/a:
dlatego wymarzyło mi się zebranie ich wszystkich przez KOGOŚ, i podlinkowanie np z serwera pentax.
Ale ja nie rozumiam, co za różnica z jakiego serwera się zdjęcia pokazują. Pokazują się? Pokazują.


Ależ ja absolutnie nie mam pretensji, winą autora jest nie działający link.
Myślałem o rozwiązaniu jak np w konkursie pleśń, ale to już za dużo roboty miałby organizator i tak chwała mu za to.

[ Dodano: 2009-08-16, 23:37 ]
Cytat
No coś w tym stylu, jak podeśle działającego linka, to się poprawi.


No i o to chodzi.

[ Dodano: 2009-08-16, 23:38 ]
Cytat
Miałem do wyboru, albo zebrać te zdjęcia do kupy, albo otworzyć giełdę.


Mogłeś jednak nie zbierać ich do kupy :evilsmile: .
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Cytat
Nie wyegzekwujesz tego.
Admin + baza danych. Poza tym jest masa modów do phoBB które umożliwiają podgląd glosów. Tylko administrator/moderator jest potrzebny,
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
To, że autorzy też mogą głosować to dobrze, każdy przynajmniej dostanie jeden głos, i nie będzie niepocieszony, że nikomu się jego zdjęcie niepodobało. Wiadomo, że to kwestia gustu co się komu podoba, ale chyba nikt z tu publikujących nie umieścił zdjęcia, dlatego że mu się ono niepodoba. Więc głosowanie na siebie uważam za jak najbardziej na miejscu :-P
Na poważnie panowie i panie przecież to jest zabawa, po co tak formalizować i egzekwować. Wyluzujmy :mrgreen:

 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Desmond napisał/a:
Rozumiem, że osoby biorące udział w konkursie nie glosują w ankiecie? Jeśli tak, to jak to wyegzekwować?


Bez przesady, toć to i tak tylko jeden głos, a może aż jeden.
Ale nie poopadajmy w paranoje.

Autorowi konkursu wszystko pasuje, to cieszmy się że się odbywa.
Ja jeszcze trochę pomyśle nad moim głosem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Desmond napisał/a:
Cytat:
Nie wyegzekwujesz tego.
Admin + baza danych. Poza tym jest masa modów do phoBB które umożliwiają podgląd glosów. Tylko administrator/moderator jest potrzebny,

o jizas, to aż taki problem :?:
nawet w wyborach prezydenckich można na siebie głosować

w najgorszym wypadku każdy zagłosuje na siebie i głosy się i tak zniwelują

ja się mogę przyznać, głosowałem, nie na siebie
kto nie wierzy, niech uderza do admina

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach