Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
  Kompakt do 1000zł i kilka szczególnych wymagań...
Witajcie!

Jako "lokalny ekspert fotograficzny w biurze" zostałem poproszony o poradę w zakupie kompaktu... :lol:

Jedyne co wiem o kompaktach to tylko to, ze mój W20 jest swietny na narty, plaże i do nurkowania - nie musze o niego za bardzio dbac a fajne filmiki można nakrecic nawet pod woda... :mrgreen:

Tak wiec kolega z pracy bedzie niedlugo tata i chce od poczatku uwieczniac malucha nie wdając sie specjalnie w szczegóły techniczne - czyli full automat... Potem oczywiście kompakcik bedzie słuzyl jako "imprezowo-wycieczkowy" samograj...;-)

Jak wiemy pstrykanie fleszem w noworodka to "mocno sredni" pomysł wieć zaraz pomyślalem o stabilizacji obrazu, dosc jasnym szkle, nieskich szumach i ew. stopce pod lampe...

Tiaaaa... to taka niezł "wish list" niejednego z nas:evilsmile: Czy znajde więc coś takiego lub podobnego do ww celów i to do 1kzł?

Do tej pory koledze polecono gdzieś tylko jeden model: CANON IXUS 860 IS.

Pzdr
Spinner
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Może Canon Powershot SX110 IS? Nic innego mi do głowy nie przychodzi - gdyby kolega był bardziej "ambitny" to zastanawiałbym się nad G9...
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Re: Kompakt do 1000zł i kilka szczególnych wymagań...
Spinner napisał/a:
pomyślalem o stabilizacji obrazu, dosc jasnym szkle, nieskich szumach i ew. stopce pod lampe...

O! Brachu, wobec tego przyłączam się do pytania, bo to będzie musiał być naprawdę wypas sprzęt. Ja bym jeszcze tylko od siebie dodał małe wymiary.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Panasonic Lumix DMC-TZ6 :-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner, zerknij do wątku o Ricohu CX1, mamy chyba podobne oczekiwania.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak za ok. 1000 zl, to Canona G9 uzywanego brac. To trwale maszyny, wiec beda dzialac i nawet na uzywanym z reguly sladow uzywania nie bedzie za duzo. Sprawdzi sie jako automat z calkiem szybkim jak na kompakta AF, ma stabilizacje, w miare przyzwoite wysokie ISO, stopke do lampy, transrefleksyjne LCD dobrze widoczne w sloncu no i pozniej w miare rozwoju nie bedzie tak bardzo ograniczac jak ladny, ale prosty kompakt ;-) W sumie jesli niepotrzebny jest mu RAW, to moze brac tez smialo G7 - z 200-300 zl taniej a poza zapisem w RAW roznice sa pomijalnie male.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Fuji F60. matryca, matryca, matryca, matry....
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
G9? Właściwie wszystko ok. Ale Canon nigdy nie przekonał mnie do swojej optyki (nie licząc L-ek). Może mam jakieś uprzedzenia.
I trzeba dodać, że wiele osób nie chce używanego sprzętu, a nówka lekko kosztuje.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Samsung WB500 - prosty, zabójczy AF (nawet szybszy niż w lustrzankach), stabilizacja jest, 24mm, no i ogólnie poza lampą dobre wrażenie sprawia
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
tez polecam samsunga - bawilem sie nim dlugo i jestem pod wrazeniem
naprawde w 90% zdjec smialo moze zastapic kadyszke... tesc ma z tego aparatu zrobiony obraz na scianie 1,5/1m czy cos takiego i jest super
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Spinner napisał/a:
Tak wiec kolega z pracy bedzie niedlugo tata i chce od poczatku uwieczniac malucha nie wdając sie specjalnie w szczegóły techniczne - czyli full automat... Potem oczywiście kompakcik bedzie słuzyl jako "imprezowo-wycieczkowy" samograj...;-)

Ja z pół roku temu miałem podobny problem, tyle że musiałem sam kupić jakiś aparacik. Również zacząłem ambitne poszukiwania czegoś do 1000 zł ......... i kupiłem za bodajże 280, Nikona L16 (teraz już są kolejne "L"). Sam byłem zdumiony całkiem przyzwoitą jakością zdjęć, nie mówiąc o tym że to aparacik dla kompletnych laików fotografii.
Nie ma sensu kupowanie dość zaawansowanego kompakta dla kogoś kto nie ma żadnych większych ambicji, a jedynie chęć prywatnej fotodokumentacji - taki Nikon L16 lub coś podobnego cakowicie wystarczy!
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Jest test na Fotopolis Samsunga WB 500.Dostał ocenę tylko zadowalającą,widocznie ten aparat nie jest taki super.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
ursusek, napisały tu dwie osoby które miał tym aparat w ręku i są z niego bardzo zadowolone, ma to dużo większą wartość niż jakiś tam test z fotopolis czy innych opacznych
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Panowie, bardzo dziękuję za porady - już jest kilka typów fajnych, tylko pomacać teraz trzeba...

Pzdr
Spinner
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
A nie lepiej za taką kasę kupić sobie jakieś fajne lekko używane body i zapodać tam Heliosa :) Szumy na pewno będą niskie, a szkło jasne :P
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Foinix napisał/a:
A nie lepiej za taką kasę kupić sobie jakieś fajne lekko używane body i zapodać tam Heliosa :) Szumy na pewno będą niskie, a szkło jasne :P


Tylko zanim zdąży wyostrzyć może być po wszystkim:)
 

Foinix  Dołączył: 03 Sie 2009
No i właśnie w tym tkwi cały urok^^
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Na wygodna małpkę polecam Panasonic Lumix DMC-TZ6 ZOOM X12 Kupił sobie takiego jeden ze znajomych i miałem okazję się nim pobawić: krótki koniec mocno szeroki, długi koniec sięga daleko, wygodny, mały. Warto się zapoznać (cena delikatnie przekracza 1kzł, ale niewiele).
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
IXUSa 860IS nie polecam, po zakupie zanim zaczał dobrze działać musiał być 2 razy w serwisie. Miałem i zamieniłem na o połowę tańszego Lumixa FS5 i jestem bardziej zadowolony z jakości zdjęć. W Lumixach system wykrywania twarzy jest jakoś o wiele wydajniejszy, responsywny. Mam też miłe doświadczenia z Lumixem TZ5 i LZ8, generalnie jakoś ogólnie Lumixy wymiatają i mają bardzo niską awaryjność.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
jak się moje małe urodziło to na początku próbowałem się ratować Canonem S3 IS i nie było źle (synek na wiosnę) aż nie wleciał aparat do piaskownicy co wykończyło napęd obiektywu, kupiłem lustro i było git jeszcze we wrześniu/październiku ale już od listopada marudziłem a w grudniu wymarudziłem zewnętrzną lampę i do radosnego pstrykania malucha pod dachem jak i na spacerkach jest git, wada wiadomo ciężkie i nieporęczne bydle, ale przynajmniej to Pentax i można praktycznie rzucić na glebę w dowolnym momencie i lecieć za maluchem ;)

rozpisuje się, żeby Twój znajomy wziął od razu pod uwagę fakt że w Polsce jest niestety ciemno, a w większości mieszkań to już bardzo ciemno i jak będzie chciał w nieinwazyjny sposób robić zdjęcia maluszkowi to bez lampy praktycznie się nie obejdzie w nadchodzących miesiącach

kolega sobie przez dłuższy czas radził z Fuji 9600 i jakąś prostą lampą z automatyką i liczbą przewodnią powyżej 30, bez zbędnej finezji walił tym prosto w sufit i zdjęcia po opanowaniu automatu wychodziły bardzo ładne

Helios to niezły pomysł ;) małe przez dłuższy czas będzie leżeć raczej w miejscu i w najlepszym przypadku przewracać główkę z lewej na prawą stronę i się uśmiechać ;) na ten etap rozwoju AF jest raczej niepotrzebny, raczej cierpliwość
jak zacznie pełzać to AF już ledwo da radę, jak biegać to minimum Nikon D700 :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach