roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ja ostatnio bawiłem się G9 , naprawdę fajny sprzęt kolega kupił nowy w UK wyszło ok 1000zł ,super wykonanie ,choć wizjer można sobie odpuścić , sam posiadam Fuji F50FD i jakość zdjęć zbliżona ,trochę lepsze kolorki w G9 ale Fuji trochę szybszy.
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Sam mam częsty dostęp (a nawet bardzo ;-) ) do Samsunga WB500. Mogę go polecić: ładne zdjęcia, sprawny AF, dobry automat który poprawnie naświetla, kręci bardzo dobre filmy w HD, wysoka jakość wykoania(twarda metalowa obudowa, brak skrzypień, trzasków, luzów),
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Polecam kompakty Jenoptik(dawny Carl Zeiss Jena), bo mają dobrą optykę.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Karol Popik, jak żartujesz to postaw emotikonkę na końcu zdania :)
http://www.allegro.pl/ite...carl_zeiss.html - o takie kompakty Jenoptik Ci chodziło?
 
kusol  Dołączył: 06 Lis 2007
Ja przyłączę się do pytania, tylko dodam, że 1000 zł musi być ceną całego zestawu, czyli aparat + karta + ładowarka + akumulatorki + etui do aparatu :) Poza tym aparat dla zupełnego laika do zastosowań jako małpka. Wykorzystanie typowe: wycieczki, na imprezę do znajomych, powinien kręcić filmy.

Na razie zastanawiam się nad polecanymi przez Was Lumix FS5 i Samsungiem WB500, ale one są blisko granicy budżetu.

Spróbujmy ugryźć temat z drugiej strony. Gdybym chciał kupić taniej, ale jednocześnie żeby spadek jakości nie był zbyt duży. Co wtedy byście zaproponowali?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
kusol, Fuji.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Ok będę pamiętał ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ktoś z Was miał w rękach Samsunga WB650? Znajoma chce kupić kompakt do 1000 zł i szczerze mówiąc nie wiem co jej polecić. Ten Samsung był dobrze oceniony przez DPreview. Jak patrzę na specyfikację to różnica między WB600 a WB650 sprowadza się do posiadania lub nie GPS-a.
Jakieś propozycje? Aha - jednym z kryteriów jest: ma być ładny (cokolwiek to oznacza) ;-)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
samsung jest fajny, ale trochę duży. Większy od tz'ek panasonika. A róznice między 600 a 650 są kosmetyczne, a w cenie to jest ok 100/150zł nawet :-)
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
  Fujifilm FinePix S2500HD
Temat , co prawda wiekowy ale wstepne wymagania sie zgadzają.
Kompakt ma być na prezent :)
wstępnie znalazłem coś takiego
Fujifilm FinePix S2500HD
ma ktoś takiego ?? może jakieś opinie za lub przeciw, lub inne propozycje ??
tu opis tego Fuji:
http://www.optyczne.pl/7....st_aparatu.html
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Mam dylemat muszę dokupić drugi kompakt coś z używek G9 G7 lub Fuji f50fd albo Fuji f60fd , obecnie posiadam Fuji f50fd z którego jestem bardzo zadowolony seria G Canona ma fajną guzikologię i jest bardziej zaawansowana ale zdjęcia z Fuji wydają się odrobinę lepsze w porównaniu z G9 nie wiem jak jest z G7 [jpeg] , może ktoś porównywał f50 z f60.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Odgrzeje kotleta:
Tak troszkę na szybkości. Znajomy ma do wydania około 1k pln. Chce kupić kompakt, z rozbudowanym manualem, dobry między innymi do macro. Żeby podszedł raynox 250. Żeby miał uchylny lcd. raczej. Gmeramy w Necie i jak na razie:
1/ canon sx20
2/ Panas f45 ale nie ma uchylnego lcd
3/ był fuji hs 10 ale mu wybiłem z głowy
4/ samsung ex-1 bo jasny ale nie nadaje się chyba zbytnio do macro i ponoć myli WB
5/ no właśnie. Może coś przegapiliśmy?

ps. Największym priorytetem jest najładniejszy jpg wyplówany prosto z puchy :mrgreen:
pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
pool80 napisał/a:
3/ był fuji hs 10 ale mu wybiłem z głowy

dlaczego?
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Dlaczego? bo ma mniejszą matryce, mocniej szumi jak dla mnie na samplach, ma obiektyw który mocniej degraduje obraz. Taka moja opinia. ale mogę się nie znać.
 
jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
Jak największym priorytetem mają być ładne jpg prosto z puszki,to poszukaj coś w systemie olympusa.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
pool80, canon i panas mają taki sam rozmiar matrycy.
do tych zastosowań jakie napisałeś na pierwszym miejscu wybrałbym fuja
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Faktycznie. Juz mi się pokiełbasiło. Tyle czytałem na temat kompaktów. Móglibyście rozwinąć swoją wypowiedź? jakieś konkretne modele? Przypominam okolice 1K 15,k to juz za wiele. i dobrze było by w przyszłości raynox-a podpiąć

[ Dodano: 2011-03-20, 12:48 ]
http://www.dpreview.com/r...roup/page19.asp

Powiem szczerze że mocno sugerowałem siE tym testem super zoomów, choć brałem pod uwagę np EX1 czyli krótki ale jasny obiektyw.

[ Dodano: 2011-03-20, 21:21 ]
No to HS10 fuji wraca do gry. Widziałem dziś inne sample . Miód. Ciężko sie na tym wszystkim wyznać
chyba trzeba w łape wziąść i wybrać samemu. No chyba ze ktoś jeszcze coś skrobnie..


pozdr.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Z fuji będzie problem z cena, przekroczysz 1000 zl. Panasonic to już fz100, Fajnie Filmy robi :-) Canon trochę Stary już, choć zdjęcia jeszcze robi :evilsmile:
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
No nie wiem . Kumpla ponoć nie ciśnie. Ale syn mu rosnie z dnia na dzień i pewenie by uwieczniał chwile. A coś go korci też do Macro. Chce wydać 1-1,1K pln nie więcej. ten Hs ma pierścień fokusa. Fajnie w ręce leży. Uchylny lcd. Mnie tylko bolało to że ogólnie Fujiki tak z daleka fajnie i niedrogie. ale jak się w testy i sample wczytywałem to już nie tak fajnie. I jak można ładne zdjęcie robić obiektywem mega krotnym hiper extra super zumem. :mrgreen:
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie czytaj testów i sampli tylko w końcu kup. Dla nas duże zumy to coś dziwnego, ale zwykły smiertelnik lubi takie rzeczy :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach