pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Ja już bym dawno kupił. Ale kupuje kumpel który prosił mnie o poradę. Wie że grzebię się trochę w tym temacie. :-B
Ogólnie w innych tematach jest więcej ruchu :-P
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Musi być nowy czy można zasugerować Fuji s6500/s9600. LCD uchylane, dopóki dzieiak nie nauczy się biegać to AF-C obsłuży. Z obydwu JPEGi fajne, choć RAWy pozwalają jeszcze ciut wycisnąć, s6500 ma bardzo przyzwoite ISO 800 (legendarna matryca F30), na korzyść s9600 przemawia obecność gorącej stopki pod ewentualną lampę do macro, zoom 28-300 powinien wystarczyć, w JPEGach znośna seria, fajnie rozwiązany AF do macro (ustawia się manual i klika "kwiatka" by wyostrzyć a potem dociąga ręcznie, taki nasz QSF). AF Single umiarkowanie szybki (jest co ciągnąć), raczej pewny (lampka wspomagająca z charakterystyczną szachwnicą - AF zadziałał na 5m w warunkach ISO 1600 F2.8 i koło sekundy naświetlania). 6Mpix w s6500 - wsadza się kartę 8GB, ustawia max rozdzielczości w JPEG i na miesiąc wystarczy (jakieś 2000 fotek). A cenowo? s6500 400-550, s9600 450-650, czasami można wyrwać za grosze i to z dodatkami:
http://allegro.pl/fuji-fi...1441786471.html

Edit: 8GB się w 6500 nie wstawi bo tam tylko xD wchodzi, w s9600 wchodziły CF i xD i na 16GB smigał aż miło (tylko inicjalizacja wolna!)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
któryś ze starszych panasów, FZ20,30,50 też podejdzie. Fajna optyka tam siedzi :)
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Ponoc panasy szumia niemiłosiernie i nie wiem czemu zrezygnowali w nowszych modelach z fokusa na pierścienu. Fuji 9600 jak zobaczyłem sample z aparatu z aukcji to były bardzo brzydkie. balans bieli skaszaniony, i widziałem parametry czasu i przysłony, w pochmurny dzień bez stabilizacji. Jak dla mnie brak stabilizacji eliminuje ten aparat. No i z tego co widzę to raczej nówki wchodzą w grę ale kto wie.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Stabilizacja ani w makro ani z biegającym dzieckiem dużo nie pomoże. Ale jak stabilizowany to może antyczne Minolty A1/A2[!]/A200, wreszcie Canon S3/S5 z niezłym cichym AF (miałem S1, chodził dość szybko, ponoć nastepne jeszcze szybsze) - szumy wyższe, ale jasne szkło ratuje.

Edit: ślepy już jestem i nie doczytałem. Jeśli w grę wchodzą tylko nowe to cały powyższy post jest off-topem. Ale w nowych nie pomogę bo się nie znam.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Warto i to wiedzieć. Dziękuję. Ale nie zgadzam się co do stabilizacji. Dobra stabilizacja to podstawa. Ćwiczone na moim małym Canoniku.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
pool80 napisał/a:
Ponoc panasy szumia niemiłosiernie
Nie tylko ponoć. Mam takiego w pracy, ISO100 już robi widoczna akwarelkę. Ponieważ często muszę mocno kadrować (fotografuje małe rzeczy, nie zawsze da się zoomem przybliżyć bo to tryb makro) to mi to mocno przeszkadza. Canon SX1 (takiego też mamy ;-) ) ma znacznie ładniejszy obrazek i używalne w takich samych warunkach ISO400.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Biorac pod uwage, ze ostatnio mozna za 1000-1200 zl kupic EVILe jak Sony NEX-3 czy Samsung NX5 z kitowym szklem oraz kilka razy wieksza matryca niz w kompaktach - generalnie nieporownywalnie bardziej uniwersalne i rozwojowe, to nie wiem czy jest sens za taka cene kupowac kompakt, chocby mial hiper-duper zoom :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
sylwiusz napisał/a:
generalnie nieporownywalnie bardziej uniwersalne i rozwojowe


Rozwojowe tak, ale uniwersalne bez dokładania wielokrotności ceny podstawowej na kolejne akcesoria to już nie tak bardzo...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wole EVILa z kitem niz jakiegos chorego superzooma. Akcesoria mozna dokupowac, ale to nie mus w koncu. Wszystko zalezy jak sie potraktuje sprawe.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
No widzisz, woleć to ja też wolę o-) a właściwie wole swojego LX3 bo nie mam pokusy zakupów kolejnych obiektywów.
Ale EVIL z kitem nie ma tele i nie ma makro a dla wielu to będzie wyznacznikiem "uniwersalności".
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Generic napisał/a:
No widzisz, woleć to ja też wolę o-) a właściwie wole swojego LX3 bo nie mam pokusy zakupów kolejnych obiektywów.
Ale EVIL z kitem nie ma tele i nie ma makro a dla wielu to będzie wyznacznikiem "uniwersalności".


Co do makra to bym się zastanowił. W NX10 i NX5 powiększony obraz może być lepszej jakości niż jakieś makro np z S9600.

http://img7.imageshack.us/i/sam0067u.jpg/

Jak będę miał czas to sprawdzę czy coś się da zrobić z odwróconym heliosem. Jeśli by się udało to taki NX10 ma zaletę, że nie trzeba trzymać obiektywu od obiektu fotografowanego w odległości kilku centymetrów, a kilkudziesięciu (mam nadzieję).
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podczepię się tutaj.

Mam max 700pl do wydania na kompakta i wpadł mi w oko samsung wb700. Dobry wybór? Niestety mało trochę sampli mogę z niego znaleźć w sieci.
To aparacik dla żony, ma być nie za duży, ale moim warunkiem jest aby był manual lub przynajmniej preselekcja czasu lub przesłony, no i żeby się dało iso samemu ustawiać... że o znośnym wyższym iso nie wspomnę ;-) Wydaje mi się, że dużego wyboru nie ma?
Cholera, na kompaktach się nie znam zbytnio... więc będę bardzo wdzięczny za pomoc!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Raven myślisz o wb700 moja rada idź do Euro albo inszego mediamarktu poproś żeby Ci pokazali aparat. Właczysz pstrykiesz x zdjęć i będziesz wiedział czy spełnia wymagania. Zawsze możesz wziąśc z soba kartę panięci i w domu obejrzeć co ci wyszło.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Żaba, przydałyby się jeszcze jakieś inne propozycje, albo na co zwrócić uwagę :-) Od czasu do czasu żona ma do dyspozycji canona g7 i z tego co widzę, to mimo upływu lat, robi on ciągle fotki lepsze niż sprzęty, na które mogę sobie pozwolić.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Miałem podobny do Twojego problem na dniach - wybór padł na Sony HX5V ale to ciut większy budżet.

SUgeruję rzut oka na Canon IXUS 220 http://www.ceneo.pl/10782...CFY8o3wodeTyQZQ

seria IXUS to bardzo wdzięczne małpki a ten zbiera bardzo pochlebne opinie.

ALbo coś od Sony Cyber-shot DSC-WX5
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Ale ten IXUS to bez żadnych trybów manualnych chyba? A soniakowi z kolei brak programów preselekcji. Zawsze k... coś ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach