kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
[K100D] K-100D
Z uwagi na finanse (jak u większości z nas) nie dokupiłem oryginalnej lampy. Wspomagam się Metzem, który posiada nie najgorszą automatykę.
Jest jednak jeden problem: muszę mu ręcznie podać czułość. Jak wiadomo K100D wybiera sobie ją automatycznie w zakresach zadanych przez użytkownika. Nie podaje jej jednak na wyświetlaczu przed zrobieniem zdjęcia. Wspomóc się można podglądem cyfrowym (a czas ucieka w przypadku ciekawego ujęcia) lub zdjęciem próbnym.
Czy jest na to jakiś sposób?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kaszalot napisał/a:
Jak wiadomo K100D wybiera sobie ją automatycznie w zakresach zadanych przez użytkownika
Poczytaj instrukcję. Dobór automatyczny to chyba tylko jak sobie tak wybierzesz. Przecież można ustawić na stałe ISO.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
A musisz robić na auto ISO? Ustaw manualnie na jedną wartość i po problemie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Radzik napisał/a:
auto ISO
- dramat cyfryzacji rzeczywistosci....
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
Re: K-100D
kaszalot napisał/a:
Z uwagi na finanse (jak u większości z nas) nie dokupiłem oryginalnej lampy. Wspomagam się Metzem, który posiada nie najgorszą automatykę.


Jaki to METZ ? sam chcę kupić coś takiego :) ale nie wiem jeszcze jaki konkretnie model. Będę wdzięczny za info
 

kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
32 MZ-3 Był w pełni kompatybilny z Pentaxem MZ-50. Z K100D "widzi " zoom, wspomaganie auto-focusa, brak tylko (i aż automatyki).
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Re: K-100D
kaszalot napisał/a:
Nie podaje jej jednak na wyświetlaczu przed zrobieniem zdjęcia.


A przypadkiem w Custom Setting-->OK btn when shooting nie ustawiasz sobie jaka funkcje ma miec przycisk OK i czy przypadkiem domyslna nie jest pokazywanie jakie jest ISO przy robieniu zdjecia. Nie wiem moze sie myle, ale chyba o to Ci chodzi.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
kaszalot napisał/a:
32 MZ-3 Był w pełni kompatybilny z Pentaxem MZ-50. Z K100D "widzi " zoom, wspomaganie auto-focusa, brak tylko (i aż automatyki).

A z jaką stopką? Bo Metz zaleca do tej lampy i kasetki najprostszą stopkę nie dającą żadnej automatyki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Krzysiek K. napisał/a:
Metz zaleca do tej lampy i kasetki najprostszą stopkę nie dającą żadnej automatyki.
Z taką stopką to raczej nie będzie wspomagania AF, zoomowania itd. Ten jeden styk to jest tylko do wyzwolenia błysku. By mieć te bajery(zoom, wspomaganie) chyba musi być jednak stopka do Pentaxa czyli 3701 lub 3702, zależnie od lampy. Do Metza 32MZ-3 chyba 3701. Inna nie pasuje.
 

kaszalot  Dołączył: 26 Lis 2006
3701

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach