MichalR
[Usunięty]
gdzie jak gdzie, ale w makro separacja ma olbrzymie znaczenie imho. tylko wtedy jestes w stanie skupic oko na szczegole pierwszego planu, nic nie maci odbioru. ale to tylko imho, nie trzeba sie z tym zgadzac:)

pozdrawiam
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
No, no, wyraźny postęp na ostatnich, 11 bardzo fajna, tylko chyba ostrość uciekła trochę z oczu.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
martinnezzz drogi kolego te ostatnie to jeszcze z Fudżika.Tak więc przesiadając się na lustro chyba lekko się cofnąłem ;-) Oczka u ważki jak najbardziej ostre tylko są po prostu matowe i podobne do ziaren bobu(który bardzo lubię).Poniżej masz dowód że nie ściemniam :lol:

13
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Hehe, czyli postęp wsteczny :) No cóż zmiany proste nie są, sam niedawno się na cyfre przerzuciłem z analoga i na początku było nieciekawie, szczególnie że wizjer chyba z 2 razy mniejszy niż w moim analogowym porscie SP.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Motylki odstawione na chwilę,bo to co dziś w firmie wyprawiał młody dachowiec bardziej mnie zainteresowało.Poza tym chciałem sprawdzić stałkę.


4 Nie ma lepszego trenażera jak mamy ogon


5 Mama tak się spasła,że lepiej ją przeskoczyć jak obejść


6 Nie odczepi się ode mnie a ja chcę chwili spokoju


7 A kuku zgadnij jak tu wskoczyłem?


8 No...chwila spokoju ciekawe co nowego wymyśli


9 Dobra ja pójdę dołem a mały niech sobie bryka


10 Pies jak się nudzi to wiem co robi,a kot?Je trawę?


11


12 Aleś się upaprał


13 Z rodzicami to nie zabawa,lepiej się rozerwę po swojemu
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
mi tam sie tlo nie widzi na tych zdjeciach z kotami.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
andybond napisał/a:
Poza tym chciałem sprawdzić stałkę
Obiektyw sprawdzony tylko po co wstawiłeś 10 zdjęć do oceny.Przepraszam ja Ciebie ale te pstryki to się raczej nie nadają do oceny.Kotki nieostre tła brzydkie.Jeszcze 5.ujdzie w tłumie(fajnie złapany mały,szkoda,że nieostro),reszta raczej dodana przez pomyłkę.Tak ja to widzę mój drogi imienniku.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
andrzejb napisał/a:
Przepraszam ja Ciebie ale te pstryki to się raczej nie nadają do oceny


A jednak się zdecydowałeś ;-)

andrzejb napisał/a:
Kotki nieostre tła brzydkie.Jeszcze 5.ujdzie w tłumie


Dodając do tego narrację chciałem przedstawić "Dzień z życia dachowców".
Zdjęcia w scenerii Grunge aby pokazać że nie wszystkie koty jedzą Kitty Cat i sikają do kuwety z zapachowym piaseczkiem :-(
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
andybond napisał/a:

Dodając do tego narrację chciałem przedstawić "Dzień z życia dachowców".


Tyle tylko że tutaj starmy się wrzucać zdjęcia które moglibyśmy powiesić sobie na ścianie i które wyróżniają się z pozostałego tłumu na karcie SD. Nie sądzę że chciałbyś te kotki u siebie w pokoju (łącznie z narracją) :-P ;-) :-B
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Zgadza się :oops: Specyfika forum Pentaxa jest trochę inna.Muszę się tego nauczyć i nie "wychodzić"przed szereg :oops:

14 A to mogę na ścianę?
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Jeżeli mam szczerze ocenić to nie jest złe ale,żeby to powiesić od razu na ścianie.Wierz mi jest naprawdę cała masa lepszych,duuuużo lepszych chociażby na naszym forum===>sezon na makro otwarty.Na tym mz.widać za mocno użyty palnik,na oku praktycznie żadnych detali i na koniec zlewa się z czarnym tłem.Z tego co widzę w Exif-e to masz ISO w aparacie ustawione na 100.Hmmm.......Chyba troszeczkę mało,śmiało daj 200 a nawet 400.Wtedy można postrzelać w światełku zastanym.I przesłonę pójdzie dołożyć i chyba rozwiąże się też problem za ciemnego tła.Wiesz jeszcze jedno,nie odbierz tej mojej pisaniny jako "osobistej wycieczki"w Twoim kierunku,ja naprawdę chcę oglądać u Ciebie takie wypasione zdjęcia,że aż "chce się powiesić na ścianie".Nie ma się co dąsać ani załamywać.GŁOWA DO GÓRY,aparat na szyję,ruszać w teren w poszukiwaniu kadrów.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
andrzejb napisał/a:
nie odbierz tej mojej pisaniny jako "osobistej wycieczki"w Twoim kierunku,ja naprawdę chcę oglądać u Ciebie takie wypasione zdjęcia,że aż "chce się powiesić na ścianie".Nie ma się co dąsać ani załamywać


Endrju a pokaż mi Andrzeja który się dąsa a zwłaszcza że jest spod Raka :lol: Wystawiając zdjęcia do oceny mamy świadomość niedoskonałości naszych zdjęć.W innym wypadku bylibyśmy pewni naszego geniuszu :lol:
W mojej Makrofilii miałem taki okres kiedy bardzo mi się właśnie podobały zdjęcia z czarnym tłem.Z ISO nie mogłem powalczyć bo to jeszcze z czasów Fudżika.Teraz przy pomocy SAMA bez problemu focę na 400,a mój bzyg w locie był na 800.

Tak wiec wszystko gra oprócz wielu szczegółów ;-) ,a pomoc taka jaką mi niesiesz jest bardzo wartościowa,bo pomaga w dostrzeżeniu detali których ja nie dostrzegłem.Dzięki za wizytę i zainteresowanie :-B

OK to kolejny kandydat na ścianę
15
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
szkoda że na 14 nie ma takiego tła jak na 15 :-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Panta rhei
16
 
Adiemus  Dołączył: 16 Lis 2009
bzygi, motyle i ważki bardzo mi się podobały, ja jeszcze walczę, żeby taką jakość uzyskać ;)
 

M0NIA  Dołączyła: 22 Wrz 2009
no dobra robale masz fajne, ale ten cmentarz to taki trochę ten...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach