hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
1. na policzku modelki za duży przepał IMO
2. ładnie
3. ładne bokeh - jakie szkło ?
4. fajne oko ;-)
5. skopałeś - przepalona twarz i te wielgachne okulary. na nie.


bardzo ładny debiut.
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
hitman1986, wszystkie riobione Pentaxem SMC-M 50mm/1.7
 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Czwóreczka miodzio !!!
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
nikola2711, mi najbardziej podoba się 2, 4 i 1 (mimo przepalenia).
Zdjęcie 5 jest na piątkę za pomysł, ale bardzo na NIE za ten nos.
Wrzucaj następne ;-)
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Draca, przepraszam za nos :roll: ;-) Wrzuce jutro nastepne, nie wszystko na raz :-)
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
nikola2711,
Tak obiektywnie/subiektywnie ... ja chyba nigdy nie wrzucę swoich zdjęć jak oglądam takie debiuty ;-)
pozdrawiam i czekamy na Twoje następne ;-)
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Co tu napisać :) wszystko już zostało powiedziane. Jak dla mnie to 1 i 5 zdecydowanie przodują. BW może nie jest idealne, ale złe też nie jest, sam się dopiero uczę jak dobre BW robić. Wypada tylko życzyć: oby tak dalej! Jaki autor tej książki ? :>
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Draca, debiut na forum, bo zdjecia sie uczę robić od dawna:-) teraz chciałam Was zachęcić do mojej twórczosci i oczywiscie wybrałam z tą bardziej udaną sesję. Ale mam nadzieje ze nie zawiodę :-D
martinnezzz, ksiazka z serii National Geographic poradnik dla zaawansowanych. autor: John Beardsworth. Bardzo fajna, ale trochę trudna w odbiorze. wiadomo - dla zaawansowanych. Na razie się za nią zabieram, zobaczymy co bedzie dalej.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
nikola2711, popatrzyłem, przeczytałem cały wątek i generalnie to żeby nie powtarzać, podpisuję się pod tym, co napisał hitman1986, ale...
... myślę, że te bardzo sympatyczne zdjęcia, można lepiej obrobić. Przeczernione czernie i przepalone biele wyglądają na efekt niezbyt dobrej obróbki i kompresji. Może odbitki wiszące u Ciebie nie mają aż takich efektów, jak to co poszło na forum.
I wcale nie za dużo czerni.
A za kadrowanie - gratulacje szczególne.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Dokładnie - ta obróbka jest kompletnie do zmiany. Możesz powiedzieć, że tak Ci się podoba, że to w Twoim stylu. I może osobom postronnym będzie się podobać, bo kontrastowe. Ale osobom fotografującym od razu rzuci się w oczy brak przejść tonalnych, taki ubogi ten obraz się robi od strony barw (czy tam szarości).

[ Dodano: 2009-08-02, 13:07 ]
Aha, i jak dajesz link do zdjęć w podpisie, to ustaw na początek wątku albo na Twój post ze zdjęciami, bo na razie linkujesz do wpisu "bardzo faaajne". :-P No, chyba że o to chodziło.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
IMHO "4", dlaczego?? a nie wiem :mrgreen: . 3 razy wchodziłem i wychodziłem z wątku i za każdym razem coraz mniej podobały mi się 1,2,3,5 a 4 była nadal ok ;-)
pozdrawiam

zapowiada się wątek portretowy, więc czekam/y na więcej :-P
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
dsk, ja nie z tych co powiedzą - mi sie podoba, mój gust i że niby argument na wszystkie zastrzeżenia. Racja - przydałoby się mniej przepaleń, mniej zaczernionych obszarów, tylko jeszcze nie umiem obrabiać zdjęć tak, zeby obraz w czerni i bieli był za razem głęboki, plastyczny i mniej kontrastowy, niż te, co tutaj pokazuję. Dziękuje za opinię :-) i dzięki za podpowiedź co do linku ;-)

mecius, musze Cie rozczarować - portrety to jakaś 1/3 mojej twórczości jedynie. Ale będą jeszcze na pewno.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
hitman1986 napisał/a:
5. skopałeś - przepalona twarz i te wielgachne okulary. na nie.


A moim zdaniem piątka jest właśnie najciekawsza i najbardziej urocza, Ania wyszła po prostu fantastycznie :shock:

Przypomina mi to zdjęcie niektóre portrety Michaela Tarasova. link
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
Eldred, każdy ma inny gust. Dla mnie też piątka ma więcej uroku i wymowy niż np. 4.... A aspekty techniczne nie zawsze mają odbicie w artyźmie zdjęcia.
Az sie zarumieniłam na widok tego porównania... Dziękuję ślicznie :-)

[ Dodano: 2009-08-02, 15:04 ]
Teraz trochę Adriatyku.
6)
7)
8)
9)
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
6. bardzo mi sie podoba, kolory niesamowite. 8 rowniez przypadla mi do gustu. w 7 przeszkadza mi troche ten krzak po prawo. uzywalas jakis filtrow?
pozdrawiam i gratuluje zdjec ;-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Widoczki niezłe,troszeczkę brakuje ostrości albo zjadło ją zmniejszanie fotek.7.wyróżnia się na tle pozostałych tylko to drzewo ciach.Muszę Ci powiedzieć o ile Twoje wcześniejsze portrety były dobre to te widoczki są już tylko przeciętne.
 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
kinek, polaryzacyjnego jedynie. No i troche podkręciłam podstawowe wartości w PS'ie. I dziękuje :-)
andrzejb, może faktycznie miałes rację, że troche sobie za wysoko poprzeczkę postawiłam. :roll:
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
8 jest o tyle ciekawa, że jest taka srebrzysta. Mi się podoba.
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
6,7,9 Kadry są bez wątpienia dobre, ale potraciło się w czerni dużo szczegółów. No i kolory za intensywne moim zdaniem. 8 bardzo się podoba, bez zastrzeżeń.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
martinnezzz napisał/a:
6,7,9 Kadry są bez wątpienia dobre, ale potraciło się w czerni dużo szczegółów
A co byś pod takie światło chciał w tych cieniach zobaczyć? :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach