Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Sieć WiFi
Szukam pomocy w temacie sieci WiFi.

Mam w domu sieć podpięta przez router kabelkiem do kompa. Sieć chodzi bez zająknięcia. Ponieważ router ma antenkę i sieć 811.2b i g to wykorzystujemy sieć bezprzewodową. Tyle że o ile z telefonem nie ma problemu, to laptop co jakiś kwadrans sam się rozłącza. Niezależnie od tego czy sieć jest wykrzystywana czy nie po 15 minutach trzeba ponownie uruchomić łączenie z siecią.
Przeglądałem wszystkie ustawienia i nigdzie nie mogę namierzyć problemu. Mam odznaczone "wyłącz to urządzenie w celu oszczędzania energii", jest ustawione żeby łączył się z tą konkretną siecią automatycznie (no i po uruchomieniu windows sam się łączy).
Gdzie jeszcze może być problem :?: Pomocy! :roll:
 

jagielus  Dołączył: 19 Lut 2008
Jaka karta wifi siedzi w twoim laptopie?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Broadcom. Ale modelu nie znalazłem. Laptop to Lenovo S10.
 

jagielus  Dołączył: 19 Lut 2008
A czy w S10 jest też aplikacja Acess Connections? Ja miałem ten sam problem z kilkoma notebookami i w/w programem. Zawsze pomagało usunięcie jej i instalacja najnowszych sterowników.
Nowe sterowniki możesz łatwo znaleźć.
Użyj IE i wejdź na tą stronę :

http://www-307.ibm.com/pc...o.do?country=pl

i naciśnij "auto-detect this system"...

U mojej żony w laptopie miałem podobną sytuację , wifi potrafiło rozłączyć się w najmniej oczekiwanym momencie.... Pomogło właśnie to co opisałem powyżej tylko,że karta to był Intel.
Dobrze by było sprawdzić dokładniej jaka to karta i pociągnąć sterowniki ze strony producenta a nie Lenovo.

Użyj tego programu i zobacz dokładnie model:

http://www.gtopala.com/siw-download.html

p.s poza tematem czy można się jeszcze dopisać na smycze part 4 czy lista już zamknięta?
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Nie jest to problem z firewallem? U mnie właśnie przez niego występowały problemy. (miałem KIS)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
jagielus napisał/a:
http://www-307.ibm.com/pc...o.do?country=pl

i naciśnij "auto-detect this system"...
Nie znalazłem tego na tej stronie. No chyba ża pod IE się pojawi, ale tam mi ta strona się nie otwiera. :-)
 

jagielus  Dołączył: 19 Lut 2008
ok..

to może inaczej

1. wejdź na www.lenovo.com/pl,
2. wybierz wsparcie,
3. autodetect this system

oczywiście wszystko pod IE

[ Dodano: 2009-06-21, 23:03 ]
ups... po ...pl nie powinno być przecinka...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Pokazało "No product match for "LENO-VO". :mrgreen:

Badziewna ta stronka, ale ze sterownikami powalczymy, dzięki za podpowiedzi.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Miałem ten sam problem u klienta kiedyś
pamiętam ze poskutkowało wypierdzielenie wszystkiego od lenovo do karty wifi
i zainstalowanie jakiś driverów do broadcoma.

[ Dodano: 2009-06-22, 23:23 ]
Naprawdę poszukaj po chipsecie karty. Szukaj innych sterowników.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Narazie jestem na etapie szukania co tam siedzi. A że chwilowo WiFi jest nieużywana, to mi luba moja nie daje Lenka do zabawy. ;-)

[ Dodano: 2009-08-05, 11:51 ]
Pytanie o WiFi, ale inne: chce udostępnić przez wifi net, który jest podpięty do kompa A. Oczywiście komp A i B mają wifi, i to ma być używane do udostępniania. Połączenie bez zabezpieczeń, czyli "otwarte" działa, ale nie mogę ustawić żadnego zabezpieczenia - następuje zerwanie łączności. :-|

I druga sprawa: czy jest możliwość zrobienia z kompa A acces poita? Jakiś soft potrzebny? Jak to ustawić?

Oczywiście w obu przypadkach chodzi o to, żeby nikt mi do netu się nie podpinał.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
nie mogę ustawić żadnego zabezpieczenia - następuje zerwanie łączności

Próbowałeś ustawić filtrowanie MAC bez żadnych innych kombinacji?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
plwk, na razie robiłem to we właściwościach karty sieciowej, czyli żadnego dodatkowego softu nie mam. Na ruterze to co innego, ale nie wiem jak się do takiej funkcjonalności dobrać w windowsie. :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Gwiazdor, na router wchodzisz przez przeglądarkę www i tam ustawiasz mac swojej karty sieciowej, resztę wycinasz
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Gwiazdor pytał chyba o wifi za pomocą kart tzn. A kablem do netu a B wifi za pośrednictwem karty z A , tak to zrozumiałem .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy na CD do płyty głównej nie ma jakiegoś dodatkowego oprogramowania do karty sieciowej?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
opiszon, :-P gezeb już wytłumaczył - nie mam tam rutera!
plwk, to jest lapek i nie mam nic więcej do niego.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
to jest lapek i nie mam nic więcej do niego

Szukałeś na stronie producenta? Przykładowo dla laptopa mojej małżonki znalazłem oprogramowanie dla konsoli dla WiFi.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
kierdel, dzięki, poczytam w weekend i moż coś mi się rozjaśni.

A czy przy okazji ktoś może mi wyjaśnić prosto "mostki sieciowe"? Kiedy i po co?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Re: Sieć WiFi
Gwiazdor napisał/a:
laptop co jakiś kwadrans sam się rozłącza. Niezależnie od tego czy sieć jest wykrzystywana czy nie po 15 minutach trzeba ponownie uruchomić łączenie z siecią.
Miałem w domu podobny problem, wystarczyło zmienić w ustawieniach routera, w zakładce dotyczącej bezprzewodowej łączności, kanał na inny. Ja zmieniłem z 1 na 8 i przestało się rozłączać. U klientki wszystko chodzi na kanale 6, na innym nie chce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach