PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Dwójka protestuje
Czego będziemy słuchać, kiedy rozpierniczą Polskie Radio :evil: ?
http://www.polskieradio.p...ykul105018.html
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Pytanie retoryczne.
Chcę wierzyć, że radio pozostanie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Będziemy słuchać - RMF FM, RMF FM i RMF FM :mrgreen:
Czyli beznadziejnych stacji, puszczających tę samą, przeważnie przeciętną muzykę non stop. Mieszkańcy największych miast mają trochę lepiej, bo mają Radio Pin i TokFM. TokFM można też słuchać w necie, ale już nie w samochodzie. Pin teoretycznie też. Ale trzeba się rejestrować. Rejestrowałem się parę razy i za każdym razem było coś nie tak i nie mogłem słuchać.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Wrocław
Ma radio RAM 89,8 FM. Można słuchać w Internecie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:
TokFM można też słuchać w necie, ale już nie w samochodzie.
A dlaczego? Jakiś zakaz jest słuchania "radia mówionego" w autach czy o co chodzi?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
matb napisał/a:
A dlaczego?


Mały zasięg.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
PK napisał/a:
Czego będziemy słuchać, kiedy rozpierniczą Polskie Radio :evil: ?

czego innego :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tego, które ma najlepszy zasięg (podobno nie da się przy nim zasnąć)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:
Mały zasięg.
Ja się nie znam, ale chyba internet po polach hula? Tylko prędkość transmisji za mała będzie do radia?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bedziecie s,uchac i ogladac beznadziejne programy/audycje ktore maja za zadanie rozmiekczyc wasze mozgi, a nastolatki przywyczaic do nieskrepowanej niczym konsumpcji papki medialnej
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Fafniak napisał/a:
bedziecie s,uchac i ogladac beznadziejne programy/audycje ktore maja za zadanie rozmiekczyc wasze mozgi
Na szczęście istnieją wyłączniki :evilsmile: W przypadku TV już z takiego skorzystałam. Na dobre.

Tam, gdzie sięga Internet, da się wytrzymać. Jest kilka dobrych zagranicznych...
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak dla mnie telewizja moze nie istniec, mozna by calkowicie zrezygnowac z dofinansowywania i w 100% ja skomercjalizowac, i tak nie ogladam, ale porzadnego radia potrzebuje jak powietrza. W pracy skazany jestem na brzeczacy w tle RMF ze swoimi 100 baznadziejnymi piosenkami lecacymi na okraglo, mam tego serdecznie dosc. Ale w domu i w samochodzie namietnie slucham trojki, roxy i wlasnie dwojki. Szkoda by bylo strasznie gdyby Polskie Radio ucierpialo najbardziej na likwidacji abonamentu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
To mnie wlasnie rozwala, ze w tej calej dyskusji o mediach publicznych, zupelnie pomija sie radio. Ciagle tylko ta telewizja i telewizja - jak dla mnie, to te farse pt TVP moga zamknac w trzy dupy albo sprzedac Polsatowi albo TVN. Mam to gdzies. Ale jesli zaczna zamykac programy polskiego radia, to juz bedzie pierwszy krok do totalnego zglupienia narodu. Jak nowe pokolenia maja ksztalcic swoja wrazliwosc, skoro zostana praktycznie pozbawione mozliwosci mimowolnego kontaktu z kultura wysoka? Ktos kto jest rozwiniety kulturalnie, juz jakos sobie poradzi, ale ktos, kto wlasnie poiwnien wyrastac z gimnazjalnych fascynacji masowa papka, juz nigdy z niej nie wyrosnie, bo nie dostanie zadnego impulsu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dzerry napisał/a:
te farse pt TVP moga zamknac w trzy dupy albo sprzedac Polsatowi albo TVN

ano

dzerry napisał/a:
Ale jesli zaczna zamykac programy polskiego radia, to juz bedzie pierwszy krok do totalnego zglupienia narodu.

już dawno zaczęli

vide Radio Bis
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
dzerry napisał/a:
Ale jesli zaczna zamykac programy polskiego radia, to juz bedzie pierwszy krok do totalnego zglupienia narodu. Jak nowe pokolenia maja ksztalcic swoja wrazliwosc, skoro zostana praktycznie pozbawione mozliwosci mimowolnego kontaktu z kultura wysoka?

Dokładnie! "Dwójka" to jedne z najlepszych radio z muzyką klasyczną w Europie :!: Zazdroszczą go nam nawet słuchacze z Niemiec. Poza tym to jedne z nielicznych, gdzie nie ma komercyjnych reklam!

A na tym przykładzie widać, jak działa nasz cudowny Minister Kultury (Zdrojewski) :-x Woli pisać bzdurne ustawy (planuje rejestrację serwisów internetowych!), niż coś robić dla polskiej kultury :evil:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
to te farse pt TVP moga zamknac w trzy dupy albo sprzedac Polsatowi albo TVN.

niestety ale nawet nie wiesz co piszesz
dzerry napisał/a:
Mam to gdzies
szkoda
widze ze nie zdajesz sobie sprawy co tak naprawde robi telewizja (pomiajjac to co musi zeby istniec - czyli durne seriale i inne tance na lodzie)
a to ze ciebei nie inetesuja kanaly typu tvp kultura czy sport to inna sprawa. Widzocznie nie potrzebujesz obejrzec dobrych materialow (tvp kultura)
Jest tez taki kanal Polonia - dla ludzi mieszkajacych zagramanica - wana sprawa
jest tez kupe innych moze mniej istotnych dla jednych a bardziej istotnych dla innych programow/cykli/pojedynczych materialow ktorych nie uswiadczysz w zadnej komercyjnej stacji.
Piszac takie teksty niestety wedlug mnie zaswieciles takim poziomem dyletanctwa ze szkoda gadac
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniaczku, ale nie masz do końca racji.
Fafniak napisał/a:
durne seriale i inne tance na lodzie
Ile tego jest w programie i jaki to ma budżet ? A ile jest ambitnych pozycji na kanałach innych niż TVP Kultura ? A jaki jest budżet całej TVP Kultura i TVP Polonia ? Pewnie taki, jak jednego idiotycznego serialu, lub połowy tańców na lodzie. Nie chce rozpoczynać bardzo kontrowersyjnej dyskusji o abonamencie, który płacę i co za to dostaję ? Oprócz TVP Kultura i teraz jeszce chwilami organu IPN po nazwą TVP Historia to same bzdury i reklamy, za które też ktoś płaci.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
Piszac takie teksty niestety wedlug mnie zaswieciles takim poziomem dyletanctwa ze szkoda gadac
Widze, ze uwagi dotyczace swojej firmy za bardzo bierzesz do siebie. Wypraszam sobie takie teksty Fafniak.

Sorry, ale ja z premedytacja nie zamierzam kupowac zadnej telewizji kablowej, po to by uchronic moje dziecko od tego calego gowna. Wiem, ze na TVP Kultura jest mnostwo wartosciowych materialow, ale ja niestety nie mam do nich dostepu. Mam za to dostep do tanca na lodzie, k jak komercja, amerykanskiego kina klasy C, nierzetelnego dziennikarstwa i wtranianych w kazde mozliwe miejsce bzdurnych reklam.

Dada napisał/a:
to same bzdury i reklamy, za które też ktoś płaci.
I wlasnie o to chodzi. TVP to rozdmuchane do granic absurdu ambicje bez pokrycia w rachunku ekonomicznym i coraz wieksza komercja, ktora niestety jest na duzo nizszym poziomie producenckim niz u komercyjnej konkurencji. Telewizja publiczna powinna istniec, ale z budzetem 10 razy mniejszym, bez reklam i komercyjnych produkcji. Cale pasmo powinno byc misyjne. Powinny tez zostac osrodki regionalne, bo one maja bardzo duze znaczenie dla spolecznosci lokalnych. Wszyscy by na tym zyskali.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
est tez taki kanal Polonia - dla ludzi mieszkajacych zagramanica - wana sprawa
Byłem ponad 5 lat zagramanicą i wg mnie TV Polonia to chała jakich mało (a specjalnie ją dokupiłem do kablówki, żeby miec "kontakt z ojczyzną").

Rozumiem, że Twój punkt widzenia jest inny - ja jestem zwykły telewidz (coraz rzadziej oglądający TV). I zgadzam się z opinią, że TVP mogą pomóc tylko buldożery.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jeszcze taki przyklad. Czy BBC na przyklad organizuje jakies bzdurne festiwale brytyjskiej piosenki? Nie, ale transmituje na zywo Glastonbury. Nic dziwnego, ze potem polowa europejskiego rynku muzycznego to mlodzi wykonawcy z UK. Za to nasza kochana telewizja publiczna, wydaje miliony na dwa obrazajace moj gust muzyczny "wydarzenia" - jedno to Opole, aka "Zombie Reaktywacja z Playbacku", a drugie to Sopot Hit Festival aka "umcy umcy sopotek sie bawi podkrec basa w mojej bemce" aka "mega lans warszafka na monciaku". Dlaczego w ogole telewizja publiczna wspolpracuje z takim gownem jak Eska, kiedy stacje publiczne sa na skraju upadku?

Przejrzalem program na caly tydzien. Ja rozumiem, ze jest sezon ogorkowy, ale w calym tygodniu znalazlem 3 pozycje, ktore potencjalnie by mnie interesowaly. Dlaczego potencjalnie? Kolejny przyklad - relacja z festiwalu kultury zydowskiej w Krakowie - koncert finalowy. Okazalo sie, ze calosc trwala kilkadziesiat minut, z czego polowa to rozmowy, a z calego koncertu puszczono jakies 4 piosenki. I po to wydano tyle kasy na produkcje calego koncertu, zeby potem puscic 4 piosenki o 23:30 w niedziele? No tak, ale w rozliczeniu to dobrze wyglada i kto mial zarobic, ten zarobil.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach