Jaroslavus  Dołączył: 26 Kwi 2008
Jak przelać pieniądze za granicę?
Witajcie,

Jako że jestem kompletnie zielony w tych sprawach doradźcie mi proszę jaką formę wybrać, ile to kosztuje bądź co polecacie. Sklep w którym będę kupował obsługuje przelew zagraniczny, zapłatę kartą lub poprzez paypal. Ja mam następujące możliwości:
- przelew zagraniczny
- zapłata kartą płatniczą (mam Visę Electron - podobno da się, ale nie jestem pewien)
- założenie konta paypal (obecnie polska strona nie działa)
- założenie konta walutowego (wbp lub multibank?)

Nie wiem natomiast co jest najtańszą opcją i jakie są prawdziwe koszty. Kwota o jakiej mówimy to jakieś 5000 zł. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Jarek
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
paypal polecam
 
Jaroslavus  Dołączył: 26 Kwi 2008
O witaj :-)

Z tego co widzę to mnie to nic nie kosztuje, ale przelewam pieniądze w złotych na konto paypal więc po jakim kursie są przeliczane?

Pozdrawiam
Jarek
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jaroslavus napisał/a:
po jakim kursie są przeliczane?

http://www.tinyurl.pl/?tBHUWNwk

Jak firma PayPal oblicza kurs wymiany walut i gdzie w witrynie PayPal mogę go sprawdzić?

Dwa razy dziennie do naszego systemu przekazywana jest informacja o oferowanej stawce hurtowej. Do stawki tej dodawana jest marża w wysokości 2,5%. Na tej podstawie określany jest detaliczny kurs wymiany stosowany w przypadku transakcji w systemie PayPal, obejmujących wymianę walut. Kurs ten może różnić się od kursów podawanych w gazetach, portalach internetowych czy telewizji.

Kurs jest określany w czasie wymiany walut. Dzięki temu jest on zawsze aktualny. Na przykład:

* Jeśli przelewasz środki z jednego salda walutowego na drugie, kurs wymiany będzie zaktualizowany i wyświetlony w czasie dokonywania przelewu, przed jego ostatecznym zatwierdzeniem.
* Jeśli transakcja obejmuje wymianę walut, kurs wymiany będzie zaktualizowany i wyświetlony w czasie dokonywania transakcji, przed jej ostatecznym zatwierdzeniem.

Bieżący kurs wymiany walut systemu PayPal możesz sprawdzić, wykonując następujące czynności:

1. Zaloguj się do swojego konta PayPal pod adresem https://www.paypal.pl/.
2. Na pasku menu u góry strony kliknij łącze Profil.
3. W kolumnie Informacje finansowe kliknij łącze Salda walutowe.
4. Wprowadź wymagane informacje w polu Wymiana waluty, a następnie kliknij przycisk Oblicz. Kurs wymiany waluty wyświetlony zostanie w polu poniżej.
 
Jaroslavus  Dołączył: 26 Kwi 2008
Dziękuję :)

Widzę że strona już działa.

A korzystał ktoś z checkout google?
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
z googlecheckout korzystałem, działa podobnie jak paypal tylko ponoć jest bardziej wygodne (albo bezpieczniejsze bo już nie pamiętam) dla sprzedającego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach