weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
A ma ktoś fotkę czarnego Su 22 m3u? Ja niestety nie zrobiłem, chciałem obejść wystawę w przerwie pokazów, aż tu nagle jak nie lunie... W każdym razie bardzo chciałbym popełnić model tego samolotu, a do tego niezbędne są fotki.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Marcin_G napisał/a:
Mocno się zastanawiam nad wyjazdem do Berlina w przyszłym roku. Odległość z mojego miasta taka sama jak do Radomia, a samolotów do obejrzenia znacznie więcej.
Tutaj więcej informacji:
http://www.ila-berlin.de/ila2010/home/index.cfm
ceny i godziny otwarcia
http://www.ila-berlin.de/...cher/preise.cfm
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Też się zastanawiam nad ILA, muszę w końcu jakieś pokazy zaliczyć, ale TYLKO te, gdzie będą warbirds'y. Szkoda tylko, że wygląda na to, że znowu będę miał konflikt z datą :-(
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Dzięki piotr_luk za informację :-B
Co do samej katastrofy, to może i faktycznie przyczyną były ptaki. Jak się jednak obejrzy filmy dostępne w sieci z katastrofy we Lwowie i innych wypadków tego samolotu, to wszystkie są praktycznie takie same jak ten w Radomiu. Rację być może mają Ci co twierdzą że SU-27 jest za ciężki na takie pokazy. Jakby nie patrzeć odbywają się one na stosunkowo niskim pułapie i często z prędkościami bliskimi przeciągnięcia.
 

jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://picasaweb.google.pl/wojtowiczfoto
pod tym adresem wrzuciłem na początek kilka tapet z Radomia, zrobiłem je wczoraj na szybko dla syna dlatego może nie są najlepszej jakości :( obiecuję jak tylko znajdę odrobinkę czasu obrobić więcej i zrobić osobną galerię.... przy okazji - nigdy wcześniej nie robiłem tego typu zdjęć więc przepraszam z góry za niedociągnięcia...
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
weiss77, Tak mam tego Su z soboty,później tu zajrze i powrzucam,może jeszcze coś z niedzieli przy okazji.
jarekw, na tapetę to ja bym dał coś jak poniżej,myślę ,że to najlepsza fota z tych pokazów ,do tego zrobiona w piątek na treningach ,...no i to Su 27.
Uznanie dla autora.
http://www.airplane-pictures.net/image59647.html

 

jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
flying, to zdjęcie jest niesamowite.... nigdy wcześniej nie robiłem zdjęć tego typu i szczerze mówiąc nie sądziłem że coś z tego wyjdzie, tym bardziej z tym sprzętem którego używam, no ale cóż - dla mnie to frajda samo robienie zdjęć... a swoją drogą, podobno można się dostać oficjalnie na pokazy w piątek... jakaś akredytacja dla fotoamatorów...
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
jarekw napisał/a:
flying, to zdjęcie jest niesamowite.... nigdy wcześniej nie robiłem zdjęć tego typu i szczerze mówiąc nie sądziłem że coś z tego wyjdzie, tym bardziej z tym sprzętem którego używam, no ale cóż - dla mnie to frajda samo robienie zdjęć... a swoją drogą, podobno można się dostać oficjalnie na pokazy w piątek... jakaś akredytacja dla fotoamatorów...

Zdaje się chodzi o Spotter pack, kosztuje 300 pln i w tym roku było 70 miejsc. Pozwala nawet na pomacanie samolotu. Chciałem sobie załatwić akredytację- pracuje w takim jednym ogólnopolskim miesięczniku, ale odpisali, że już nie ma miejsc. Może to i prawda, bo napisałem prośbę dwa dni przed zamknięciem ankiet dla dziennikarzy.
flyingKopara mi opadła. Niesamowite.
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
A propos ptaków to (polityczne) sępy zaczęły się zlatywać:

Z dzisiejszej "Krakowskiej"
http://polskatimes.pl/gaz...ozony,id,t.html
Cytat
Piknik lotniczy w Krakowie zagrożony

Katastrofa białoruskiego myśliwca SU-27 w Radomiu może być gwoździem do trumny Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

Posłowie z komisji infrastruktury już zapowiadają zaostrzenie przepisów dotyczących organizacji takich imprez.

W czerwcu, już po zakończeniu pikniku w Krakowie, zaraz po starcie tuż przy os. Oświecenia rozbiła się cessna. Zginął pilot awionetki, a jeden z trójki pasażerów zmarł w szpitalu. Już wtedy pojawiły się głosy, że piknik należy przenieść na obrzeża miasta.


Za takim rozwiązaniem opowiadają się posłowie z komisji infrastruktury pracujący nad zmianami w ustawie o prawie lotniczym. - Jestem przeciwnikiem rosyjskiej ruletki. Pokazy lotnicze to ryzyko, które przyciąga widzów. Nie możemy jednak narażać ludzi, którzy mieszkają w pobliżu odbywającej się imprezy - twierdzi poseł Andrzej Adamczyk (PiS), zastępca przewodniczącego komisji infrastruktury.


Podobnego zdania jest poseł PiS Edward Czesak. - Jestem przeciwny pokazom lotniczym w centrach miast, w tym w krakowskich Czyżynach - mówi.


Ech, szkoda słów...

Świetne zdjęcia, tak poza tym ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Za takim rozwiązaniem opowiadają się posłowie czyli ci najmniej kompetentni już się wypowiedzieli ech szkoda, że klasa polityczna w Polsce to takie dno :roll:
 

pawel  Dołączył: 16 Gru 2007
weiss77 napisał/a:
A ma ktoś fotkę czarnego Su 22 m3u? Ja niestety nie zrobiłem, chciałem obejść wystawę w przerwie pokazów, aż tu nagle jak nie lunie... W każdym razie bardzo chciałbym popełnić model tego samolotu, a do tego niezbędne są fotki.


A ktoś ma :-)
Jak będziesz potrzebował to dam Ci na maila full size






I jeszcze coś takiego

 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
flying niesamowite !!!
pawel to ostatnie bardzo ciekawe.
 

pawel  Dołączył: 16 Gru 2007
Red Arrows latają tak, ze ciężko im zrobić nieciekawe zdjęcie ;-)
 
siwyyy77  Dołączył: 23 Lip 2007
[quoteJestem przeciwny pokazom lotniczym w centrach miast, w tym w krakowskich Czyżynach[/quote]

Ja też ;-)
Jest lotnisko za Krakowem w Pobiedniku, które jest zdecydowanie lepszym miejscem na tego typu impreze IMO
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
pawel napisał/a:

A ktoś ma :-)
Jak będziesz potrzebował to dam Ci na maila full size

Dzięki wielkie! Flying tobie też dziękuję za zdjęcia wysłane na PW. Su 22 to bardzo ciekawy samolot, w zasadzie nie można znaleźć dwóch identycznie pomalowanych. A już Polacy przodują w malowaniach okolicznościowych tej maszynki. W każdym razie fotki na pewno mi pomogą.
 

pawel  Dołączył: 16 Gru 2007
Mi się zawsze podobało malowanie 'tygrysie' :-)

 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
Skoro o malowaniach okolicznościowych - pamiętam 'tygrysie' malowanie Mig'a 21 Bis bodajże, robiło piorunujące wrażenie, podobnie jak pokaz tej maszyny w locie. Wszystko na Airshow kilka lat temu, a okazją do pokazania pary 'tygrysów' było wycofanie dwudziestek jedynek z użytkowania w lotnictwie polskim. Mam gdzieś nawet klisze z fotkami. Chyba.

update:

pawel podparł mnie fotką, z resztą :P
 
ob@r  Dołączył: 08 Lip 2007
tak patrze na tego SU22 i tego "tygrysiego" Miga 21 i kurde poza kolorem nie moge dostrzec różnicy, ani w wielkość a przecież SU jest większy :)
 

pawel  Dołączył: 16 Gru 2007
Ja nie wiem jak Wam Mig miga na tym zdjęciu, przeca to Su-22UM3K wypisz wymaluj :mrgreen:
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Mig 21 Bis miał też malowanie orle- orzeł na czerwonym tle. Akurat tamten egzemplarz był nielotem. Był to bodaj pierwszy polski samolot, (po wojnie rzecz jasna)na którym zastosowano okolicznościowe malowanie w amerykańskim stylu. Do tej pory malowano tylko małe herby. Orzeł wyglądał nieźle między innymi dla tego, ze wszystkie bisy były w całości malowane szarym lakierem, a nie tak jak pozostałe migi srebrnym.


A tak nawiasem mówiąc chodziło o któregoś z tych?
http://www.sanko.wroclaw....olor-mig21.html

Żaden nie jest bisem, wiec może był jeszcze jakiś?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach