stealth  Dołączył: 09 Sty 2007
  [przejsciowka] przejściówka zablokowana...
To mój debiut na forum , więc Witam :-B !
Ostatnio zamówiłem przejsciówkę na m42 do mojego Samsunga GX-1L ... wszystko pięknie działa z pentaconem 135 ale przed chwilą chciałem ją wyjąć a tu ... psikus :-/ niechce wyjść ... zablokowała się i coś ją trzyma... wiem że dla was to pewnie banał :lol: ale nie wiem co teraz zrobić z tym fantem :shock: proszę pomóżcieee :cry:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzyma ją mała blaszka z boku i nie pozwala jej się obrócic w gnieździe bagnetu. Musisz ją paznokciem albo cienkim srubokrętem docisnąc w kierunku "do wnętrza dziury po obiektywie" i wtedy obrócić w kierunku "lewa strona w dół". Wszystkie kierunki mając przed sobą aparat ze zdjętym obiektywem.

[ Dodano: 2007-01-20, 20:28 ]
A tak w ogóle - to witaj w Gronie Zakręceńców ;-) :-B
 
stealth  Dołączył: 09 Sty 2007
No właśnie ... wszystko robie dokładnie jak to opisałeś jestem na etapier " wyjmowania redukcji z bagnetu" ale niechce za nic wyjsc... troche "odstaje" ale dalej ani rusz go wyjąć...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Albo przejściówka jest jeszcze nie całkiem obrócona (bardziej prawdopodobne) więc spróbuj ją jeszcze obrócić.
Albo jest za dobrze spasowana (mniej prawdopodobne) więc muszisz ją podważać z dwóch stron (patrząc po średnicy) równocześnie, łapiąc za fragment już wystający ponad bagnet.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
kiedys udalo mi sie przekrecic obiektyw w taki sposob, ze przejsciowka zaklinowala sie w bagnecie :roll: meczylem sie z nia kilkanascie minut, no ale sie udalo, czego i Tobie zycze. Badz delikatny :mrgreen:
 
stealth  Dołączył: 09 Sty 2007
Przejściówka jest napewno do końca obrócona... ani równoczesne podważanie nic nie daje... wygląda to tak jakby ta "dolna" część z blaszką wychodziła, a góra część była zablokowana

l_uka napisał/a:
Badz delikatny
zapewniam jestem bardzo delikatny :-P dostałbym zawału jakby coś się stało :lol:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
trzymamy kciuki.... i jak??
 
stealth  Dołączył: 09 Sty 2007
Narazie przykręciłem obiektyw... i jutro się za to zabiore może coś znajdze w internecie na ten temat i ochłone troche :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Spróbuj wyjmować (po przekręceniu) kiedy redukcja jest jeszcze cała schowana w bagnecie, chwytając od wewnątrz "po średnicy". Widocznie jednostronnie się klinuje, więc wyjmowanie musi być "prostopadłe".

 
stealth  Dołączył: 09 Sty 2007
zorzyk Dziękuje za pomoc , jutro zobacze co da się zrobić :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jak dobrze, że nie mam tej blaszki, sprężynki ani podobnych wynalazków ;-)
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy nie boicie sie, ze np. jakies opilki z gwintu (nie mowie juz o smarze) czy mikro odlamek powstaly przy silowym, jak powyzsze, wyciaganiu srobokretem przejsciowki z bagnetu, zagosci wewnatrz krpusu??? :shock:
Nie raz uzywalem przejsciowki na M42 z analogiem, ale uzywanie tego z cyfra, ze wzgledu na podatnosc matrycy na zbrudzenia i uszkodzenia, to chyba jednak nie jest najlepszy pomysl...
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
raz założyłam przejściówkę, której potem nie umiałam ściągnąć. nigdy więcej takich wrażeń (do analoga, na ricohu się nie blokowała, a na pentaxie - owszem)
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
dlatego ja blaszke odrazu odkręciłem, u mnie była taka cieniutka że bałem sie że odpadnie jak będę wyciągał redukcje.
 

nizki  Dołączył: 14 Sty 2007
Re: przejściówka zablokowana...
stealth napisał/a:
To mój debiut na forum , więc Witam :-B !
Ostatnio zamówiłem przejsciówkę na m42 do mojego Samsunga GX-1L ... wszystko pięknie działa z pentaconem 135

To ja poproszę o parę słów/przykładów, jak Ci się sprawuje ta 135-tka na cyfrze, bo właśnie kupiłem kasetkę i mam u mnie taką 135-tkę + parę innych szkieł Pancolar 1.8/50mm i zastanawiam się, czy warto w nie inwestować (zakup przejściówki + wizyty w serwisie, bo w obu przesłona przymyka się, jak chce. A jak nie chce - to się nie przymyka wcale.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach