argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kiwak napisał/a:
tydzień temu prąd się skończył, wyjąłem latarkę z szafy, włączyłem i działała. To co to za rewolucja/rewelacja z tymi eneloopami i innymi recyko??
Bo w latarce moze działać, włóż do cyfranki. Zobaczysz, jak szybko padną.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kiwak nie jest. Aparaty mają duży pobór prądu i ważne jest napięcie. Akumulatorki tracą napięcie i choć np w latarce wciąż działają to prawdopodobnie aparat na nich nie zadziała. Nie mam teraz czasu rozwijać, ale może ktoś inny. Postaram się wieczorem siąść nad tym i napisać odpowiedź na Twoje pytanie. Zresztą jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem poszukaj na forum www.elektroda.pl oni tam sporo o tym napisali. Odpowiedz tam na 100% tam znajdziesz i będzie ona dużo bardziej wyczerpująca i precyzyjna niż to co ja mogę napisać.

pozdrawiam
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Ok, Panowie, zgadzam się, latarka i cyfranka to nieco inne byty. I akumulatorki NiMH, NiCD tudzież stare dobre kwasowe, zasadowe i nie wiem jakie jeszcze mają swój prąd samorozładowania. Czyli naładowane i nieużywane tracą swój ładunek (nie napięcie). To oznacza, że po jakimś czasie nieużywania nie da się zrobić 300 zdjęć, a mniej. Np. 250 :-P Dłuższe przechowywanie - mniej zdjęć. Wszystko zgoda. Jednak ten prąd nie jest tak duży, żeby akku po tygodniu było puste! Można mówić o utracie ładunku np. 10% na miesiąc, ale nie więcej. No chyba, że te akku to jakaś kicha lub któryś już umarł.
Zresztą mój S1 leży sobie w szafie z akku w sobie i drugim kompletem naładowanym, jest używany sporadycznie (raz na miesiąc i rzadziej) i nie było tak, żeby go żona wzięła i mnie zabiła za puste akku.
Dzięki Żaba za chęci, ale nie szukaj; ja się parałem nieco elektroniką (nadal to robię, ale to już nie ta sama elektronika), więc w głowie coś zostało i na półkach też. 8-)
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
Test pojemności mojego kompletu Eneloopów który pada po około 20 zdjęciach.

1. 1929 mAh
2. 1921 mAh
3. 1923 mAh
4. 2030 mAh

Czyli nie jest tak źle, ale jeden odbiega troszkę od reszty. Spróbuję zrobić refresh i zobaczymy efekty.

Natomiast drugi komplet całkiem dobrze się zachowuje. Dziś przez dwie godziny chodzenia na 15 stopniowym mrozie i tylko 40 zdjęć, ale wskaźnik baterii cały czas pokazywał MAX.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Ha, czyli wszystkie akku są ok :shock:
Myślałem o jeszcze jednym teście, ale jak mają taką pojemność, to są ok.
A drugi komplet jaki masz?
Może eneloopy mają bardzo mały prąd samorozładowania, ale też mniejszą wydajność prądową i nie wytrzymują tych krótkich dużych poborów prądu, które tak lubią cyfraki i cyfranki? :roll:
 

palermo  Dołączył: 12 Lut 2007
Drugi komplet to identyczne eneloopy.
Zobaczymy czy się coś poprawi po refreshu, bo właśnie trwa i chyba jeszcze kilka dni potrwa.

[ Dodano: 2008-01-13, 08:43 ]
Były test pojemności i wszystkie 4 sztuki były na zbliżonym poziomie 1900mAh. Był też refresh.
Wczoraj poszedłem do lasu potestować moje "odświeżone" Eneloopy. Zauważyłem, że po tych zabiegach jest dużo lepiej z żywotnością tego kompletu. Jednak po ładowaniu prądem 200mAh , trzy akumulatorki ładowały się na zbliżonym poziomie około 1:30h. A czwarty ponad 4 godziny.
Wygląda na to, że jeden akumulatorek jest "sprawny inaczej".
 

BooM  Dołączył: 21 Sty 2008
Pozwolę sobie:
Szanowni Koledzy, czy "urodziły się" ostatnio jakieś fajne akumulatorki które możecie obecnie polecić do 540 FGZ. Co warto kupić Waszym zdaniem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Co warto kupić Waszym zdaniem.

eneloopy. Chyba ze trzaskasz kilka kompletow w jeden wieczor, to bierz cokolwiek firmowego z najwieksza pojemnoscia.
 

BooM  Dołączył: 21 Sty 2008
Eeeeech, no i zamówiłem sobie ładowareczkę BC-900 i dla porównania ogniwa Sanyo Eneloop 2000 mAh i GP ReCyko+ 2100 mAh
Ale na wyniki porównania to trzeba będzie pewnie troszku poczekać :-P
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
BooM napisał/a:
dla porównania ogniwa Sanyo Eneloop 2000 mAh i GP ReCyko+ 2100 mAh


to trzeba było jeszcze zamówić komplety:
Varta Ready2Use 2100 mAh,
Sony CycleEnergy 2100 mAh,
i Panasonic INFINIUM 2100 mAh. :mrgreen:
 

BooM  Dołączył: 21 Sty 2008
jack napisał/a:
to trzeba było jeszcze zamówić

A to z żalami proszę do szanownego sprzedawcy ... bo nie posiadał :-)
 

Kornal  Dołączył: 02 Lip 2008
  GP ReCyko+ 2050mAh
Alternatywą dla Enloopow są GP ReCyko+ (koszt podobny: około 30 zł za 4 szt.).
Zakupiłem je tydzień temu.
Po wsadzeniu do K100D Super miałem objawy "słabej baterii która może działać długo" (problem opisany w poście: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1883).
Po teście w BC-700 wskazanie pojemności to około 1700 mAh. Po ponownym uformowaniu wskazania niewiele powyżej 2050 mAh (czyli wartość producenta).

Przy okazji o akumulatorach NiMH starszej generacji, mających efekt samo-rozładowywania:

Energizer 2100 mAh z roku 2003, zakupiony w stanach, w testach na BC-700 wykonanych w zeszłym tygodniu wykazał wskazania około 1700 mAh (nigdy nie formowany ładowarką procesorową, ale użytkowany bardzo starannie). Na tych akumulatorach też mam efekt "słabej baterii która może działać długo".

Energizer 2500 mAh, zakupione w kwietniu b.r. w testach na BC-700 wykazały pojemności zbliżone do nominalnych, bez formowania. Przy tych bateriach powyższy efekt się nie pojawia.

[ Dodano: 2008-07-24, 21:58 ]
Tak to jakoś dziwnie napisałem ... w każdym z opisanych przypadków chodzi o komplet czterech ogniw. W żadnym z powyższych nie było sytuacji w której ogniwa różniły by się w dużym stopniu pojemnością.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Kornal napisał/a:
GP ReCyko+
ale te dla pewności otwierajcie przy sprzedawcy, kiedyś trafiłem na GP Recyko+ z ładowarką, wylane w środku, i był zwrot.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Jako jeden z entuzjastow Eneloopow (posiadam 2 komplety + 1 komplet Energizer), przekazuje, co uslyszalem od narzeczonego kolezanki ze swojej pracy.
Eneloopy nie nadaja sie do lamp blyskowych - jest okolo 80% szans na to, ze nie bedzie synchronizacji.

Do lamp i do DSRL kazde inne (chociazby Energizer), tylko nie Eneloopy.

I teraz doszedlem do wniosku, ze...
Wyjatek moze stanowic dzien, kiedy jest bardzo zimno i wszystkie inne aku padaja. ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
perl napisał/a:
Eneloopy nie nadaja sie do lamp blyskowych

Nie zauważyłem złej współpracy z moją lampą.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
perl napisał/a:
jest okolo 80% szans na to, ze nie bedzie synchronizacji.

Czekam na naukowe uzasadnienie tej tezy :-D
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
perl napisał/a:
Eneloopy nie nadaja sie do lamp blyskowych - jest okolo 80% szans na to, ze nie bedzie synchronizacji.


Właśnie dwa komplety tych baterii używam zamiennie do 540'stki pentaxa i nie widzę problemów :) no moze poza niedoświetlaniem w trybie PTTL ale nie sądze by to była wina bateri..., ale aż sprawdze jutro w domu z innymi z ciekawości :-/
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ludzie. Spokojnie. Wierze ze nikt z was nie odczuwa roznicy po zalozeniu jakichkolwiek akumulatorow. Ja tez nie widze roznicy. (Ponad polowa kobiet w Warszawie nie widzi roznicy - wiec po co przeplacac?).

Przekazuje, co uslyszalem od goscia ktory jest specjalista w tej dziedzinie.

Nic nie zamierzam udowadniac, sam uzywam eneloopow.

Jesli udalo by mi sie dowiedziec wiecej, napisalbym. Poki co uslyszalem jedynie tyle.

I bynajmniej nie chodzi o to zeby kogos przekonac do nieuzywania eneloopow :-?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
perl napisał/a:
Eneloopy nie nadaja sie do lamp blyskowych - jest okolo 80% szans na to, ze nie bedzie synchronizacji.


Ze niby czego?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
perl napisał/a:
Eneloopy nie nadaja sie do lamp blyskowych
Do mojej się nadają.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach