perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Do mojej się nadają.
Po czym tak wnioskujesz?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
alkos napisał/a:
Ze niby czego?

Za Wiki:
"Synchronizacja (z gr. synchronos - równoczesny); koordynacja w czasie, co najmniej dwóch zjawisk (procesów) tzn. dążenie do równoległego, niezależnego ich przebiegu, skoordynowanego w czasie lub do jednoczesnego ich zakończenia. Pojęcie synchronizacji występuje w fizyce, informatyce, elektronice, robotyce, multimediach (np. synchronizacja dźwięku z obrazem), muzyce.

W formalizmie Szczególnej Teorii Względności występuje problem synchronizacji zegarów, które służą do pomiaru czasu, mamy wtedy rozróżnienie pomiędzy synchronizacją absolutną a synchronizacją standardową, zwaną również synchronizacją Einsteina-Poincaré."


No to wg. tego co perl usłyszał od narzeczonego koleżanki ze swojej pracy ww. nie występuje w przypadku eneloopów i lamp błyskowych. Proste. Podobne zjawisko braku synchronizacji występuje u mnie w pracy. Mnie się wydaje że wychodzę z pracy za późno a mojemu szefowi że wychodzę za wcześnie.

Żeby nie offtopować (oftopiczyć ?) napiszę że sam używam eneloopów z lampą błyskową i wszystko działa jak powinno.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
perl napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Do mojej się nadają.
Po czym tak wnioskujesz?
Po tym, że lampa działa tak jak powinna.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Doskonale się rozumiem z lampą nawet po włożeniu do kieszeni enelpów
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Enzo napisał/a:
alkos napisał/a:
Ze niby czego?

.

Żeby nie offtopować (oftopiczyć ?) napiszę że sam używam eneloopów z lampą błyskową i wszystko działa jak powinno.


Oftopoczyć ;]
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Po tym, że lampa działa tak jak powinna.

No a na enelopach nie powinna, czyli masz zepsutą lampę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
No a na enelopach nie powinna, czyli masz zepsutą lampę.

Albo eneloopy walnięte... znaczy się nie zsynchronizowane.

TomaSzSz napisał/a:
Oftopoczyć ;]

Ofkors !
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Na allegro są eneloopy w różnych opakowaniach:

1.


2.


Czyżby jedne z nich <raczej te pierwsze> są podróbkami, czy to tylko inne opakowanie ?
 
otacon  Dołączył: 12 Maj 2008
USA
PL
produkty ze strony USA i z PL.. w związku z tym mniemam, że sa pakowane w 2 różne blistry. W sumie dopiero po Twoim poscie zwrocilem na to uwage. AAA zakupione mialem w plastikowych blistrach, natomiast AA w papierowo-plastikowych.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Te ze stronki w USA . Inna etykieta niż ta z mego postu .

 
otacon  Dołączył: 12 Maj 2008
@TomaSzSz - DE tu masz identyczne jak te z allegro
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! Bardzo ladnie opisane! Prosze tylko powiedziec ile zdjec na takich akumulatorkach(2500-2700) mozna zrobic.Pozdrawiam.Stefan.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
stefanscorpio, Bez kozery mogę powiedzieć pińcet :-P
Ale jak to zawsze w życiu bywa nie ma tak pięknie, wszystko zależy od warunków w jakich użytkujesz owe aku, oraz jak dużo używasz wyświetlacza LCD w swoim aparacie, czy robisz z fleszem, używasz stabilizację itd.
P.S. U mnie na sześciu enelopach to tak między 300 a 700,800 fotek, w sumie nigdy dokładnie nie liczyłem, ale tak mi się zdaje :mrgreen:
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! Jesli "pincet" to juz dobrze.Trzy komplety ze soba wystarcza.A ladowarka ktora pokazuje stan akumulatora itp.gdzie rosnie i jak sie nazywa? Pozdrawiam.Stefan.

[ Dodano: 2008-08-03, 02:31 ]
Witam! Czy takie cos http://www.allegro.pl/ite...a_aaa_wawa.html bedzie dobre czy moze ktos ma pomysl na cos lepszego? :-B :-B :-B :-) Pozdrawiam.Stefan.
 

kopajt  Dołączył: 30 Maj 2008
Eneloopy wystarczają na ponad 800 zdjęć w K200D, z czego ponad 200 z lampą (sprawdzone na weselu), a co do ładowarki - to BC-700 - wielokrotnie polecana na forum.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja parę razy próbowałam sspawdzić na ile zdjęć mi starczają... Ale problem w tym, że działają one tak długo, że przez ten czas zapominam od jakiego numerka mam liczyć :roll:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
stefanscorpio, co do ładowarki to polecam to:
http://allegro.pl/search.php?string=bc-700
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
A co powiecie o Tym zestawie ?

http://allegro.pl/item409...lka_gratis.html
 
otacon  Dołączył: 12 Maj 2008
@TomaSzSz to dość doby zakup bo sama bc-700 najtaniej z tego co patrzylem kosztuje z przesylka 86 + dodasz do tego ok 40 za aku... to juz przekroczysz 118.. wiec smialo zamawiaj
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Mam Energizer Ultra kompakt + 8 energizerów, niedawno coś się zrąbała, ale teraz jakby dobrze działa nie wiem sam. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach