anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Robur napisał/a:
Tak z zupełnie innej beczki- jak ktoś szuka akumulatorów, to w IKEA pojawiły się "ikeowe" Enellopy- 2000mAh za 19,90. Czyli 2/3 ceny tych z nalepką Sanyo. Nie wiem co one warte- kupiłem, i czekam na pierwszy test w tym tygodniu...

Test IKEA LADDA AA:
http://lygte-info.dk/revi...er%29%20UK.html
Ja już nie kupuję Eneloopów ;)

I polecam przy okazji http://lygte-info.dk/ - świetne testy baterii/akumulatorów/ładowarek/latarek.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
No więc mam te z Biedronki, i mam te z IKEA. Mam też Varty. Ostatnio wróciłem z podkulonym ogonem do Eneloopów. Sorry- żadne inne nie zbliżają się na odległość strzału. Tyle.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ale do tych starych białych czy nowych czarnych mocniejszych?
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Robur napisał/a:
No więc mam te z Biedronki, i mam te z IKEA. Mam też Varty. Ostatnio wróciłem z podkulonym ogonem do Eneloopów. Sorry- żadne inne nie zbliżają się na odległość strzału. Tyle.

Kodak z Biedronki 2000mAh działają u mnie dobrze.
A te Enelop Pro ktoś z was testował?
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Ja we wrześniu kupiłem wraz z lampą Enelop PRO, a do tej pory miałem 2 komplety zwykłych wraz z K-x od 2010r. Zawsze rozładowywane i następnie ładowane przez BC700 i szczerze, różnica jest, ale prawie znikoma. Faktycznie, jeśli chodzi o lampę, różnica w gotowości lampy jest znaczna (robię na imprezie ok 400 zdjęć w 3 godziny). Natomiast w K-x nie widzę różnic w ilości zrobionych zdjęć. Moje stare Enelopy po naładowaniu pokazują ok 2200 mAh.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Właśnie zakupiłem varta 2600. Ładowane były pradem 1000 w ladowarce nc-1000 po zakończeniu pokazał się wynik 668 mAh. Albo czegoś nie rozumiem albo powinien zostać wywietlony wynik ok 2600. Czy coś jest nie tak?
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
pawelsko, tzn, że były częściowo naładowane..
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
To po naładowaniu nie pokazuje całkowitej aktualnej pojemności?
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Zawsze pokazuje ile naładowała a nie całą pojemność.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
A da się sprawdzić aktualną pojemność?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak. Ustaw na rozładowanie i ponowne naładowanie, a jeszcze lepiej na odświeżanie, ale to trwa baaaardzo długo. ;-) Pzdr.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
przy innym modelu ładowarki odświeżanie trwa mi ok tygodnia
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można ustawić wyższy prąd i jest szybciej.
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Witam !
Jakiś teścior znalazłem, może komuś się przyda w podjęciu decyzji, co kupić:

http://www.pcworld.pl/art....ladowania.html
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Test testem ale nie wszystkie akumulatory sprawdzają się w zastosowaniu.
Większość z nich w przeciwieństwie do baterii zamiast 1,5 ma 1,2V.
Testem też nie do końca należy wierzyć bo mogą być sponsorowane.
Zagadka:
Który to Pentax się nie uruchamiał na akumulatorkach (poza Enelpami) ewentualnie działał bardzo krótko?
 
metall1000  Dołączył: 14 Maj 2010
Czy to k-r ?
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Z tego co pamiętam do k-x.Nie próbuję go na innych.Krótko i mało zdjęć robił na energizer lub duracel nie pamiętam szczegółów.
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
K-x, przeszedłem całą drogę, najpierw mówili, że trzeba rodzaj baterii w aparacie ustawić. Może z 20 zdjęć więcej... Potem, że nowe oprogramowanie, bez różnicy. Kupiłem Eneloopy, jestem szczęśliwy :mrgreen:
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
FraZa napisał/a:
Ale do tych starych białych czy nowych czarnych mocniejszych?


...do czarnych- poszedłem na tłusto :-D
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Mam białe eneloopy, mam ikeowskie, miałem biedronkowe kodaki. Nie zauważyłem różnicy. W k-m wszystkie działają o niebo lepiej niż energizery 2500 czy GP 2700 i mimo teoretycznie mniejszej pojemności wytrzymują więcej zdjęć. Tyle w temacie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach