Michu  Dołączył: 18.04.2006
A propo Ladda z Ikea.

majtek  Dołączył: 16.06.2011
Moje jednostkowe doświadczenie. Czarne padły, białe służą dalej, ładowarka starego typu, nieprocesorowa.

Tomek B.  Dołączył: 07.01.2012
majtek napisał/a:
Moje jednostkowe doświadczenie. Czarne padły, białe służą dalej

Tak samo. Ładowarka BC-700

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
Dzięki. Zostaję przy białych, chyba, że mnie przyciśnie i akurat będę w Ikea ;-)

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Właśnie odebrałem z zamarzniętego paczkomatu czarne Eneloopy Pro. Ciekawe, czy zobaczę wreszcie w K-x zielony wskaźnik naładowania :lol:

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
To nie lepiej było Tobie do Baltrade podjechać? Niewiele dalej, a przynajmniej nie spędziłyby dnia w kriokomorze :)

PS
Powinienem kupić kilka negatywów i wywoływacz Adoxa bo już się kończy. Czekam na ocieplenie klimatu :D

skaarj napisał/a:
To nie lepiej było Tobie do Baltrade podjechać?
Tam właśnie kupione, tyle że wybrałem odbiór piechotą. Paczkomat mam w zasięgu piechura. Do Baltrade musiałbym zaś fatygować oddziały zmechanizowane.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Ryszard, na pocztę też Kolega ma daleko :-P do tego problemy z pamięcią :evilsmile:

rychu, sorry, JUTRO!!! :evilsmile:

rychu, wysłałem. W drodze na pocztę miałem jeszcze kupić ten no... na pamięć, kurde... ale zapomniałem :lol:

[ Dodano: 2018-03-03, 18:41 ]
Eneloop Pro działają zaś znakomicie! Kilka dni intensywnego testowania! Aparat włączyłem z 15 razy, 4 razy szperałem w menu, zrobiłem 35 zdjęć mojego biurka i 20 razy odpaliłem podgląd - wskaźnik nadal zielony, sukces!
No bez jaj, nawet nie wiedziałem, że K-x tak potrafi. Na używanych akumulatorkach kupionych przy okazji ze sprzętem, zielony wskaźnik widziałem przez pierwszych 10s, potem 50 pstryków na żółtym i dalej już tylko czerwona pusta ramka symbolu bateryjki ;-)

Tomek B.  Dołączył: 07.01.2012
Eneloopy Pro działają świetnie tylko krótko. Po kilkunastu ładowaniach zaczęły się problemy z pojemnością.

Cytat
Po kilkunastu ładowaniach
U mnie to może potrwać kilka lat...

espresso  Dołączył: 30.04.2007

Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
espresso napisał/a:
Enelopy są przereklamowane. Szczególnie czarne. https://fotoblogia.pl/11922,akumulatory-z-ikei-szybsze-niz-profesjonalne-eneloopy-to-niemozliwe-a-jednak

Ja bym jeszcze poczytał jakiś artykuł w którym elektronik testuje młotkiem wytrzymałość szkieł w obiektywie i po takim teście stwierdza ktory obiektyw lepszy :evilsmile:

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
espresso napisał/a:
Enelopy są przereklamowane. Szczególnie czarne.

Potwierdzam - białe są wyraźnie bardziej żywotne, czarne już nie żyją.

espresso napisał/a:
akumulatory-z-ikei-szybsze-niz-
Prawdą jest, że IKEA potrafi zaoferować produkt wysokiej jakości w bardzo dobrej cenie. Efekt skali. Ja natomiast mam w tej chwili trzy komplety. Dwa zestawy białych o nieznanej przeszłości, po kilkudniowym odświeżaniu w ładowarce oraz jeden zestaw czarnych "nówek". Zobaczymy jak mi się będą sprawować - no i czy wszystkie one nie przeżyją mojego Kiksa? ;-)

[ Dodano: 2018-03-03, 23:20 ]
BTW, espresso chwali szybkość, no no... :-)

yashicafx3  Dołączył: 08.11.2010
LADDY z Ikei w Metzu 54 śmigają jak eneloopy bez różnicy dodatkowo młody katuje je w padzie do ps i trzymają jak ta lala

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Cytat
białe są wyraźnie bardziej żywotne, czarne już nie żyją.

Co się zgadza z danymi producenta: 2100 cykli ładowania dla białych i 500 dla czarnych.

Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
yashicafx3 napisał/a:
LADDY z Ikei w Metzu 54 śmigają jak eneloopy bez różnicy dodatkowo młody katuje je w padzie do ps i trzymają jak ta lala

https://www.spidersweb.pl...kumulatory.html
https://youtu.be/Jeo_hv-8bHI?t=322

Pozdrawiam

mrnobody1  Dołączył: 04.05.2016
a na all(itd) mozna ladda 2450 kupić za ok 20 zł za kpl.....

Skocz do: