Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
argawen napisał/a:
( a mam ich 8 sztuk, od Pentagrama po Sandiska)
Masz karty ode mnie? Cieszę się, że działają. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pentagram, a co, masz taką smykałkę jak fafniak że trzeba się cieszyć, jak coś działa :?: ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
Cieszę się, że działają. ;-)
No ba :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentagram, jak już jesteśmy przy Twoich kartach, mam jeszcze Twojego Mastercarda, całkiem dobrze działa.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Formatowanie "jak w nikonach", czyli kominacją 2 (albo i nawet 3) przycisków, które nie da się przez przypadek wcisnąć razem. Czyli np.: kosz, zielony i info.

Na pewno dodał bym funkcjonalności do przycisku lampy: po wciśnięciu (otwiera się lampa) i przytrzymani pokrętłami zmieniać korektę i tryb.

Dodał bym też możliwość zmiany kanału dla trybu wireless bez konieczności podłączania lampy i obsługę kilku stref.

Dodałbym jednak taką opcję, że przy obiektywach bez styków naciśnięcie migawki robiło by od razu pomiar. No albo w topowym korpusie jednak dać pełny bagnet, wtedy wszelkie kłopoty z tego tytułu by zniknęły.

[ Dodano: 2009-08-12, 20:25 ]
No i mogli by zrobić tak, żeby w trybie wireless działała stabilizacja, chyba że od czasów K10d już to porawili. :roll:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Cytat
Dodałbym jednak taką opcję, że przy obiektywach bez styków naciśnięcie migawki robiło by od razu pomiar.

Nie bardzo dobry pomysł... w K10 przy pomiarze na roboczej prześwietla niemożebnie. Lepiej zmierzyć na pełnej dziurze i ręcznie nastawić (niektórzy twierdzą, że działa dobrze, ale im nie wierzę :-P )
Gwiazdor napisał/a:
dać pełny bagnet,
TAK :-B
Wybór napędu AF- żeby rozłączyć SDM jak wysiądzie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
czyli kominacją 2 (albo i nawet 3) przycisków, które nie da się przez przypadek wcisnąć razem. Czyli np.: kosz, zielony i info.
Jeszcze wejdziesz w tryb serwisowy :-P
Gwiazdor napisał/a:
Dodał bym też możliwość zmiany kanału dla trybu wireless bez konieczności podłączania lampy i obsługę kilku stref.
Tak to tylko w Nikonie. Ale fajnie by było( pewnie bez szans, za sprawą patentów. Tak to chyba nawet Canon nie ma)

[ Dodano: 2009-08-12, 20:47 ]
PK napisał/a:
Wybór napędu AF- żeby rozłączyć SDM jak wysiądzie.
No patrz, a niektórzy chcą, by w szkłach SDM był tylko silnik( ale lepszy), bez sprzegła. By szybciej łapał ostrość.
To ja poproszę by dokładali zewnętrzny światłomierz, jak wbudowany padnie( w ostateczności może być stara dobra okrągła tabelka do naświetlań) i laserowy wskaźnik pomiaru odległości, jak AF padnie.
Aha, jeszcze małe dynamo przy padzie akku. A co :-P
W latarkach są, to czemu nie przy aparatach za kilka tysięcy.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
No to jak juz tak dodajemy do petycji to ja poproszę pełną klatke :mrgreen:
No i automatyczne obracanie się na gripe do panoram
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
argawen napisał/a:
Może jeszcze oddzielnie dla każdego czujnika AF


Skoro dali coś takiego do Nikona D300s,to znaczy że jest to możliwe w k7.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
argawen napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
Dodał bym też możliwość zmiany kanału dla trybu wireless bez konieczności podłączania lampy
Tak to tylko w Nikonie. Ale fajnie by było( pewnie bez szans, za sprawą patentów. Tak to chyba nawet Canon nie ma)

argawen zdziwisz się, ale Kaemka tak ma (stref oczywiście nie) :mrgreen:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
I jeszcze, żeby oprócz bąbelków były precelki...
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
argawen napisał/a:
No patrz, a niektórzy chcą, by w szkłach SDM był tylko silnik( ale lepszy), bez sprzegła. By szybciej łapał ostrość.

Jak na razie nie ma "lepszego" SDM, Choć w czsach K77,5 może tak ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
argawen napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
czyli kominacją 2 (albo i nawet 3) przycisków, które nie da się przez przypadek wcisnąć razem. Czyli np.: kosz, zielony i info.
Jeszcze wejdziesz w tryb serwisowy :-P
Gwiazdor napisał/a:
Dodał bym też możliwość zmiany kanału dla trybu wireless bez konieczności podłączania lampy i obsługę kilku stref.
Tak to tylko w Nikonie. Ale fajnie by było( pewnie bez szans, za sprawą patentów. Tak to chyba nawet Canon nie ma)
Olek też ma kilka stref. Mam nadzieje, że zmiana kanału nie jest opatentowana. 8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab napisał/a:
Skoro dali coś takiego do Nikona D300s,to znaczy że jest to możliwe w k7.
Pewnie będzie w K-7s.
andrusz napisał/a:
argawen zdziwisz się, ale Kaemka tak ma
Możesz podać, w którym miejscu jest to napisane w instrukcji ?

[ Dodano: 2009-08-12, 21:42 ]
Gwiazdor napisał/a:
Olek też ma kilka stref.
Nawet nie wiedziałem. Tylko chwalić go za to. Poza tym, przeglądając instrukcje do Oly, byłem pod wrażeniem mnogości funkcji.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
argawen napisał/a:
Możesz podać, w którym miejscu jest to napisane w instrukcji ?

Do instrukcji dawno nie zaglądałem, ale działa to tak: po wybraniu w menu trybu bezprzewodowego wciskasz OK, pojawia się wybór kanału (można zmieniać strzałkami), po wybraniu wciska się znów OK. I działa - sprawdzone z 360-tką :-)

[ Dodano: 2009-08-12, 23:49 ]
argawen wprowadziłęm cię w błąd :-/ On tylko pokazuje wybrany kanał i nie można go zmieniać :oops: Sorki :-B
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Dopiszę jeszcze zasłyszane:

1. Możliwość wyłączenia SDM (opcja zaszyta w custom menu) - hybrydy działają na śrubokręcie, tylko-SDM jako manuale.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
(informacja wstawiona z usuniętego wątku o hackowaniu firmware Pentaksa, za wiedzą oraz sugestią Mygosi)

Ciekawy wątek pojawił się jakiś czas temu na forum PentaxForums.com - Pentax Firmware Hack site. (mam nadzieję, że nie zostanę za to znowu skarcony ;-) ).

Do osiągnięć, które w tej chwili warto wymienić należy sposób na uruchomienie Debug Menu w każdym modelu DSLR Pentaksa oraz możliwość zrzutu firmware na kartę pamięci, możliwość pisania skryptów dla aparatu w BASICu oraz możliwość całkowitego (sic!) wyłączenia odszumiania. W najnowszych postach podawane są sposoby na wyciągnięcie mnóstwa interesujących informacji z trzewi aparatu (np. pliki RAW przed nałożeniem dark frame): http://www.pentaxforums.c...ck-site-18.html

rjan napisał/a:
1. Możliwość wyłączenia SDM (opcja zaszyta w custom menu) - hybrydy działają na śrubokręcie, tylko-SDM jako manuale.


Mam nadzieję, że dzięki informacjom z pentax-forums.com uda się SDM wyłączyć.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
argawen napisał/a:
Także rzadko formatowałem kartę, może ze trzy razy.
Ja kartę musiałem sformatować, bo po pewnym czasie strasznie długo aparat zbierał się z trybu uśpienia. Przez ponad sekundę migał sobie diodką od karty, i dopiero po tej chwili był gotowy do działania. Format karty rozwiązał sprawę.
Z tym niebezpieczeństwem związanym z formatowaniem karty to nie nie dramatyzowałbym tak. Kasowanie wszystkich zdjęć jest też wyciągnięte na przycisk i chyba tylko jeden użytkownik forum płakał z tego powodu.

[ Dodano: 2009-08-13, 16:56 ]
matth napisał/a:
LDevil, nie? Mam cyfrowego kompakta i drugą lustrzankę cyfrową. I nawet ich używam, szczególnie lustrzanki. Obawiam się, że jednak jestem :-/ :-P
Z Twojej wypowiedzi w podanym przeze mnie linku wynikało, że raczej niezbyt często korzystasz z cyfry.

[ Dodano: 2009-08-13, 17:04 ]
Kytutr napisał/a:
Ciekawy wątek pojawił się jakiś czas temu na forum PentaxForums.com (mam nadzieję, że nie zostanę za to znowu skarcony ;-) ).
Podajesz linki do stron złodziejsko-piracko-hakerskich, więc dostaniesz wstążeczkę za bycie złodziejo-pirato-hakerem albo za podżegania do złodziejstwo-piractwo-hakerstwa, albo botak :)
Kytutr napisał/a:
Do osiągnięć, które w tej chwili warto wymienić należy sposób na uruchomienie Debug Menu w każdym modelu DSLR Pentaksa
W K10D v1.30 też? Bo gdzieś czytałem, że z tego firmware kod odpowiedzialny za debug został najzwyczajniej w świecie wywalony.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
LDevil napisał/a:
W K10D v1.30 też? Bo gdzieś czytałem, że z tego firmware kod odpowiedzialny za debug został najzwyczajniej w świecie wywalony.


tr13 napisał/a:
It won't work on this version of K10D firmware as developers crippled some things.
You could try to downgrade to v1.10, enable debug mode and go back to v1.30.


Tłumacząc w skrócie: aby działało, trzeba wgrać soft 1.10, włączyć tryb debug i z powrotem wgrać firmware 1.30. Ciekawe tylko, czy zadziała :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kytutr napisał/a:
Ciekawe tylko, czy zadziała :-)

nie działa

korekta zostaje, ale wejścia do debug mode'a nie ma
tylko przez ruski programik
sprawdzałem taki myk na swoim k10d jak wgrywałem FWv1.3 przed kupnem gwiazdek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach