krondyl  Dołączył: 16 Paź 2007
Pojawił się upgrade oprogramowania http://www.pentax.jp/engl...ital/k-7_s.html
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Cytat
Release date: 2009/7/29

krondyl oj chyba trochę przysnąłeś ;-)
 

krondyl  Dołączył: 16 Paź 2007
sorki ale nie mogłem znaleźć
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Nie kumam czemu się tak upieracie przy tym formatowaniu na wierzchu i kombinacjach klawiszowych jak z etiudy Chopina. Przecież podczas przeglądu wciskacie menu i macie łatwy dostęp do usunięcia wszystkich zdjęć.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
szczypiorrr napisał/a:
wciskacie menu i macie łatwy dostęp do usunięcia wszystkich zdjęć

Ile czasu trwa opróżnienie pełnej karty? Formatowanie to kilka sekund...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
rjan napisał/a:
Ile czasu trwa opróżnienie pełnej karty? Formatowanie to kilka sekund...

Kasowanie 4GB tez kilka sekund.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kasowanie i szybki format to prawie to samo. Niech tu się wypowie ktoś od kompów, ale z tego co pamiętam, kasowanie pliku, to usunięcie informacji o nim w (i tu zapomniałem nazwy), a szybki format, który jest robiony (przynajmniej przez mój aparat), to kasowanie wpisów o wszystkich plikach na karcie, które fizycznie tam zostają, tylko sukcesywnie są podmieniane. Dopiero trwałe wykasowanie lub normalne, pełne formatowanie, to fizyczne usunięcie plików z dysku poprzez nadpisanie ich sekwencją 010101010101...
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
pawelek-79, niby tak, ale nie do końca. W przypadku kasowania, przy kilkuset plikach dla każdego z nich modyfikujesz wpis w tablicy FAT. Przy formatowaniu wystarczy stworzyć nową - pustą. Przy dużej ilości plików różnica może być znaczna.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rjan, a skąd wiesz jak odbywa się operacja
" Kasuj zdjęcia -> wszystkie "

ja bym ją rozwiązał dokładnie tak jak szybkie formatowanie

oczywiście nie wiem, czy w k-7 jest opcja "kasuj wszystkie" ale zakładam że jest
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Tylko szybkie formatowanie od kasuj wszystkie może się różnić tym, że nie wyskoczy ci komunikat - nie można usunąć pliku: Kontynuuj/Ignoruj/Anuluj :mrgreen:
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
opiszon napisał/a:
rjan, a skąd wiesz jak odbywa się operacja
" Kasuj zdjęcia -> wszystkie "

Bo sam ją pisałem w Pentax Development Center :-P

Gdyby "Kasuj wszystkie zdjęcia" rzeczywiście formatowało kartę, to można by się czasami mocno zdenerwować. Nie raz zdarza mi się wrzucić na nią jakieś inne pliki... Ale to łatwo sprawdzić :-)
 
andi  Dołączył: 11 Wrz 2009
Dziwne, ze nikt nie wspomnial "my menu"
Absolutnie uzyteczna opcja grupowania czesto uzywanych funkcji
w swoim wlasnym podmenu.
Napisalem to juz gdzie indziej, pierwsza rzecz, jakiej mi brakuje w K7.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Kasuj wszystkie i format działa inaczej bo mam na kartach pozapisywane ikonki aparatu tak ze jak montuje się aparat na pulpicie to wyskakuje mi ładna ikonka pentaksa. Usunięcie zdjęć nie powoduje usunięcia pliku ikony. Format tak.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
szczypiorrr napisał/a:
Kasuj wszystkie i format działa inaczej

I chwała im za to :-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
andi napisał/a:
Dziwne, ze nikt nie wspomnial "my menu"
Absolutnie uzyteczna opcja grupowania czesto uzywanych funkcji
w swoim wlasnym podmenu.
Napisalem to juz gdzie indziej, pierwsza rzecz, jakiej mi brakuje w K7.

andi ja poustawiałem sobie aparat pod siebie i do menu zbyt często nie zaglądam. Ale skoro uważasz, że przydatna rzecz...

Tak to jest jak czegoś nie ma i nigdy w Pentaksie nie było - dlatego nam tego nie brakuje ;-)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
"My menu" byłoby całkiem przydatne, np. w postaci tego, co widać po naciśnięciu przycisku Info.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Komenda usuń wszystkie zdjęcia nie usuwa zdjęć zabezpieczonych przed skasowaniem, a format je usuwa. Czasami ta cecha może być bardzo przydatna.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Otrzymałem odpowiedź od Pentax Digital Camera Support, bo zamiast dywagować tu, wysłałem ze 2-3 tygodnie temu swoją opinię na temat obligatoryjnego wykonywania dark frame na czasach B :-P
Oto odpowiedź:
Dear Sir/Madam,

Thank you for your design suggestion. We will check and pass your idea to japan.

I hope that your question has been answered to your satisfaction.
Should you have further questions regarding this matter, please do not hesitate to contact us again.

When replying, please make sure this email is included.

With kind regards,

Pentax Digital Camera Support Team


Po dłuższym czasie, ale otrzymałem, co skłania mnie do przeświadczenia, że mojego maila ktoś jednak przeczytał. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawelek-79, zapewne automat - tyle że sprytnie zaprogramowany - trzyma maile 2-3 tygodni w kolejce, po czym odpisuje :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
zapewne automat - tyle że sprytnie zaprogramowany


Ale samopoczucie poprawia ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach