pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Małe, a cieszy - dodawanie w exif ogniskowej szkieł manualnych na podstawie informacji podanej dla SR.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
A w K-7 niema? To by było dziwne bo K20D dodaje. :-?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Nawet K100 dodaje.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
pawelek-79 napisał/a:
Małe, a cieszy - dodawanie w exif ogniskowej szkieł manualnych na podstawie informacji podanej dla SR.

Ale przeca dodaje:

Robione M-50 1.7 @K-7
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Moje gapiostwo - nie przeglądałem exif na komputerze, a w aparacie i nie zauważyłem. :oops:
Czyli jest b.dobrze.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Za to fajnie było by jakby się dało zapisywać w aparacie parametry (nazwa, ogniskowa) obiektywów bez elektroniki (M42, K, M, A) i po uruchomieniu pytał by o ogniskową albo można by wybrać zdefiniowane szkło.
Choć i tak jest nieźle, mamy w exif-ie ogniskową i typ szkła (M42/słoik/brak lub K/M lub A). W systemach na N i C pewnie ogniskowej niema (tak zakładam).
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Ciekawy "ficzer" u Haselka. Ciekawe czy faktycznie coś to daje i czy chłopaki z pentaxa by napisali coś takiego do ruchomej matrycy.

Cytat
Hasselblad H3DII-50MS to znany wcześniej średnioformatowy aparat z 50-megapikselową ścianką cyfrową wyposażony w funkcję multi shot, znaną już wcześniej z wersji o rozdzielczości 39-megapikseli. Aparat w trybie multi-shot wykonuje cztery kolejne klatki z przesunięciem o jeden piksel i łączy je w jedną. Dzięki temu znika konieczność stosowania interpolacji związanej z mozaiką Bayera, nie ma też problemu z morą i wieloma innymi wadami obrazu. Konieczność wykonania czterech klatek eliminuje użycie tej funkcji w fotografi poruszających się obiektów. Można ją wykorzystać przy fotografii architektury, produktu czy reprodukcji. Oczywiście w każdej chwili można się przełączyć do trybu normalnego.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9964
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jacek S, obawiam się, że wprowadzenie tego w Pentaxie wzburzyłoby wszystkie fota świata i oskarżeń o to, że nie można tego użyć fotografując mecz tenisa przy księżycowej poświacie nie byłoby końca ;-)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Makler napisał/a:

Choć i tak jest nieźle, mamy w exif-ie ogniskową i typ szkła (M42/słoik/brak lub K/M lub A). W systemach na N i C pewnie ogniskowej niema (tak zakładam).

W nikonie jest (w niższych modelach pewnie nie). A dodatkowo wartość przysłony ;-) D200 i zapięty jupiter 135/3.5
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Na stronie pentax.se jest już FW 1.03:
http://www.pentax.se/se/news/1274/news.html%20
Dodana korekta (zniekształcenia, aberracji chromatycznej):
SMC PENTAX-FA 31mm F1.8 Limited
SMC PENTAX-FA 43mm F1.9 Limited
SMC PENTAX-FA 77mm F1.8 Limited
Ponadto:
Udoskonalone oprogramowanie do analizy wysokości obrazów (? - Google translate)
Poprawa stabilności z niektórymi kartami pamięci SD.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
szczypiorrr napisał/a:
Na stronie pentax.se jest już FW 1.03


Można ładować, nie psuje puszki.
 

Esco  Dołączył: 14 Paź 2007
Nowy firmware pojawił się i na japońskiej stronie Pentax. Aktualizuje się bezproblemowo, ciekawe jednak co przemycają w poprawce ponad opisane usprawnienia...
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Może wyłącznik SDM ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
szczypiorrr napisał/a:
Udoskonalone oprogramowanie do analizy wysokości obrazów (? - Google translate)

Już wiadomo: chodzi o poprawioną ocenę położenia korpusu w pionie.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Całkiem subiektywnie wydaje mi się, że poziomica chodzi płynniej na tym nowym FW.
Więcej zmian na razie nie zauważyłem.
Niestety szkoda, że nadal nie ma możliwości wyłączenia SMDu... no bo o kontrolowanym podświetleniu górnego ekraniku to nawet nie wspominam. :-P :lol:
 

el.corczino  Dołączył: 03 Lut 2010
Tak, a ja bym prosił o możliwość usuwania wszystkich zdjęć tak jak to miało miejsce w K10D. Czyli podgląd zdjęcie, potem naciskamy przycisk kosz, ponownie przycisk kosz i aparat pyta się czy usunąć wszystkie zdjęcia.
Po co to zmieniali ?? :-x
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
el.corczino, może za łatwo byłoby wywalić wszystkie fotki? Schowali to w menu, dla mnie jest ok, zresztą, była już o tym dyskusja gdzieś na forum.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Swoją drogą, to lekki samobój.

Dodając w firmware korektę wad optycznych tak zacnych szkieł jak Limitedy FA, Pentax niejako się przyznaje, że... te obiektywy miały wady :-P
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ale niech sobie mają te swoje wady.

Chodzi o sprawę czysto wizerunkową – ja bym na miejscu Pentaxa jednak za wszelką cenę utrzymywał, że Limitedy FA są perfekcyjne, jedyne w swoim rodzaju, zbudowane z pełną świadomością i bezkonkurencyjne.

Przygotowanie dla nich korekty z poziomu puszki, wygląda mi trochę jak zamontowanie equalizera w hi-endowym wzmacniaczu.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Samp, nad hi-endowym wzmacniaczem zwykle leży równie hi-endowy korektor ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach