Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nowe DSLRy
By ewentualnie kontynuować, tudzież ku potomności wszelakiej:
Forum nasze odrodziło się w tej oto formie w momencie, gdy po targach PMA wiadomo o prawdopodobnej premierze nowego korpusu: 10MPxl, SR i wreszcie szybki AF.
W niecałe dwa miesiące później na zabitej dechami dziurze odbyły się kolejne dziwne targi, na których zaprezentowano nową dzialającą!!! lustrzankę z SR i szybkim AF.
Rodzi się tylko pytanie: Kiedy i za ile? ;)

P.S.
Może koledzy mają jeszcze linki z owych targów?
 

brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
O to chodzi http://digi.163.com/06/04...0Q001618EE.html? :)

Z rosyjskiego forum poznikaly zdjecia :-?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No coz, bedzie sie sporo dobrego dzialo w tym roku w Pentaxie. W kazdym razie zaluj Michu, ze nie jedziesz na PPD :mrgreen:
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
moim zdaniem - jak zwykle smiesznie drogo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sylwiusz - niestety, zdrowie nie pozwala :evil:
A działo się będzie chyba nie tylko w Pentaksie. Olek i Sony też prewnie dołoży do pieca. A i Canon pewnie nie zostanie dłużny.
A wiesz może, kiedy będzie wiadomo coś więcej o chociażby K100D? Oficjalnie rzecz jasna.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Sylwiusz - niestety, zdrowie nie pozwala :evil:

No szkoda, liczylem na Ciebie ;-( A morski jod nie pomoze Ci w powrocie do zdrowia?

Cytat
A działo się będzie chyba nie tylko w Pentaksie. Olek i Sony też prewnie dołoży do pieca. A i Canon pewnie nie zostanie dłużny.

To wiadomo, wszyscy ida do przodu. Wyglada jednak na to, ze w tym roku Pentax da czadu z nowosciami jak nigdy dotad ;-) I o ile za wczesnie, zeby w tych produktach znalazla sie elektronika Samsunga to mysle, ze ich wklad finansowy i ludzki ma tutaj wplyw na przyspieszenie.

Cytat
A wiesz może, kiedy będzie wiadomo coś więcej o chociażby K100D? Oficjalnie rzecz jasna.

Mysle, ze przed wakacjami ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ciekawy jak naprawde wyglada ta wspolpraca, jakie sa jej zalozenia - w efekcie przejecie nas czy korzysc dla obu firm... :roll: :?:

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tego to sięraczej nie dowiemy.
Ale obserwując dotychczasowy postęp, to nie mam nic przeciwko temu, by rozwijała się nadal w tym kierunku.
O ile w okolicach wakacji rzeczywiście nastąpią wspomniane premiery.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam nadzieje, że cena tych nowych cyfranek będzie dużo wyższa niż ta, za którą ostatnio kupiłem DLa, bo mi będzie żal jak się okaże, że te wszystkie SRy, szybsze autofocusy itp. rzeczywiście będą działać :-?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Mam nadzieje, że cena tych nowych cyfranek będzie dużo wyższa niż ta, za którą ostatnio kupiłem DLa, bo mi będzie żal jak się okaże, że te wszystkie SRy, szybsze autofocusy itp. rzeczywiście będą działać :-?

Mysle, ze ceny beda, przynajmniej na poczatku, wyzsze. A reszta to nieunikniony skutek postepu, tutaj niestety nigdy sie nie nadazy. Pociesz sie tylko tym, ze za 5 lat swoim Dl-em bedziesz robil tak samo dobre zdjecia jak i dzisiaj :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
No ii właśnie dlatego wolałem nie czekać .. ale SeRa i szybszego ficusa będzie chyba troche żal .. no ii mam nadzieje, że za 5lat mimo wszystko będę robił lepsze fotki niż dzisiaj, tyle, że oczywiście jakość DLa powinna mi wystarczyć :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eee...a ja tam właśnie tak jak Sołtys - wolałbym za jakiś czas robić lepsze zdjęcia niż teraz (o co w sumie nie trudno ;) niż mieć lepszą puszę.
A do mojego amatorskiego pstrykania DL nadaje się znakomicie, więc spocony na razie na nowości nie jestem.
 
WSW
a do tych dSLRow to oni chociaz jakies szkla porzadne dorobia, czy nadal beda robic słoiki ciemne jak studnia?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Owszem WSW, będą bardzo porządne:
DA 16-50/2.8 i 50-135/2.8, i to prawdopodobnie z napędem USM ;) - red. alkos
Choć niekoniecznie jako kity (jak chcieliby niektórzy...)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Owszem WSW, będą bardzo porządne:
DA 16-50/2.8 i 50-135/2.8, i to prawdopodobnie z napędem USM ;) - red. alkos
Choć niekoniecznie jako kity (jak chcieliby niektórzy...)

Oj bedzie sie dzialo, bedzie. Chyba nie na darmo Pentax powiekszyl swoja fabryke obiektywow w Wietnamie o 50%? No chyba, ze dobudowali pomieszczenia socjalne dla pracownikow i basen? :-P
 
WSW
yeah, po 10 latach Pentax doszedl wreszcie do wniosku, ze trzeba wypuscic jakiegos zooma z porzadnym swiatlem. Myslalem, ze tego nie dozyje, chlip chlip ;]
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No, jest dobrze a bedzie lepiej 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A wiesz może, kiedy będzie wiadomo coś więcej o chociażby K100D?
Już wyszedł.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z mody?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
sylwiusz napisał/a:
Z mody?

Również.
Teraz na topie jest K-3.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach