alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
alkos napisał/a:
NAŚ?


karmazyniello napisał/a:
Podoba mi się jak cholera


N jak Najbrzydszy :evilsmile:


A tak serio, to po prostu nieco ekscentryczny :-P Mysle, ze mozna nim podniesc cene slubu o pare dobrych procent :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
. jeśli Moskwy 5 a nawet starszych nie wstydzi się Adam Bujak to dlaczego mamy się wstydzić my .

Odnośnie tego, że ktoś znany nie wstydzi się sprzętu jakiego używa - oglądałem dokument o nagrywaniu Imagine przez Lenona (chyba tak też się nazywał film) - używał on gitary Epiphone, która obecnie reklamowana jest właśnie z wizerunkiem Lenona i sygnowana jego nazwiskiem ... a na tym filmie w pewnym momencie przerywa nagranie i stwierdza, że na tej gitarze nie da się grać 8-) Zawsze przypominam to sobie jeśli ktoś wspomina, że jakiegoś sprzętu używa bądź używał znany ktoś 8-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
N jak Najbrzydszy :evilsmile:


Ja tam mam słabość do takich brzydali :lol:

alkos napisał/a:
mozna nim podniesc cene slubu o pare dobrych procent :evilsmile:


Ma się rozumieć, a jak dodać do tego jeszcze ręcznie robione odbitki z takiej maszyny, a których własną produkcję rozpocznę lada dzień to już w ogóle 1/3 ceny w górę :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
a których własną produkcję rozpocznę lada dzień to już w ogóle 1/3 ceny w górę


O, ciekawe, ja tez pierwszy raz w zyciu rozkladam sam ciemnie w piatek :-D

Aha - zgarnalem wczoraj darmo Dursta M670, Leitza Focomata 1c i garsc obiektywow, jakies rodagony, nikkory, leitze... :evilsmile: :evilsmile:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Ma się rozumieć, a jak dodać do tego jeszcze ręcznie robione odbitki z takiej maszyny
E tam odbitki. Transfer na zywca to dopiero byloby cos :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Aha - zgarnalem wczoraj darmo Dursta M670, Leitza Focomata 1c i garsc obiektywow, jakies rodagony, nikkory, leitze... :evilsmile: :evilsmile:


To się obłowiłeś :shock: Szkoda że mieszkasz tak daleko, inaczej byśmy zrobili przegląd tego co kto ma i zrobili jakieś zamiany bo i u mnie się znajdzie coś niecoś ponad program :-D

dzerry napisał/a:
Transfer na zywca to dopiero byloby cos :-)


Tzn. :?:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Tzn. :?:
Poszukaj "Polaroid Transfer". Robisz walkiem odbitke na papierze do akwareli.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Może Lenon miał swoje przyzwyczajenia ale Adam Bujak nie stawiałby Super Ikonty (moskwy 2) na pierwszym planie podczas wywiadu . Obiektyw Tessar 3,5/105 z T z gwiazdką w wersji zachodniej lub bez w wersji wschodniej ( Ercona 1 do 1956 roku i 2 po 1956 roku ) . To nic innego tylko Industar 24 - 3,5/105 . Co do nowoczesnego sprzętu jest on lepszy powłoki wielowarstwowe , celownik też wspaniały . Jednak jest to coś co każe mi kupować Ercony , Super Ikonty , Moskwy . Są piękne a do reporterki średni format się nie nadaje . Jest czas na ustawienie i nabranie wprawy . W tego typu aparatach największym problemem jest paralaksa . W przypadku aparatów bez dalmierza mała głębia ostrości . Ale jaka frajda gdy zdjęcia z np Voigtlandera są ostre , efekt wart jest zachodu , szkoda że nie mam czasu na zabawę ze średnim formatem
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Są piękne a do reporterki średni format się nie nadaje


Nadaje sie nadaje... wiele sław fotożurnalizmu robi średnim...

pawel1967 napisał/a:
Jednak jest to coś co każe mi kupować Ercony , Super Ikonty , Moskwy . Są piękne


A to jasne :-) Nie da sie zaprzeczyc... tylko ze mowimy o aparacie do pracy.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Zdjęcia w studiu tak pozowne ale reportaż niestety nie jest domeną średniego formatu , a więc i szybkość nie musi być piorunująca
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Adam Bujak to raczej gwiazda zachodząca, jak nie zaszła. Powoływanie się na niego nie jest argumentem w żadnej sprawie dziś ;-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
pawel1967 napisał/a:
ale Adam Bujak nie stawiałby Super Ikonty (moskwy 2) na pierwszym planie podczas wywiadu

Robi to dla tzw "jaj", nigdy (chyba że w dzieciństwie) nie robił tym sprzętem poważnych zdjęć, wiem to na 100%. Już do "Misteriów" używał Hasselblada.
Mógłby być jeszcze bardziej oryginalny stawiając koło siebie Druha.

Moskwa (inaczej Super Ikonta) nadaje się bardzo dobrze do pewnego dość ograniczonego rodzaju zdjęć, ale mimo wszystko do "normalnej" fotografii nigdy już bym tego nie polecał. Poza tymi naprawdę dobrymi Fuji 6x9 i 6x7 jest jeszcze jeden świetny i niestety równie drogi aparacik mający tą przewagę nad Fuji że znacznie lżejszy i poręczniejszy (składany!) - Plaubel Makina 67, nie ma wersji 6x9.

guerilla napisał/a:
Powoływanie się na niego nie jest argumentem w żadnej sprawie dziś

no cóż... masz dość szczególne poczucie wartości i niezwykle dobre samopoczucie, tylko pozazdrościć :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Mam dziś odebrane slajdy z tego Zeissa 6x9, mogę wrzucić tutaj skany, jesli nikogo nie razi.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Kosmo napisał/a:
Mam dziś odebrane slajdy z tego Zeissa 6x9, mogę wrzucić tutaj skany, jesli nikogo nie razi.

Wrzucaj!
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
to jak położę trójkę dzieciaków, które mam pod opieką dziś..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan, a czym sie ta ikonta rozni od moskwy?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Cytat
dan, a czym sie ta ikonta rozni od moskwy?

no właśnie mnie zastanawia, czy korelacja podobna jak różnica między Leica a Zorki..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
a czym sie ta ikonta rozni od moskwy?

Myslalem, ze tym, czym Zeiss od Zorki, jako Kosmo rzecze.

 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
już wrzucam sample

[ Dodano: 2009-08-15, 00:34 ]
pod warunkiem, że nie będziecie krytykować kadrów.. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach