Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
  płyta główna + procesor
Witam

Zaczęło się od tego, że zaczeła mi wariować karta graficzna. Jednak kupić nową na AGP jest raczej mało przyszłościowe, więc postanowiłem kupić nową płytę główną z procesorem dwurdzeniowym i kartę graficzną na PCI-E. Przeglądając alledrogo zauważyłem, że można w niezłej cenie kupić zestaw: płyta główna z wbudowaną grafiką (LANem i dźwiękiem również) + procek (np. taki, ale wolałbym z tańszym procesorem). Interesuje mnie jedynie k.graficzna z wyjściem DVI. Z góry mówię, że na komputerze nie gram, ale jeżeli byłaby możliwość niewielkiej dopłaty do zdecydowanie lepszego sprzętu to na takowy się zdecyduję.
Mam do Was dwa pytania:
:arrow: czy opłaca się kupić płytę z zintegrowaną grafiką czy dużo lepiej będzie zainwestować w oddzielną k.graf. ?
:arrow: jaki konkretny sprzęt możecie mi polecić ?

Pozdrawiam
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Sabiego napisał/a:
czy opłaca się kupić płytę z zintegrowaną grafiką czy dużo lepiej będzie zainwestować w oddzielną k.graf. ?
Jeśli nie grasz to nie musisz wydawać pieniędzy na kartę graficzną.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Ijon napisał/a:
Sabiego napisał/a:
czy opłaca się kupić płytę z zintegrowaną grafiką czy dużo lepiej będzie zainwestować w oddzielną k.graf. ?
Jeśli nie grasz to nie musisz wydawać pieniędzy na kartę graficzną.


Takie założenie jest błędne - obecnie w dobie Cuda właśnie powinno się kupić nawet najtańszy akcelerator ze średniej półki. Obecnie jest to coraz częściej wykorzystywane a w przyszłości będzie na porządku dziennym - vide akceleracja w PS. Dzieki Cuda mamy praktycznie wielordzeniową jednostkę obliczeniowa RISC dowolnie programowalną przy której obecne procesory mogą się schować po prostu. Tak samo jak RISCowa architektura TEGRY pozwala na to by komputerek wielkości Starego Psiona bez problemu będzie mógł dekodować obraz FullHD podczas gdy Netbooki na Intelowym ATOMIE zdychają na prościej kodowanych obrazach.

Tak wiec najprostsza grafika która jest osobną jednostką obsługiwana przez CUDA.

Zresztą - http://www.tomsguide.com/...,news-2436.html

http://www12.informatik.u.../membarth/cuda/

:)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Czyli jak nie grasz ani nie używasz programów obsługujących CUDA. Pamiętajcie, że zintegrowane grafiki są jednak coraz silniejsze (jeśli pominąć wynalazki Intela).
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
cuda nie cuda, obojętnie jaka grafika to będzie, osobna będzie 10x lepszą od integracji,
nawet taki radeon x1900xtx zapewni dużo lepszy konfort pracy, grafiki zintegrowane dają znacznie gorszy obraz, oraz dodatkowo obciążają ram i procesor obliczeniami. jak to mówią jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. a te głośne napisy że full hd itd.. to można między bajki włożyć. kup sobie jaką kolwiek grafikę z 512 ramu na pokłądzie, i żeby to był gdr3 lub wyżej, to i pograsz w coś obejżysz film, i komputer będzie chodził dobrze, bo teraz wszystkie procki są dość szybkie by obsłużyć osa, (może nie celeron),
ale tak naprawdę to karta graficzna decyduje o tym co można robić na kompie.
 
Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
Thadeus napisał/a:
Ijon napisał/a:
Sabiego napisał/a:
czy opłaca się kupić płytę z zintegrowaną grafiką czy dużo lepiej będzie zainwestować w oddzielną k.graf. ?
Jeśli nie grasz to nie musisz wydawać pieniędzy na kartę graficzną.


Takie założenie jest błędne - obecnie w dobie Cuda właśnie powinno się kupić nawet najtańszy akcelerator ze średniej półki. Obecnie jest to coraz częściej wykorzystywane a w przyszłości będzie na porządku dziennym - vide akceleracja w PS. Dzieki Cuda mamy praktycznie wielordzeniową jednostkę obliczeniowa RISC dowolnie programowalną przy której obecne procesory mogą się schować po prostu. Tak samo jak RISCowa architektura TEGRY pozwala na to by komputerek wielkości Starego Psiona bez problemu będzie mógł dekodować obraz FullHD podczas gdy Netbooki na Intelowym ATOMIE zdychają na prościej kodowanych obrazach.

Tak wiec najprostsza grafika która jest osobną jednostką obsługiwana przez CUDA.

Zresztą - http://www.tomsguide.com/...,news-2436.html

http://www12.informatik.u.../membarth/cuda/

:)

jaki zestaw proponujesz ?
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Obecnie ?

ASUS P5N7A-VM
* NVIDIA Hybrid SLI™, CUDA™ and PhysX™ Support
* Multiple VGA Outputs (HDMI/DVI/DP/RGB)
* VRM 2.5X Ultra-longer Life Solid Cap
* EPU-4 Engine
* Express Gate

Core 2 Duo E8200 (Wolalbym nowego 4rdzeniowaca o niskim poborze mocy ale cena ma taka sobie)

Grafikę dodatkową a montujesz dowolną obsługującą Hybrid SLI i gdy potrzebujesz kopa to ta dodatkowa grafika włącza sie do działania, a na co dzień jest cicho i oszczędnie.
Poza tym jak szybko chcesz cos sprawdzić w necie to w 8 sekund odpala Ci sie system zainstalowany na płycie z przeglądarką Opera i Skype i o ile pamiętam VLC do oglądania filmów :)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
jeżeli nie grasz a byleś zadowolony do tej pory z procka i pamięci podczas pracy na kompie obrabiając zdjęcia to nie ma sensu chyba wydawać kasy na całego kompa ( w końcu spełnia twoje oczekiwania ) , lepiej kupić kartę grafiki w cenie do dwóch stów . No chyba że planujesz zakup topowej lustrzanki kanona lub nikona gdzie do zabawy z rawami potrzebny byłby ci naprawdę wydajny sprzęt .

Za jakieś dwa lata wyjdzie diablo dwójka to wtedy wymienisz sobie kompa :D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pikolo napisał/a:
Za jakieś dwa lata wyjdzie diablo dwójka

Przybywam z przyszłości, aby powiadomić was, że Diablo II wyszedł i był naprawdę wspaniałą grą w swoim czasie.

:evilsmile:
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
opiszon napisał/a:
Przybywam z przyszłości

A chleb po ile ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
w moich czasach po 1.66, ale sądząc z tego co napisał pikolo, tzn
pikolo napisał/a:
Za jakieś dwa lata wyjdzie diablo dwójka

to u niego pewnie w okolicach 70 groszy (cholera, nie pamiętam po ile był chleb w 1998r. ale wiem że na 4r. studiów płaciłem 1zł za krojony z piekarni)
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
sory , miałem na myśli trójkę
Cytat

to u niego pewnie w okolicach 70 groszy (cholera, nie pamiętam po ile był chleb w 1998r. ale wiem że na 4r. studiów płaciłem 1zł za krojony z piekarni)


A tak na marginesie blizzard swoje produkty nawet te najstarsze zawsze wysoko ceni . ( zaraz sprawdzę po ile chodzi starkraft jedynka )
 
Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
Thadeus napisał/a:
Obecnie ?

ASUS P5N7A-VM
* NVIDIA Hybrid SLI™, CUDA™ and PhysX™ Support
* Multiple VGA Outputs (HDMI/DVI/DP/RGB)
* VRM 2.5X Ultra-longer Life Solid Cap
* EPU-4 Engine
* Express Gate

Core 2 Duo E8200 (Wolalbym nowego 4rdzeniowaca o niskim poborze mocy ale cena ma taka sobie)

Grafikę dodatkową a montujesz dowolną obsługującą Hybrid SLI i gdy potrzebujesz kopa to ta dodatkowa grafika włącza sie do działania, a na co dzień jest cicho i oszczędnie.
Poza tym jak szybko chcesz cos sprawdzić w necie to w 8 sekund odpala Ci sie system zainstalowany na płycie z przeglądarką Opera i Skype i o ile pamiętam VLC do oglądania filmów :)

dzięki, ale raczej chodziło mi o jakiś tani zestaw, taki do ok 400zł już z procesorem i do tego jakąś tanią k.graficzną (chyba, że zintegrowana będzie w miarę dobra, jeżeli to w ogóle możliwe)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Gigabyte M61 (AM2) ~160zl
2 x 1GB GoodRAM 800MHz CL5 ~100zl
AMD Athlon X2 4200/4400 ( uzywany ) ~130zl
Ati Radeon X1600Pro ~70-80zl
Na start - akuratnie ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach