sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Poza tym Sandisk nic nie pisze, zeby obslugiwal SDHC, czyli moga byc klopoty z kartami SD > 2GB. Ja bym się wstrzymal z zakupem czegos takiego...
- nie interesuja mnie karty wieksze od 2Gb....

Tak, ale standard SDHC bedzie sie rozpowszechnial, ktoregos dnia przyjdzie do Ciebie ktos z taka karta a Tobie bedzie wstyd, ze nie potrafisz jej w niczym odczytac :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, - ok. przekonales mnie - musze kupic karte 4GB + czytnik u piotra.... :evil:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
ktoregos dnia przyjdzie do Ciebie ktos z taka karta a Tobie bedzie wstyd, ze nie potrafisz jej w niczym odczytac

jak to? przeciez ma k10, a ta ma wbudowany czytnik sdhc :P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Poza tym to czytnik jest raczej taki sam jak do starszych kart. Za to sterowniki mogą być potrzebne nowsze.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
jak to? przeciez ma k10, a ta ma wbudowany czytnik sdhc :P

Ale amatorszczyzna, jak podalaczanie taniego kompakta, zwlaszcza przy kliencie... :-P Juz nie mowiac co bedzie jak K10D pojedzie do regulacji FF czy BF :-P
 
wolek  Dołączył: 23 Sty 2007
Witam.
E tam amatorszczyzna, już widzę minę klienta który zobaczy że ktoś używa jako czytnika K10D. Pomyśli sobie: "jeśli facet używa K10 za czytnik, to czym on fotografuje? Hasselem ?" :mrgreen:


Pozdrawiam,
Wołek.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
haha, wolek, dobre :mrgreen:
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
odświeżę temat, ale może komuś się przyda :-) Dzisiaj zajrzałem na strone fotojokera i co widzę? ano Sandisk EXTREME III 2GB za 159 zł (juz mi gul skoczył bo ja 2 miesiące temu zapłaciłem 230 zł w Merlinie) wiedziony złym przeczuciem zajrzałem na stronę Merlina i co widzę ta sama karta za którą ja zapłaciłem 230 zł kosztuje teraz 132 zł. :-/
Gdyby człowiek mógł przewidzieć, że cena tak szybko spadnie...to bym kupił jakąs 512 za grosze a teraz moglbym szaleć :). No ale cóż poza tym "drobnym" szczegółem nie ma co narzekać w końcu uzwyam jej od dwóch miesięcy :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja czekam az 1Gb bedzie w cenie filmu :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Janes, to chyba z racji wejścia na rynek IV, bo jak kupiłem teraz ultra II 2gb za 110zł to chyba też przepłaciłem :-(
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ja czekam az 1Gb bedzie w cenie filmu :mrgreen:

W zasadzie tanie karty jak Goodram 1 GB sa juz na Allegro po 22 zl, czyli po tyle ile kosztuje rolka Provii 100F, oczywiscie bez wywolania, ktore w dobrym labie pewnie drugie tyle!!! Ale sie narobilo :shock:
 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
Witam.
Ja kupiłem w grudniu 2006 SanDisk SD Ultra II 2GB za cenę 159,99zł.
Szybkość mnie zastanawiała jest taka sama jak tego Kingstona na zdjęciu, widzę że też mam podróbkę.
Zastanawiam się czy mam też napisać maila do gościa od którego kupiłem kartę i starać się o zwrot kasy ?
Poniżej fotki.


Pozdrowienia dla wszystkich.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
O kurde sprawdziłem podane linki i SanDisk Secure Digital 2 GB Extreme III SD poniżej 140zł się dzieje :mrgreen:
Miałem w przyszłym tygodniu kupić karte 2 gb goodram x100. Chyba przemyslę ten zakup albo poczekam do wejścia na rynek IV. Wtedy II i III będą jeszcze tańsze :-B

PS jak to jest z tymi podróbkami SanDisk??
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
awakqwq napisał/a:
O kurde sprawdziłem podane linki i SanDisk Secure Digital 2 GB Extreme III SD poniżej 140zł się dzieje
Miałem w przyszłym tygodniu kupić karte 2 gb goodram x100. Chyba przemyslę ten zakup albo poczekam do wejścia na rynek IV. Wtedy II i III będą jeszcze tańsze

PS jak to jest z tymi podróbkami SanDisk??



Merlin ma orginały :mrgreen: Troche z tą ceną to niedobrze, bo w Merlinie przy zakupach powyżej 150 zł przesyłka jest gratis. Wiec kto chętny poza karta musi sobie jeszcze jakąś knige dokupić :-P .
Jak odróżnić podróby od orginału jest na poczatku tego wątku.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
sskorpion, ewidentnie Twój SanDisk to podróbka, i do tego zrobiona na odwal, ale chyba trochę późno na reklamacje.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Przymierzam się kupić dodatkowe 2 Giga na wakacje i mam pytanie - czy warto kupować sandiska ultra III? Mam DL-a i sandiska ultra II i sprawnie wszystko działa. Czy trójka doda aparatowi szybkości? zapisywania? bo właściwie to najważniejsza rzecz jak sie robi w RAW-ach. Bo wiadomo, że każdy aparat ma swoje szybkościowe maksymalne limity
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
FraZa napisał/a:
Przymierzam się kupić dodatkowe 2 Giga na wakacje i mam pytanie - czy warto kupować sandiska ultra III?
miales na mysli Extreme III ? Zalezy do jakiego aparatu ja wlozysz. W K10D roznica jest odczuwalna, w starszych nie.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Oczywiście extreme III
Ale jak patrzę na allegro to ceny dwójki i trójki są właściwie takie same. To chyba warto kupić trójkę? Przynajmniej w opcji zmiany body, która pewnie nastąpi
I pomyśleć, że rok temu 1 GB dwójkę kupiłem za ponad 200 zł :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie ma sensu. Kup Goodrama x100. Tania, niezawodna i szybka karta.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Rozumiem, że nie ma podróbek Goodrama?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach